Strona głównaOpinieKortez - żona, rozwód, partnerka?

Kortez – żona, rozwód, partnerka?

Kortez, prywatnie Łukasz Federkiewicz, jest znanym polskim muzykiem. Urodził się w 1989 roku w Krośnie. Od dziecięcych lat Kortezowi towarzyszyła sztuka i muzyka. Matka Korteza była malarką, a jego ojciec grał na gitarze, choć zajmował się tym czysto amatorsko. Piosenki grał trójce swoich dzieci, Kortezowi i dwóm córkom, głównie do snu na dobranoc. W dzieciństwie Kortez lubił słuchać muzyki klasycznej i bardzo często wybierał taką rozrywkę dla siebie niż zabawę z innymi dziećmi na dworze. 

Kortez jest między innymi kompozytorem, wokalistą, gitarzystą, pianistą i puzonistą. Swoje pierwsze kroki w kompozytowaniu stawiał już w gimnazjum. Aktualnie rozwijającą się karierę muzyczną Łukasz Federkiewicz rozpoczynał w 2013 roku. Jesienią tamtego roku Kortez, za namową siostry, wziął udział w castingu do “Must Be The Music. Tylko muzyka”. Jego udział w programie zakończył się niestety na początkowym etapie – eliminacji uczestników. Jednak Kortez został zauważony przez osobę ze świata muzycznego, Pawła Jóźwickiego. Od tamtej pory odnosi same sukcesy w branży. Utwory Korteza stają się hitami na listach przebojów. Do tej pory posiada na swoim koncie trzy albumy studyjne:

  • Bumerang, 2015
  • Mój dom, 2017
  • Mini dom, 2018

Za każdy z nich Kortez zdobył co najmniej jedną platynową płytę. Oprócz głównych albumów stworzył również 5 mini albumów i jeden album koncertowy.

Historia powstania pseudonimu artysty nie jest znana. Kortez w wywiadach mówił, że ktoś luźno zaproponował je. Kortez prywatnie mówił, że podoba mu się ten pseudonim i uważa, że ma związek z jego naturą.

Kortez – życie, żona, zdjęcia

Niestety w życiu prywatnym Kortez nie osiąga takich sukcesów, jak w swojej karierze muzycznej. Mimo, że w internecie szeroko opisywane jest życie prywatne Korteza i można dowiedzieć się wielu informacji o nim, to żadne źródła nie podają jakichkolwiek informacji na temat byłej partnerki. Sam Kortez prywatnie jest mało wylewny zarówno o swoim życiu jak i opowieściach na temat byłej żony. Artysta utrzymuje w tajemnicy nawet imię swojej byłej partnerki. Nie wiadomo jak nazywa się była już jego żona. Nie znajdzie się także jakiegokolwiek jej zdjęcia. Nawet będąc razem Kortez i jego żona nie zamieszczali swoich zdjęć w mediach społecznościowych. Brak chociażby zdjęcia żony wpływa na jej całkowitą anonimowość.

Kortez i jego była żona

Wiadomo, że tuż po studiach Kortez ożenił się z dziewczyną, którą poznał mając 18 lat. Obecnie była już żona Korteza stanowiła dla niego inspirację do stworzenia trzech płyt. Opowiadał on w nich o swoich emocjach, między innymi o relacji z żoną. Druga płyta to utwory opisujące historię rozpadu małżeństwa Korteza i jego żony. Nie wiadomo dokładnie dlaczego była żona rozstała się z muzykiem. 

Podobnie jak nie ma informacji i nie ma żadnego zdjęcia żony korteza, tak i ich rozwód z 2017 roku nie został szczegółowo nigdzie opisany. W jednym z wywiadów muzyk wyjawił jednak, że pomimo faktu, że w płytach opisywana jest żona Korteza, on sam nie uważa, by to dzięki niej je stworzył. Kortez i jego żona doczekali się potomstwa. W 2012 roku przyszedł na świat ich syn. Dali mu na imię Jonatan. Mimo, że była żona Korteza pozostaje osobą prywatną i nie udziela się w jakichkolwiek mediach społecznościowych, ich syn został przedstawiony wraz z ojcem między innymi na jednej z okładek albumu Korteza. Mimo, że rozwód zakończył małżeństwo Łukasza Federkiewicza z żoną, on sam stara się być wspaniałym ojcem dla swojego syna. W wywiadach Kortez mówił, że on w dzieciństwie miał obojga rodziców w domu. Niestety świat jego syna wygląda inaczej i artysta zdaje sobie sprawę, że syn ma dwa światy. Obecnie Kortez mieszka w Warszawie i stara się jak najczęściej odwiedzać swojego syna, który mieszka wraz z byłą żoną Korteza w Beskidzie. Kortez zadedykował jeden ze swoich utworów synowi. Nosi nazwę “Joe”.

Obecnie nie wiadomo, czy  Kortez spotyka się z jakąś nową partnerką.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne