Strona głównaRozrywkaMove Federation - właściciel, zasady, krs, co to, kiedy, poznaj szczegóły nowej...

Move Federation – właściciel, zasady, krs, co to, kiedy, poznaj szczegóły nowej federacji

Zagadka dnia. Co charakteryzuje najsprytniejsze grube ryby w świecie influenzy? Intuicja, że każdy dobrze sprzedający się format, kiedyś w końcu się wyczerpie. Co jeszcze? Elastyczne spojrzenie na dynamicznie zmieniające się trendy. 

Obserwując powodzenie gal freak-fightowych, jak i przyspieszające tempo konsumowania treści, właściciele Move Federation stworzyli nowy event. Jeśli jeszcze nie wiecie, co to za projekt, kiedy się odbędzie i co mówi KRS założycieli – zapraszamy do lektury.

Zobacz: Michał Boxdel Baron – wiek, wzrost, dziewczyna, zęby, wikipedia, waga

Move Federation – co to? Jakie są zasady? 

Jeśli nie słyszeliście do tej pory o Move Federation, jest to kolejna federacja przeznaczona dla influencerów. Stworzona z rozmachem i mająca na celu dostarczenie rozrywki. Jest to autorska wizja piłki nożnej, w której graczami są influencerzy.

Podczas pierwszej konferencji, którą prowadził dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski, poznaliśmy dokładniejsze zasady gry. Po zapoznaniu się z nimi będziecie już pewni, co to jest.

Założyciel Move Federation zaczął od opisania idei, która mu przyświecała, kiedy tworzył nowe przedsięwzięcie. Uznał, że czas gry w tradycyjnym futbolu jest zbyt długi, a z racji, że żyjemy coraz szybciej – szukamy bardziej dynamicznych rozgrywek. 

Move Federation – wymiary boiska i zasady ogólne

Boisko do gry ma kształt elipsy, a jego wymiary to 45 metrów długości na 25 metrów szerokości. Pole gry nie posiada linii bocznych ani końcowych, co ma zdynamizować mecz. Na obu końcach elipsy boiska znajdują się bramki.

Ze standardowych zasad zostają żółte i czerwone kartki oraz możliwość doliczenia czasu gry. Co do udziwnień – nie ma spalonych, a i każda z bramek jest inaczej punktowana. Tradycyjna liczy się jako jeden punkt. Dwa punkty przyznaje się w przypadku strzelenia gola z drugiej połowy boiska, a trzy za tzw. supermove, czyli strzelenie bramki z przewrotki, szczupaka albo nożyc.

Teamy graczy i systemy awansu

Drużyna, złożona z sześciu graczy, rozegra mecz z drugim zespołem. Mecz składa się z dwóch połówek po 10 minut. Wygrywa ta drużyna, która zdobędzie więcej punktów. W przypadku kontuzji zawodnik schodzi z boiska, a jego drużyna gra w składzie, który został. Nie ma zawodników rezerwowych, którzy mogliby ich zmienić.

Zobacz: Kasjusz Don Kasjo Życiński – majątek, samochód, dziewczyna, więzienie, rekord, wiek, wzrost, waga, Wikipedia

Istnieje również opcja wezwania superbohatera poprzez wciśnięcie takiego przycisku w konkretnym miejscu na boisku, co musi zrobić kapitan zespołu. Tym samym wzywa siódmego zawodnika, wcześniej zatwierdzonego przez federację, który wchodzi na 2 minuty do gry. Jest to profesjonalny piłkarz, którego użycza na ten event KTS Weszło. Z opcji można skorzystać tylko raz.

System awansu wygląda następująco: istnieje 6 drużyn męskich, każda gra trzy mecze. Zwycięzcy tworzą klasyfikację punktową, w której drużyna z pierwszego miejsca trafia do finału. Drużyny z drugiego i trzeciego miejsca grają o awans do finału.

Osobną kategorią jest mecz dwóch drużyn mieszanych, który założyciel określił eksperymentem. Co to takiego? Zespoły, w których grają i kobiety, i mężczyźni. Zwycięska drużyna przechodzi do finału Move 3. W jego trakcie zagrają ze sobą cztery drużyny męskie i dwie mieszane.

