Strona głównaCelebryciWitold Paszt - nie żyje, syn, choroba, pochodzenie, młody, żona, pogrzeb, rodzice,...

Witold Paszt – nie żyje, syn, choroba, pochodzenie, młody, żona, pogrzeb, rodzice, dzieci, Wikipedia, córki, na co zmarł

Witold Paszt był założycielem i wokalistą grupy VOX. Zmarł w lutym 2022 roku w wyniku komplikacji związanych z zachorowaniem na Covid-19.  Był jeszcze bardzo młody, miał zaledwie 68 lat. Choroba dopadła go aż trzykrotnie. Niestety w jego wypadku, mimo wdrożenia leczenia i opieki szpitalnej, okazała się śmiertelna. Plotki o tym, że pokonał go rak, nie są prawdziwe.

Dziś chcemy wam przybliżyć sylwetkę tego charyzmatycznego muzyka i powiedzieć więcej na temat tego, jak wyglądało jego życie prywatne oraz zawodowe. O wielu muzycznych sukcesach pisze Wikipedia, ale sprawy życie rodzinne artysty było równie ciekawe.

Zobacz: Jerzy Trela — na co zmarł? W jakich filmach grał? Pochodzenie, dzieci, żona

Witold Paszt – nie żyje

O tym, że Witold Paszt nie żyje poinformowała w mediach społecznościowych rodzina artysty. Córki muzyka napisały, że tata odchodził w domu, wśród najbliższych sobie osób. W 2018 roku równie niespodziewanie zmarła jego żona, Marta Paszt.

Pogrzeb Witolda Paszta miał świecki charakter. Artysta spoczął w grobie, w którym przed paru laty pochowana została jego żona w Zamościu.

Urna z prochami wokalisty przyjechała na cmentarz komunalny na jego ulubionym motocyklu w towarzystwie motocyklistów z Zamościa. Muzycy zespołu Vox pożegnali Witolda w wyjątkowy sposób, bo śpiewając piosenkę z solowego albumu muzyka Jak słońce. Poza tym wymowne przemówienie wygłosił również prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk. 

Witold Paszt – choroba, na co zmarł? Czy był szczepiony? 

Witold Paszt kiedys
Źródło: Instagram

Gdy w mediach pojawiła się informacja, że Witold Paszt nie żyje, wielu ludzi pytało, czy ma to związek z tym, że chorował na Covid-19 i to aż trzykrotnie. Media i społeczeństwo chcieli wiedzieć, na co zmarł Witold Paszt. Pierwsze głosy mówiły, że dopadł go rak. Zaczęły się pojawiać także pytania, czy był szczepiony. W Polsce temat pandemii i szczepień był dość gorąco dyskutowany przez cały 2021 roku, kiedy to ruszyła rządowa i medialna kampania na temat tego, że warto się szczepić.

Muzyk, w odpowiedzi na pytanie, czy był szczepiony, przyznał, że tak. Poinformował swoich fanów w mediach społecznościowych, że też “ma słynne 5G”. To właśnie tak przeciwnicy szczepień, ale i dowcipnisie, określali szczepionkę przeciwko Covid-19. 

Jego śmierć, spowodowana powikłaniami, które przyniosła choroba, nie przeszła bez echa. Przeciwnicy szczepień usiłowali ustalić na co zmarł. Byli szczególnie aktywni, gdy okazało się, że przyczyną śmierci nie był rak. To ludzie, którzy dowiadując się, że nie żyje ktoś, kto był szczepiony, chętnie wykorzystują tego typu historie jako argumenty przeciwko obowiązkowi szczepień. 

Witold Paszt – syn, córki, dzieci 

Witold i Marta Paszt przeżyli wspólnie 50 lat, a historia ich miłości i wspólne życie prywatne były naprawdę wyjątkowa. Artysta poznał ją, gdy był jeszcze bardzo młody, bo w szkole. Witold Paszt i jego żona Marta doczekali się dwójki dzieci. Ich córki Aleksandra i Natalia zawsze były mocno związane z rodzicami. Gdy zmarła żona Witolda Paszta wspierały tatę. Opiekowały się nim także, gdy zachorował. Pytania o jego śmierć, na co zmarł musiały dotknąć je osobiście. 

Natalia Paszt została menedżerką zespołu VOX. Prywatnie jest żoną reżysera Marka Serdiukowa. Nie dzieli się szczegółami ze swojego życia, ale Witold Paszt pokazał na paru fotografiach jej córkę, a swoją wnuczkę, Nadię. 

Aleksandra Paszt także wychowuje dziecko (syn Maciej), ale nie jest związana z przemysłem rozrywkowym. Chroni swoje życie prywatne przed mediami.

Witold Paszt – pochodzenie

Jak podaje Wikipedia, Witold Paszt urodził się w Zamościu. Jeśli chodzi o to, jakie jest jego pochodzenie albo kim byli rodzice artysty, nie ma zbyt wiele informacji. Dokładna biografia, która opisywałaby losy rodziny Witolda Paszta nigdy nie powstała. Być może to jego przedwczesna śmierć spowodowała to, że nigdy nie opublikowano jego wspomnień z czasów młodości. 

Kim byli rodzice Witolda Paszta? Jak postrzegaliby to, jaką karierę zrobił ich syn? Wikipedia nie daje nam odpowiedzi na te pytania. Niestety nigdy, nawet z pośrednich przekazów się tego nie dowiemy, ponieważ Witold Paszt nie zdążył odpowiedzieć na pytania o to, kim jest, czy była jego rodzina i jakie ma pochodzenie. Choroba pokonała go przedwcześnie. Wiemy jedynie, że jego rodzina wiodła skromne życie prywatne.

Zobacz: Mateusz Murański nie żyje? Wypadek samochodowy, o co chodzi?

Witold Paszt – młody

Witold Paszt – młody

Witold Paszt jako młody 24-letni chłopak założył grupę Victoria Singers, która dała początek formacji VOX. O losach zespołu sporo pisze Wikipedia. Młody Paszt był niezwykle uzdolniony muzycznie, co dość szybko zauważyli jego rodzice. Mimo że był za młody, został przyjęty do szkoły muzycznej, gdzie uczył się grać na skrzypcach. 

Witold Paszt – żona, życie prywatne

Witold Paszt był niezwykle rodzinnym człowiekiem. 50 lat spędził w jednym związku. Gdy jego żona zmarła, świat artysty legł w gruzach. Sam odszedł dzień po czwartej rocznicy jej śmierci. 

Był aktywny w mediach społecznościowych. Publikował zdjęcia zespołu, ale także sporo prywatnych kadrów. Niewielu ludzi wie, że kochał motocykle. Jego żona podróżowała razem z nim a kilka lat temu bakcyla połknął wnuk (syn Aleksandry Paszt). W dniu, w którym odbywał się jego pogrzeb, urna wjechała na cmentarz na motocyklu. 

W domu Witolda Paszta azyl znalazło też sporo zwierząt: kotów i psów. Nawet ryby, które hodował w stawie miały swoje imiona. 

Rodzina prosiła, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów. Zamiast tego żałobnicy proszeni byli o finansowe wsparcie organizacji działających na rzecz dzieci lub prozwierzęcych z Zamościa. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne