Strona głównaRozrywkaBlack pill - co to znaczy? Wiedza, filozofia Black Pill

Black pill – co to znaczy? Wiedza, filozofia Black Pill

Pojęcie Black Pill jest określeniem przekonań związanych z teorią zakładającą, że wygląd zewnętrzny warunkuje atrakcyjność mężczyzny. Głównym założeniem filozofii czarnej pigułki jest stwierdzenie, że tylko i wyłącznie wygląd ma przełożenie na powodzenie wśród kobiet. Jaka wiedza na ten temat znajduje się w Internecie? Czy koncepcja ma autentyczne przełożenie w rzeczywistości?

Zobacz: Sigma male – co to znaczy? Nowy trend na TikToku

Black Pill — co to znaczy?

Chcąc określić co to jest teoria Black Pill i jakie założenia zakłada jej filozofia, należy odnieść się do stereotypowego określenia mężczyzny oraz kobiety. Cechy, którymi powinien charakteryzować się mężczyzna to przykładowo: pewność siebie, odwaga i męstwo. Według blackpillowców  męstwo jest uwarunkowane biologicznie i osoby nieatrakcyjne mogą ślepo dążyć do ideału, ale nie są w stanie osiągnąć tego samego, co ci, którzy posiadają pełen pakiet pożądanych cech, uwarunkowanych genetycznie. Co to oznacza dla tych, którym daleko do ideału? W odniesieniu do filozofii czarnej pigułki taka osoba jest z góry skazana na porażkę. 

Black Pill zakłada, że męskość jest uwarunkowana poziomem testosteronu oraz wyglądem fizycznym. Ci z mężczyzn, którzy chcieliby dążyć do zmiany wizerunku, mogą to robić, jeśli będą posiadać odpowiednią wiedzę odnoszącą  się do aktualnych trendów. Ideał partnera definiuje go ze względu na prowadzenie trybu życia, sposób ubioru czy też sposób zachowania. Teoria zakłada zatem, że mężczyzna powinien uprawiać sport, wykonywać męski zawód, ale również wyglądać schludnie i ubierać się zgodnie z obecną modą. 

Wiedza zaczerpnięta z badań określa, że zwolennikami tej koncepcji częściej są osoby, które w koncepcie Black Pill są przedstawione jako osoby nieatrakcyjne. Może to wiązać się z faktem, że w odniesieniu do tego światopoglądu mogą znaleźć poparcie i uzasadnienie na swoje niepowodzenie w sferze miłosnej czy seksualnej. Punkt widzenia blackpillowców zwraca uwagę na tezę, że każdy zaistniały w życiu mężczyzny problem ma swoje podłoże w ich fizyczności. Przekłada się to na stwierdzenie, że indywidualne cechy danej osoby, czy też czynniki zewnętrzne nie mają wpływu na ewentualne niepowodzenia. 

Teoria Black Pill określana jest jako czarna tabletka, ze względu na to, że osoby utożsamiające się z najniższą według kryterium postacią w społeczeństwie nie widzi szansy na zmianę. Takie osoby zakładają, że nie są w stanie przejść zmiany, która mogłaby zmienić jej status i uważają, że jedyna słuszną drogą jest pogodzenie się z takim stanem rzeczy.

Zobacz: Gigachad – co to znaczy, kto to?

Czym kieruje się filozofia Black Pill?

Filozofia Black Pill zakłada w swoich tezach podział mężczyzn na trzy typy. Incel jest pierwszym z nich i definiuje mężczyznę najmniej atrakcyjnego. Ten typ, ze względu na swój wygląd jest osobą, która skazana jest na niepowodzenie w miłości oraz sferze seksualnej. Drugim typem jest pretty boy, czyli ładny, ale nie stuprocentowo męski. Ostatnim jest tutaj slayer, czyli bóstwo, któremu nie oprze się żadna kobieta.

Powyższy podział płci męskiej zakłada, że ilość testosteronu i genetyka warunkuje udane bądź nieudane życie seksualne oraz powodzenie w związkach damsko-męskich. Poza wyglądem fizycznym ideał określany jako slayer powinien posiadać również typowo męskie usposobienie. Z założenia musi mieć męskie zainteresowania, pracować na męskim stanowisku i wykonywać typowo męskie czynności. Powinien on posiadać wiedzę oraz umiejętności z zakresu męskich obowiązków. Co to dokładnie oznacza? Takie zajęcia jak pranie, sprzątanie czy gotowanie, które stereotypowo są przypisywane do kobiet, obniżają w tym wypadku poziom męskości, który dla wyznawców założeń jest wyznacznikiem sukcesu, głównie w kwestii relacji damsko-męskich. 

W świecie wyznawców Black Pill mężczyźni, którzy są z natury introwertyczni, wrażliwi czy mają problemy z samoakceptacją, nie mają szans w rywalizacji o kobiety ze względu na złe cechy, które da się lekko poprawić, ale nie da się ich zmienić.Mężczyzna, którego określa się mianem idealnego, nie może okazywać słabości, a posiadanie kompleksów przypisuje mu cechy kobiece, które mężczyźnie znacznie ujmują. Są więc oni z góry skazani na niepowodzenie. 

Black Pill znacznie mniej odnosi się do kobiet, ale definiuje je jako płeć, której łatwiej niż mężczyznom znaleźć relację partnerską. Powinna ona jednak posiadać zestaw cech kobiecych, takich jak empatia, wrażliwość czy opiekuńczość.

Black Pill na wykopie, o co chodzi?

Użytkownicy forum wykop.pl bardzo chętnie dyskutują na tematy związane z nierównościami społecznymi. Chcąc odpowiedzieć na pytanie co to jest Black Pill, na portalu wykop znaleźć można wiele artykułów odnoszących się do ideałów mężczyzn. Część użytkowników konwersacji forum wyraża poczucie niesprawiedliwości w związku z teoriami Black Pill.

Na wykopie komentują sytuacje związaną z niedawno wyemitowanym programem z udziałem Dody, w którym gwiazda wzięła udział w ramach eksperymentu, poszukując miłości i stałego związku. Założeniem programu było dopasowanie Dorocie Rabczewskiej partnera spoza show-biznesu. 

Powszechne oburzenie wywołał fakt, że piosenkarka nie związała się z żadnym z partnerów zaproponowanych przez produkcję. Niedługo po zakończeniu emisji sezonu celebrytka wyznała, że jest w związku z osobą spoza programu. Jej nowym partnerem okazał się mężczyzna idealnie wpisujący się w ideał, określany jako slayer. Odbiorcy programu zarzucają Dodzie, że nie potrafiła związać się z przeciętnym mężczyznom i że dobiera sobie partnerów, posiadających  wizerunek podrywacza. 

Wykop jest zbiorowiskiem wielu komentarzy, sugerujących, że problem tkwi w uwarunkowaniach genetycznych oraz mentalności społeczeństwa, nieakceptującego indywidualności poszczególnych jednostek.

W odniesieniu do wielu komentarzy, między innymi tych na stronie wykop.pl można stwierdzić, że założenia teorii Black Pill spotykają się z dużym poparciem wśród społeczeństwa i mają swoich wielu wyznawców. Opinia staje się coraz bardziej popularna, a odniesienia do niej w świecie show-biznesu są coraz chętniej komentowane i uzasadnione na podstawie tez zakładających, że tylko wygląd i genetyka wpływają na atrakcyjność mężczyzny. 

Sprawdź jeszcze

Popularne