Move Federation – właściciel, kogo znajdziemy pod KRS?

Nie trzeba sprawdzać KRS-u, aby dotrzeć do tego, kto jest właścicielem Move Federation. Mężczyzna wystąpił osobiście na pierwszej konferencji wydarzenia. Nawet jeśli dane osobowe Wojciecha Szaniawskiego nic wam nie mówią, już przychodzimy z pomocą.

Właściciel nowej federacji i jej pomysłodawca może pochwalić się intrygującym doświadczeniem zawodowym. Najpierw przez 20 lat pracował nad wizerunkami piłkarzy, zajmując się dziennikarstwem sportowym, a dokładniej piłkarskim. Potem przyszedł czas na kreowanie wizerunku influencerów. Wojciech Szaniawski stoi za TeamX czy TeamX2, bo jest założycielem i właścicielem agencji Spotlight. 

Po wejściu w KRS, aby sprawdzić, czy Szaniawski jest jedynym właścicielem Move Federation, możemy znaleźć jeszcze Jakuba Machlika, który ma 40% udziałów. Spółka jest zarejestrowana w Warszawie. Machlik nie brał udziału w pierwszej konferencji, dlatego wrócimy do wypowiedzi Szaniawskiego.

W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim zdradził, że według jego obserwacji nadszedł czas na ukazanie narodowego sportu w innej odsłonie. Młodzi ludzie, jak mówił, chcą oglądać piłkarskich influencerów. Właściciel federacji chce dostarczyć widzom jak najlepszą rozrywkę i sądzi, że profesjonalne mecze tego nie oddają. Ponadto uważa, że w ten sposób można zaktywizować młodych ludzi, siedzących w domu przed komputerem. Brzmi ładnie, ale czy zadziała?

Założyciel Move, w odpowiedzi na wątpliwości Stanowskiego o potencjalnej patologii (podał przykład freak fightów), przedstawił swoje założenia. Nie nastawiać zawodników przeciwko sobie, prowadzić sprawną komunikację i jednoczyć uczestników w sporcie. Pozostaje nam czekać i obserwować, czy wywiąże się z obietnic.

Move Federation – kiedy? Ile kosztują bilety?

Skoro już wiecie, co to jest Move Federation, przejdźmy do konkretów. Kiedy i gdzie odbędzie się to sportowe wydarzenie? Event będzie miał miejsce na Arenie Gliwice, 19 listopada o 20:00. Organizatorzy zapraszają na iście amerykańską rozrywkę. Czy będzie streaming wydarzenia? Tego jeszcze nikt nie wie.

Federacja Move rozpoczęła sprzedaż biletów 18 października na stronie biletomat.pl. Ceny biletów znajdują się w widełkach od 100 do nawet 1100 złotych. Wydarzenie kierowane jest do widzów dorosłych oraz młodszych, od 12 roku życia. W przypadku przedziału 12-16 lat młody widz jest zobligowany do przyjścia z dorosłym. Natomiast widzowie niepełnoletni, którzy ukończyli już 16 lat, mogą przyjść na event sami, jeśli posiadają dokument potwierdzający ich wiek.

Organizatorzy zapowiedzieli bogaty program artystyczny wydarzenia. W ramach eventu Move Federation mają odbywać się występy akrobatów i tancerzy z całego świata. Szaniawski promuje to pod hasłem „święta futbolu”. Sezon Move Federation ma składać się z trzech wydarzeń. Pierwsze dwa wyłonią finalistów, którzy spotkają się podczas trzeciego eventu pod nazwą „Big Final”. 

Z niecierpliwością obserwujemy rozwój wydarzeń i czekamy na ogłoszenie reszty zawodników. A wy – co o tym sądzicie? Czy uważacie, że Move Federation ma szansę zaktywizować młodzież do sportowego trybu życia? Czy może jest to kolejny sposób, aby skapitalizować trend na influencerów? Czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne