Strona głównaRozrywkaCo można robić w weekend ze znajomymi?

Co można robić w weekend ze znajomymi?

Satysfakcjonujące relacje ze znajomymi wymagają podobnych starań, co w przypadku związków partnerskich. Rutyna skutecznie osłabia więzi między przyjaciółmi. Dojmującego poczucia nudy można uniknąć, wymyślając kreatywne pomysły na spędzanie czasu razem. W zależności od pory roku i pogody za oknem te koncepcje mogą się nieco różnić. Warto wymienić najlepsze pomysły na wspólny weekend.

Co można robić w weekend ze znajomymi? Te nawyki osłabiają przyjaźń!

Jak spędzić wspólnie weekend nieefektywnie? Odpowiedzi dostarcza pobieżna obserwacja otoczenia i własne doświadczenia. Wielu ludzi spędza ten czas, przesiadując z nosem w telefonie. Takie podejście do spędzania wspólnie weekendu nie sprzyja pogłębianiu relacji ze znajomymi. Wprost przeciwnie. Wszakże to samo można zrobić, nie wychodząc z domu i nie spotykając się ze znajomymi. Brak poświęcenia uwagi osobom, z którymi człowiek się spotyka, skutkuje niechęcią tychże do kolejnych spotkań. Wszakże to strata czasu. Co robić w weekend? Na pewno nie przesiadywać w mediach społecznościowych w trakcie potencjalnych spotkań ze znajomymi.

Warto zapoznać się ze sztuką uważności, czyli tak zwanym mindfulness. Jest to podejście polegające na doświadczaniu chwili tu i teraz. Skupianiu się na przeżywaniu spotkań zamiast marnowaniu czasu na social mediach. Smakowaniu tych momentów wszystkimi zmysłami. Co można robić w weekend ze znajomymi? Wiele rzeczy, o których parę słów w poniższych akapitach. Warto unikać nudy i powtarzalności. Rutyna zabija znajomości tak samo skutecznie, jak brak należytej uwagi.

Co można robić w weekend? Domowe atrakcje

Warto być kreatywnym. Zacieśnienie więzi ze znajomymi można osiągnąć, decydując się na spędzanie czasu nieco inaczej niż zwykle. Możliwości jest bez liku. Czynniki decydujące o wyborze spędzania czasu wolnego to lokalizacja, czas, pora roku i pogoda za oknem. Co można robić w weekend w domu? W tym przypadku istnieje pewne pole do popisu. Można zdecydować się na wspólny seans filmowy lub na eksperymentowanie w kuchni razem. Takie podejście do tematu sprawia sporo frajdy i zacieśnia więzi między znajomymi. Opiera się na konsensusie, ponieważ wszyscy muszą wybrać potrawę, która zasmakuje każdemu i film, przy którym nikt nie uśnie.

Miesiące jesienno-zimowe nie sprzyjają wyjazdom i spędzaniu aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Brzydka pogoda sprawia, że chętniej przebywamy w domu. Co robić w deszczowy weekend? Ciekawym pomysłem na spędzenie wspólnie czasu jest zabawa w gry planszowe i papierowe sesje RPG. Nie dość, że taka forma spotkań jest przyjemna, to pobudza zdrową, ale przyjemną rywalizację. Dostarcza wiele radości i zapada w pamięć.

Co robić w długi weekend czerwcowy? Aktywność na świeżym powietrzu

Piękna pogoda za oknem i długie czerwcowe dni przemawiają za aktywnie spędzanym czasem na świeżym powietrzu. Skłaniają ku rekreacji na basenie lub siłowni. Latem można zdecydować się również na wspólne wycieczki krajoznawcze. Co można robić w weekend majowy?Sprzyjająca pogoda pozwala na wszystkie te aktywności, które można robić latem.

Koncert, góry, okazałe zamki, jakich w Polsce wiele, a może wypad nad Bałtyk w gronie sprawdzonych znajomych? Każda z tych form spędzania wspólnie weekendu brzmi nietuzinkowo, przełamuje rutynę i zacieśnia więzi między znajomymi. Co robić w długi weekend czerwcowy? Najlepiej zaplanować wycieczki w wybrane miejsce, postawić na sport i rekreację i korzystać z pięknej, letniej pogody.

Co można robić w weekend? Inne pomysły na wspólnie spędzony czas

Poza aktywnym wypoczynkiem w gronie znajomych można postawić na strawę dla ducha. Jest to idealny pomysł, jeśli zastanawiasz się nad tym, co robić w listopadowy weekend. W wielu miastach znajdują się kina, teatry i muzea, która kuszą ciekawą ofertą dla spragnionych wiedzy. Te ostatnie dobrze komponują się z listopadem – miesiącem zadumy, w którym pamięć o przodkach przeplata się z historią.

Naturalnie w sezonie listopadowym pogoda może płatać figle, dzień trwa krócej i warunki nie nadają się do wyjazdów na łono natury. Co robić w weekend w domu? Co prawda przesiadywanie w mediach społecznościowych nie działa na korzyść pogłębiania relacji ze znajomymi, ale tak zwane LAN Party – owszem. Pod nazwą tą kryje się wspólna zabawa znajomych w sieci, kiedy wszyscy podłączają się pod jeden serwer i grają zespołowo w jakąś popularną grę. Przypomina to nieco zabawę w gry planszowe.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne