Strona głównaCelebryciMaria Klauzunik - kto to? Pierwsza żona Niemena, Wikipedia, wiek

Maria Klauzunik – kto to? Pierwsza żona Niemena, Wikipedia, wiek

Biografie wielkich postaci, ikon i bohaterów, cieszą się niemalejącą popularnością wśród wielu osób. Książki o tej tematyce, pojawiają się na rynku, niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Do jednej z takich pozycji, należy ta poświęcona życiu Czesława Niemena. Można dowiedzieć się z niej, wiele smaczków i ciekawostek, dotyczących jego życia, również tych dotyczących jego spraw sercowych. 

Pierwsza żona to Maria Klauzinik. Wikipedia, czy są tam o niej jakieś wzmianki? Jeśli jesteście ciekawi, kim jest, to zapraszamy do lektury.

Maria Klauzunik – kto to? 

Kim jest Maria Klauzunik? Wikipedia, czy warto tam szukać? Na wspomnianym przez nas portalu, możemy znaleźć wzmiankę o niej, w artykule o Czesławie Niemenie. Ich Ślub odbył się w 1958. Czy można znaleźć zdjęcie, kto był pierwszą żoną Niemena? Ciężko znaleźć jakiekolwiek, z tamtego wydarzenia.

Pierwsza żona Niemena, czyli Maria Klauzunik 

Pierwsza żona, Maria Klauzunik, z którą ożenił się w 1958 roku, była jego sąsiadką. To dziewczyna, która słynęła wyjątkowej urody i wokół której, zawsze kręciło się grono adoratorów. Czesław Niemen jednak zdobył jej serce, swoimi niezwykłymi uzdolnieniami muzycznymi, a także tym, że namalował jej portret. Ich małżeństwo jednak zostało poddane dość szybko, próbie. Niemen wyruszył w kierunku Polski, aby uniknąć powołania do armii Związku Radzieckiego natomiast pierwsza żona Maria Klauzunik, została na Białorusi. Długo trwało nim dołączyła do niego w Polsce, Maria Klauzunik. Wikipedia nic nie mówi na temat tej historii. 

Początkowo Czesław Niemen, zamieszkiwał w Drawsku Pomorskim jednak chwilę później, udał się do Gdańska, aby rozpocząć naukę w Muzycznej Szkole Średniej w klasie fagotu. W Polsce zalegalizowali swój związek, ślubem kościelnym (na Białorusi zawarli tylko cywilny). 

Warto wspomnieć, że chwilę po tym, gdy Maria dołączyła do niego w Polsce, na świat przyszła ich córka. Urodziła się w 1960 roku. Zyskała imię po matce, a przez pierwszych pięć lat jej życia zamieszkiwała ze swoją babcią. Czy posiada zdjęcie, kto był pierwszą żoną Niemena? Niestety nie. W internecie można natomiast znaleźć wiele wspomnień Marii Klauzunik z tamtego okresu. Z jej wypowiedzi wynika, że ich początki nie należały do łatwych. Sama zainteresowana mieszkała w internacie dla kobiet, natomiast Czesław Niemen w tym samym czasie, zakwaterowanie znalazł w piwnicach gdańskiego Liceum Muzycznego. Potem przeniósł się do Sopotu. Maria Klauzunik w 1961 roku zdecydowała się na kontynuację szkoły dla pielęgniarek, którą rozpoczęła, mieszkając jeszcze na Białorusi. 

Wracając do wątku mieszkania ich córki z babcią, w 1965 roku w końcu udało im się wynająć mieszkanie, gdzie mogli zamieszkać razem. Przyczyniło się też do tego to, że Maria Klauzunik dostała pracę w jednym z gdyńskich szpitali a Czesław Niemen i jego kariera nabierała coraz to szybszego tempa za sprawą publicznych występów z zespołem Niebiesko – Czarni, którego był członkiem.

Małżeństwo Marii oraz Czesława było mocno wyboiste. On w całości poświęcał się muzyce, która stanowiła dla niego jedną z ważniejszych wartości w życiu a Ona, denerwowała się, że nie pracuje w „normalnej pracy” i nie przynosi do domu godziwych zarobków, które pozwoliłyby na przetrwanie oraz dobry byt ich rodziny. W 1963 roku w jednej ze swoich piosenek, którą zaprezentował na scenie w Opolu, odniósł się do swojej relacji z Marią oraz powolnego rozpadu ich małżeństwa, które działo się od lat. Pozostali nim oficjalnie do 1971 roku, jednakże już wcześniej Maria Klauzunik, przyprowadziła do domu innego mężczyznę (którego zresztą nakrył Niemen) i to ona też, wystąpiła z pozwem o rozwód. Jak wyglądała ich relacja po zakończeniu małżeństwa? Na początku organizowali spotkania, w różnych kawiarniach, jednak dla Klauzunik było to za mało. Chciała, aby Czesław Niemen wykazywał większą inicjatywę oraz wolę do spotkań z córką. Płacił alimenty.

 Z wywiadów Marii Klauzunik, można dowiedzieć się jednak, że za każdym razem, gdy miał jakieś występy w Trójmieście, starał się znaleźć chwilę, aby spotkać się z ich córką. Warto wspomnieć, że jego następną partnerką, z którą związał się chwilę przed rozwodem z Klauzunik, była Farida Gangi. Druga żona Niemena to Małgorzata Krzewińska. Wspólnie doczekali się dwóch córek Natalii oraz Eleonory a ich małżeństwo trwało 28 lat.

Maria Klauzunik wiek, co robi obecnie? 

Czy wiadomo, kiedy urodziła się Maria Klauzinik? Wiek nie jest znany. Można jednak przypuszczać, że może być podobny do tego, który miałby teraz Czesław Niemen, czyli około 80 lat. Pierwsza żona Maria Klauzunik i to, co robi obecnie, nie jest wiadome. W 2011 roku ich córka Maria Gutowska wniosła pozew do sądu, o podział majątku. Swój czyn uzasadniła tym, że według niej jej przyrodnie siostry, z późniejszego związku ojca, a także jej macocha, nie przywiązują odpowiedniej uwagi do spuścizny po ojcu. 

W swoich wypowiedziach nie kryła rozgoryczenia, który wynikał między innymi z tego, że nie darowano jej praktycznie nic, co należało kiedyś do Czesława Niemena. Kapelusze oraz ewentualne zdjęcie kto był pierwszą żoną Niemena, pozostawało w ich posiadaniu. Nie kryła też swojego żalu z faktu, że próbowały jej wmówić, że nie miała dla swojego ojca żadnej wartości.

Nie wiemy, jaki Maria Klauzunik ma wiek. Możemy tylko przypuszczać. Pewnym jest natomiast, że jej historia, a zwłaszcza wątek miłosny z Czesławem Niemenem mogłaby być idealną inspiracją do jakiejś powieści miłosnej lub filmu o takiej tematyce. Kto wie, może niebawem się pojawi? Jeśli tak, będziemy z pewnością pierwsi do zobaczenia go a Wam, niezwłocznie damy o tym znać.

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne