Strona głównaCelebryciKaren Chessman – kto to, koń, film dokumentalny

Karen Chessman – kto to, koń, film dokumentalny

Myślisz, że wszystko już widziałeś? Można tak przypuszczać… po kontrowersyjnych zachowaniach gwiazd i celebrytów, przekrętach i ludzkich metamorfozach mogłoby się tak wydawać. Niemniej telewizja i internet stale dostarczają nam nowych powodów do zmarszczenia czoła. Bo czy słyszałeś o człowieku, który chce być jak koń? Zapewne uniosłeś brwi z niedowierzaniem. W takim razie usiądź wygodnie. W tym tekście opowiemy ci o Karen Chessmanie. Kto to Karen Chessman, dlaczego koń jest jej ideałem i czy faktycznie powstał film dokumentalny na ten temat? 

Zobacz: Wojtek Sawicki – Agata Tomaszewska, przed chorobą, kiedyś, wiek, zdrowy, kto to, rodzice, partnerka, dziewczyna

Karen Chessman – kto to? 

Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy: kto to Karen Chessman? wyskakują w większości posty ze stron takich jak Demotywatory, Jbzd, Wiedza Bezużyteczna i inne w tym guście. Operują one na tym, co najlepiej się klika, a więc informacjach powierzchownych i smakowicie budzących emocje. Co opowiedzą nam o Karen. Kto to jest? 

Mężczyzna w wieku 54 lat, dla którego koń jest niedoścignionym wzorem bytu. Mówiąc bez ogródek – Karen czuje się koniem i chce poddać się zabiegowi, który sprawiłby, że chirurgicznie zostaną przyszyte mu kopyta. Wpis w dalszej części zapowiada, że historia człowieka-konia została opowiedziana w filmie dokumentalnym przez Jeroma Clementa-Wilza, który przez cztery lata obserwował życie Karen. Tak sytuacja prezentuje się w warstwie wierzchniej. 

Jak jest naprawdę? Czy człowiek-koń to tylko żart napędzany w celu uzyskania maksymalnego zainteresowania widzów? Czy wspomniany wcześniej film dokumentalny w ogóle powstał? Przyjrzyjmy się sprawie głębiej. Zacznijmy od początku: kto to Karen Chessman?

Źródło: Instagram chessmankaren

Karen Chessman urodziła się kobietą w 1963 roku w Dunkierce. Z tego, co możemy się dowiedzieć i wyczytać fragmentarycznie z internetu, Karen jest osobą transpłciową. Urodziła się kobietą, ale czuje się i utożsamia z mężczyzną. Początkowo Karen Chessman była nauczycielką. Od czasu do czasu lubiła się przebierać w dość ekscentryczny sposób. Tym, co zmieniło jej życie, było poznanie trenera polującego na aligatory. Do nawiązania znajomości doszło we Florydzie. Spotkanie miało wyzwolić w Karen potrzebę praktyki tzw. gry na kucyku – erotycznej dominacji pomiędzy trenerem a osobą trenującą, wytrenowaną przez niego. 

Przeszukując zdjęcia Karen na Instagramie czy filmiki na YouTubie, widzimy, że jego codzienny strój jest dość ekscentryczny. Wiele elementów kojarzy się ze zwierzęciem, jakim jest koń. Ogon, grzywa, uzda w ustach, buty stylizowane na kopyta, nakładki na dłonie, które są w kształcie kopyt, a nawet brązowy makijaż. Fascynacja końmi objawiała się u Karen już wcześniej. Interesowała się grą pony play, która polegała na tym, że jej gracze przebierali się za konie i tak też się zachowywali. 

O Karen zrobiło się głośno, kiedy w jednym z programów telewizyjnych wyznał, że chce zamienić się w konia i przyszyć sobie chirurgicznie kopyta, by zostać kobyłą. Zamiaru dotąd nie zrealizował. Zdjęcia z Instagrama sprzed roku ukazują Karen z naturalnymi jeszcze członkami. 

Zobacz: Jan Habdas – Wikipedia, kto to, wiek, wzrost, waga, dziewczyna, zarobki, rodzice, skąd pochodzi

Karen Chessman – film dokumentalny 

Historia Karen i metamorfoz zmierzających w stronę zwierzęcia, jakim jest koń, można poznać lepiej z filmu dokumentalnego, który nakręcił reżyser Jerome Clement Wilz. Przez okres czterech lat nagrywał życie Karen. W filmie przedstawił jego ewolucję psychologiczną i behawioralną. Film dokumentalny był prezentowany podczas znanych festiwali sztuki filmowej. Szczególnie tych, które są związane z kulturą queerową. Film dokumentalny Być koniem został zaprezentowany podczas Porn Film Festival, The Strange Festival oraz na festiwalu filmów LGBTQ+ w Paryżu o nazwie Chéries-Chéris.

Człowiek-koń wywołał ogromne kontrowersje, szczególnie wśród środowisk około wierzących. Trudno nam jednoznacznie określić, czy jest to prowokacja, upodobanie erotyczne, czy też choroba psychiczna. Po wejściu w social media Karen jedyne, co widać, to fakt, że jest drag queen i lubi się przebierać w lateksowe, opinające ubrania. W tle widnieją zdjęcia koni, niekiedy występuje na nich z uzdą lub pejczem. Film dokumentalny nie jest szeroko dostępny, dlatego tym bardziej trudno orzec, kto to Karen Chessman. Doskonale wiemy, że było już wiele postaci, które chciały wzbudzić kontrowersję swoimi deklaracjami, z których finalnie nic nie wynikło. 

Sprawdź jeszcze

Popularne