Strona głównaCelebryciMarek Salla - biznesmen, majątek, e-commerce, pochodzenie, żona, wikipedia, kto to, firma

Marek Salla – biznesmen, majątek, e-commerce, pochodzenie, żona, wikipedia, kto to, firma

Światem celebrytów rządzą specyficzne prawa, których trudno dopatrzyć się w biznesie czy innych środowiskach. Możesz być przykładowo biznesmenem z branży e-commerce i zgromadzić potężny majątek firmy, ale wystarczy, że twoje dziecko umawia się, a nawet więcej – bierze za żonę lub męża znanego celebrytę i wtedy to o ciebie będą zadawać pytania: kto to taki? Czy Wikipedia wie coś na temat jego pochodzenia?

Przyznajmy, że to nietypowe. Tym bardziej że to zazwyczaj o dzieciach biznesmenów jest ciszej, z racji, że stoją w cieniu majętnego rodzica. Nierzadko zresztą składując swój majątek, dzięki uprzywilejowanemu pochodzeniu. W końcu nie bez powodu w języku figuruje złośliwe określenie zawód-syn lub zawód-córka. Ale! Dość już domysłów i krążenia wokół tematu. Przypadek, który opisaliśmy wyżej, ma swój odpowiednik w polskim show-biznesie. Nazywa się Marek Salla i jeśli jeszcze nie wiesz kto to, zostań z nami!

Zobacz: Roger Salla – pochodzenie, ojciec, wiek, rodzice, majątek, Wikipedia

Marek Salla – kto to? Kim jest biznesmen? 

Zanim wejdziesz na Wikipedię, aby odszukać więcej szczegółów o tytułowym biznesmenie, wstrzymaj się. Zapewniamy, że po tym tekście nie będziesz musiał udawać się na inne serwisy plotkarskie. Marek Salla należy do zaszczytnego grona najbogatszych osób w kraju. O jego firmie i powiązaniu z branżą e-commerce napiszemy w kolejnym nagłówku.

Marek Olgierd Salla urodził się 22 marca 1964 roku. Ma obecnie 58 lat. Niech nie zwodzi cię egzotycznie brzmiące nazwisko Marka, jak i nietypowe imię jego syna – Roger. Milioner jest z pochodzenia Polakiem, który przez wiele lat życia mieszkał w Niemczech. Konkretna liczba nie jest nam znana, ale wiemy, że jego syn, Roger, przebywał w Niemczech pierwsze czternaście lat swego życia (obecnie ma 28) wraz z Markiem Sallą i jego żoną, a matką Rogera.

Często o biznesmenach, głowach wielkich firm i posiadaczach ogromnego majątku mówi się stosunkowo niewiele. To powszechna praktyka, dbanie o swoją prywatność. Jednak wystarczyło, aby Roger wziął huczny ślub z Karoliną Pisarek, aby oczy mediów i ciekawskich internautów skierowały się w stronę Marka Salli. I cały plan legnie w gruzach.

Marek Salla – firma, e-commerce, o co chodzi? 

Przejdźmy do interesów. Z dostępnych w internecie informacji wiemy, że Marek Salla jest właścicielem dużej firmy Global Primex, której głównym celem są finanse w branży e-commerce. Po prześledzeniu firmy w spisie Krajowego Rejestru Sądowego widzimy, że źródło majątku rodziny Salla zostało zarejestrowane w październiku 2007 roku. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Kapitał zakładowy firmy Global Primex wyniósł ponad 4 miliony złotych.

Jak jest napisane na ich oficjalnej stronie – firmie zależy na wprowadzeniu innowacji w zakresie płatności alternatywnych. Na celu mają poprawienie, zabezpieczenie i ułatwienie procesu zakupów online i bankowości. By to osiągnąć, na bieżąco analizują potrzeby sprzedawców e-commerce. Ponadto są autoryzowanym agentem i resellerem Mastercard w Unii Europejskiej. Produkty Global Primex obsługują branżę finansową zarówno dla klientów, jak i sprzedawców.

Zobacz: Karol Strasburger – ile zarabia za odcinek? Jaki ma majątek? Sprawdzamy

Marek Salla – majątek, ile zarobił? Sprawdzamy na Wikipedia i innych portalach 

Po raz kolejny zderzamy się ze ścianą. Na swoją obronę dodamy, że nawet ciotka Wikipedia nie posiada informacji na temat majątku biznesmena. Powszechnie mówi się o tym, że jest milionerem. Co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości. Wiemy o jego pozycji dyrektora w firmie zajmującej się e-commerce Global Primex, do tego dochodzą posiadane przez niego mieszkania w Warszawie i luksusowe samochody. 

Global Primex określa Marka Sallę przedsiębiorcą z branży systemów płatniczych z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze usług finansowych, w tym 12-letnim doświadczeniem w świecie płatności internetowych. Ze względu na umiejętności sprzedażowe, wiedzę techniczną i doświadczenie przywódcze, Marek Sala jest uważany za pioniera i innowatora w dziedzinie globalnych płatności bezgotówkowych. 

Marek Salla – żona, rodzina

Zajrzyjmy do rodzinnego gniazdka Marka Salli. Poza wspomnianym wyżej polskim pochodzeniem, które dotyczy zarówno jego, żony Małgorzaty, jak i syna, nic nie wiemy o sylwetce jego żony. Wikipedia milczy, portale plotkarskie milczą, nie wiadomo kto to. Milioner skrzętnie ukrywa partnerkę, ponieważ nigdy nie pojawił się publicznie w jej towarzystwie. 

I być może ich wizerunek zostałby tajemnicą, gdyby nie fakt, że ich syn Roger wybrał sobie na żonę topową polską modelkę i influencerkę – Karolinę Pisarek. Jak sam wielokrotnie wspominał Roger Salla, wiele zawdzięcza swoim rodzicom, toteż dziwnym by było, gdyby nie pojawili się na ślubie. Po raz kolejny wyprzedzamy Wikipedię i przedstawiamy wam zdjęcia pary młodej. Po prawej stronie od Rogera znajdują się Marek Salla z żoną Małgorzatą.

Źródło: party.pl

Jak widać na załączonym obrazku, rodzina Sallów prezentowała się wyjątkowo szykownie. Wspomniane przed chwilą słowa Rogera mają większe znaczenie niż tylko podziękowanie za wychowanie. Marek Salla zaprosił do firmy związanej z branżą e-commerce swojego syna, który obecnie jest w niej wiceprezesem do spraw finansów. Imponującym jest fakt, że syn zatrudnił się w Global Primex już w wieku 19 lat.

Dołożyliśmy wszystkich starań, aby jak najlepiej opisać ci, kto to Marek Salla. Jego próby zachowania jak największej dyskrecji i niepokazywania się na ściankach zaowocowały naprawdę małą ilością dostępnych o nim informacji. My to szanujemy i nie drążymy więcej na temat kto to Marek Salla. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne