Strona głównaRozrywkaCo to znaczy trappin?

Co to znaczy trappin?

Młodzieżowy język dla wielu ludzi jest niezrozumiały, tak naprawdę regularnie pojawiają się nowe slogany. Największe trudności ze zrozumieniem poszczególnych haseł mają osoby w średnim wieku lub starsze. W ostatnim kwartale minionego roku w sieci można było znaleźć pytanie: co to znaczy trappin? Jak się później okazało, jest to określenie pewnej sytuacji. Kiedy pomimo braku konkretnej pracy dany człowiek dużo zarabiają. Uznaje się, że pojęcie to pochodzi z jednego z rapowanych utworów pod tytułem „W Imię Ojca Trapu”. W kontekście powyższego warto się zastanowić dokładniej co oznacza trappin i dlaczego pojęcie to stało się tak modne? Tak naprawdę może to oznaczać nielegalne interesy lub handel niedozwolonymi substancjami. Właściwie można uznać to za realne zagrożenie dla młodych ludzi, w końcu nigdy nie wiadomo, czy nie stanie się to zbyt popularnym trendem.

Sprawdź też co to znaczy shipować czy rawr.

Skąd się wziął i co to znaczy trappin?

Utwory z gatunku rapu znajdują zawsze dość szerokie grono fanów, podobnie jest w przypadku piosenek wykonywanych przez wokalistę posługującego się przydomkiem Białas. To właśnie w jednej ze zwrotek pojawia się pytanie co to znaczy trappin? Generalnie cały utwór, jak przystało na ten gatunek muzyczny, krąży wokół tematu trappinu. Po premierze utworu pojawiły się interpretacje mające wspólny mianownik. Pojęcie trappinu jest względnie nowe, być może jest to jeden z symboli nowomowy. W utworze pojawiają się nawiązania do powrotu z Ukrainy, obecnie ten temat nabiera szczególnego znaczenia. Narrator wskazuje na dobre zarobki, na które może liczyć. Jego rozmówca nie do końca rozumie, co ma na myśli wskazując na trappin. Szybko okazuje się, że jest to sposób na szybki zarobek, bez zbędnego przemęczania się. W tym miejscu pojawia się niemała konsternacja, na myśl przychodzą różne sposoby zarabiania szybkich pieniędzy.

Trappin jest słowem wywodzącym się z języka angielskiego ze slangu i oznacza sprzedaż narkotyków. Wyrażenie pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej z Atlanty. Warto dodać, że trap, czyli w wolnym tłumaczeniu „pułapka” to określenie miejsca sprzedaży narkotyków oraz gatunku muzyki, który jest pokrewny do współczesnego rapu.

Wie pan co to znaczy trappin?

W utworze pojawia się między innymi pytanie „wie pan co to znaczy trappin?”. Wskazuje to na fakt, że jest to względnie nowe pojęcie, które nie każdy miał okazję poznać. Tak naprawdę niektórzy młodzi ludzie mogą mieć nawet problem ze znajomością takiego pojęcia. Słysząc „wie pan co to znaczy trappin?” początkowo można odczuwać zaskoczenie, teoretycznie w słowniku nie ma takiego pojęcia. Tymczasem tappin to nic innego jak wysokie zarobki bez wykonywania powszechnie znanych zawodów. Przy takiej interpretacji tego pojęcia przychodzą na myśl niekoniecznie dobre sposoby na zarabianie dużych kwot pieniędzy. Dla niektórych jest to handel niedozwolonymi substancjami, dla innych nielegalne zakłady walki zwierząt, czy innych procederów spotykających się z powszechnymi sprzeciwami. Podobnie jak w każdej tematyce, również w tej zdania są podzielone. Dla jednych jest to pojęcie o wydźwięku pozytywnych, dla innych negatywnym. Trzecia grupa podchodzi do tego raczej neutralnie.

Nie pracować, a zarabiać

Słowa nie pracować a zarabiać chyba najbardziej dobitnie i zwięźle określa pojęcie trappinu. Opowiada o nim wykonawca Białas, w piosence „W Imię Ojca Trapu”. Generalnie w piosence pojawia się kilka wulgaryzmów, jest to cecha charakterystyczna rapowanych utworów. Autor preferuje trappin, ale podkreśla, że nie widzi problemu, aby znaleźć normalną, społecznie uznawaną pracę. Póki jednak trappin przynosi spodziewane zarobki, pozostanie przy nim. Oczywiście każdy może interpretować tekst piosenki na swój sposób, na tym to właśnie polega. Pewne jest natomiast to, że wiele nowoczesnych pojęć bierze się właśnie z podobnych utworów. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne