Strona głównaPoradyJak rozpoznać oryginalny tester perfum

Jak rozpoznać oryginalny tester perfum

Christian Dior był zdania, że po zapachu można dowiedzieć się o kobiecie więcej niż, znając jej charakter pisma. Wiele kobiet przyzwyczaja się do perfum i latami korzysta z tylko jednego zapachu. Są i takie, które zapach dopasowują do pory roku. Zimą wybierają cięższe i mocniejsze perfumy, a latem takie, które są lżejsze. Gust zmienia się też z wiekiem. Wraz z upływem czasu kobiety coraz częściej rezygnują z kwiatowych delikatnych perfum na rzecz bardziej wyrazistych kompozycji. 

Czy wiesz, czym są testery perfum i jak rozpoznać oryginalny tester perfum? Poniżej piszemy więcej na temat tego, co różni testery perfum od zapachów sprzedawanych w perfumeriach. Sprawdź, czy ta alternatywa, szczególnie przy droższych zapachach, to rozwiązanie dla ciebie. 

Zobacz: Jak rozpoznać płaszcz z alpaki, gdzie go kupić i jak prawidłowo o niego dbać?

Czym są testery perfum?

Testery perfum to oryginalne zapachy zamknięte w butelkach z napisem tester. Zwykle nie mają ozdobnego flakonu i opakowania. Bardzo często atomizer pozbawiony jest także korka. Wszystko po to, by maksymalnie ograniczyć koszt produkcji testra. 

Skład perfum zamkniętych w testerze niczym nie różni się od tych, które można kupić w drogerii. Jedyna różnica to opakowanie i czasem także pojemność flakonu, w którym sprzedawane są testery. Testery sprzedawane są w dużych flakonach. Próbki perfum w małych, które wystarczają na 2-3 aplikacje. 

Źródło: pixabay.com

Czy testery perfum mają numer seryjny?

Numer seryjny znajduje się na spodzie opakowania perfum kupionych w drogerii. Po nim można także rozpoznać to, czy perfumy nie są podrabiane. Na testerach perfum nie ma numerów seryjnych. Testery perfum zapakowane są w zwykłe kartoniki, na których producent nie nanosi numeru seryjnego. Flakon z testerem perfum będzie się różnić od oryginalnego. Zwykle jest to prosta butelka bez żłobień. 

Zatem jak rozpoznać oryginalny tester perfum, skoro nie ma oryginalnego opakowania, ani nadrukowanego numeru seryjnego? Czy można odróżnić tester perfum od podróbek? Czytaj dalej!

Jak rozpoznać oryginalny tester perfum?

Po pierwsze oryginalne testery perfum kupisz w drogeriach internetowych. Nie są dostępne na straganach ani u osób, które chodzą od domu do domu i coś sprzedają. 

Po drugie testery perfum są tańsze o około 10-20% od oryginalnych zapachów. Jeśli ktoś oferują bardzo niską cenę, najprawdopodobniej masz do czynienia z podrobionym zapachem. 

Źródło: perfumeria-euforia.pl

Po trzecie, testery dostępne są w butelkach o pojemności 50-100ml. To różni je między innymi od próbek, które mają zwykle 30 ml pojemności. 

Testery sprzedawane są w zwykłych flakonach, często bez korka. Są zapakowane w karton, ale bez logo producenta. Opakowanie testerów różni się od opakowania perfum, które trafiają do sprzedaży i to nie świadczy o tym, że zapach nie jest oryginalny. 

Zobacz: Jak rozpoznać bursztyn i nie dać się nabrać?

Gdzie kupić oryginalny tester perfum?

Testery perfum można kupić w drogeriach i perfumeriach, które działają online. Wybierając taką drogerię, kieruj się tym, czy inni klienci wystawili jej opinie. Sprawdź w sieci, co na temat zakupów napisały te osoby, które już zrobiły je w drogerii. 

Zbyt niska cena perfum powinna wzbudzić twoją czujność. Testery perfum są tańsze od oryginalnych zapachów, ale nie licz na sporą obniżkę. To pełnowartościowe produkty, które są pozbawione ozdobnego opakowania. 

Producenci perfum wypuszczają na rynek testery po to, by przy ich pomocy prezentować klientom zapach. Testery pełnią też funkcję reklamową. Ich rolą jest reklamować perfumy, które dopiero co wchodzą na rynek. 

W drogeriach stacjonarnych nie można kupić testerów, ale sklepy internetowe sprzedają je obok produktów zapakowanych w oryginalne pudełka producentów. Dla kogo przeznaczone są testery? Formalnie ich funkcja jest jedna: sprzedawcy perfum mają przy ich pomocy prezentować zapachy klientom. W praktyce jednak z testerów korzystają klienci docelowi. Kupują je z uwagi na to, że są nieco tańsze i nie zależy im na tym, by miały ozdobny flakon. 

Wiele kobiet chce mieć swój ulubiony zapach zawsze przy sobie, więc poza oryginalnym, który stawia na toaletce, ma też drugi w kosmetyczce lub torebce. 

Niektóre miłośniczki perfum uważąją nawet, że testery są o wiele trwalsze od oryginałów, bo mają przekonać klientów do zakupu danego zapachu. Producenci perfum jednak zaprzeczają, że tak jest. 

Zobacz: Jak rozpoznać jedwab naturalny od sztucznego?

Sprawdź jeszcze

Popularne