Strona głównaCelebryciKamil Łaszczyk - kto to? Wiek, wzrost, waga, Wikipedia

Kamil Łaszczyk – kto to? Wiek, wzrost, waga, Wikipedia

Konflikt Kamila “Szczurka” Łaszczyka i Amadeusza “Ferrariego” Roślika już wkrótce znajdzie swój finał na oktagonie, gdzie zawodnicy słowa przekują w pięści. Fani freak fightowych show dobrze wiedzą, kto to jest Amadeusz Roślik, którego oglądają już od 2018 roku (Fame MMA 2), lecz kim jest jego rywal? Jak mu pójdzie w walce z zawodowym pięściarzem? Kto to jest Kamil Łaszczyk i jakie są jego szanse w starciu z Ferrari?

Zobacz:

Kamil Łaszczyk – kto to? Wiek, wzrost, waga

Już 3 lutego 2023 roku na 17. gali Fame MMA do walki stanie bokser wagi piórkowej Kamil Łaszczyk oraz znany stałym widzom walk Amadeusz Roślik. Z obu stron mamy doświadczonych i pewnych siebie zawodników. Ferrari, przez wielu uważany za największą gwiazdę show, jest nazywany “Władcą Piekieł”. Na swoim koncie ma 8 walk, w tym 5 wygranych pojedynków. Starcie z Kamilem Łaszczykiem będzie dla niego prawdziwym sprawdzianem umiejętności. Kto to jest Kamil “Szczurek” Łaszczyk? Jak wypada jego wzrost i waga w porównaniu do Roślika?

Kamil Łaszczyk urodził się 20 stycznia 1991 roku we Wrocławiu. Na pierwszy trening zaprowadził go wujek. Było to w Gwardii Wrocław, gdy Łaszczyk był jeszcze nastolatkiem w wieku 13 lat. Chłopak od dawna interesował się różnymi sztukami walki, ale to boks przyciągnał go do siebie na stałe. Trenował regularnie i solidnie przez kolejne lata, zdobywając kolejne zwycięstwa. Wspaniałą karierę przerwały jednak problemy pozasportowe i pięściarz był zmuszony odwiesić rękawice na trzy lata. Po tym czasie wrócił do treningów i regularnej walki.

Aktualnie Kamil Łaszczyk ma na swoim koncie wiele zwycięstw i bardzo duże szanse na zdobycie tytułu mistrza świata w swojej klasie. Co ciekawe, tytuł ten przepowiedział mu dziadek, gdy był jeszcze chłopcem w wieku 7 lat. Bokser w wywiadach wspomina, że czuje obecność i wsparcie swojego zmarłego dziadka. Ciężko pracuje, by go nie zawieść i w przyszłości osiągnąć to, co mu kiedyś zażyczył. 

W takim sporcie, jak boks waga i wzrost są bardzo ważne. Kamil Łaszczyk walczy w kategorii piórkowej. Oznacza to, że jego waga nie może przekroczyć 59 kilogramów. Jego wzrost wynosi 168 centymetrów. Do tej pory w walkach zawodowych Łaszczyk boksował się z przeciwnikami w swojej kategorii. Nadchodząca walka na Fame MMA 17 będzie na innych warunkach. Waga Amadeusza “Ferrari” Roślika wynosi 83 kilogramy, a wzrost 178 centymetry.

Kamil Łaszczyk – co powie nam Wikipedia?

Wielu opowiadając o pięściarzu z Wrocławia, podkreśla jego talent i szanse na zrobienie wielkiej kariery. Nie dziwi więc fakt, że na portalu Wikipedia możemy przeczytać o jego walkach i sukcesach. Wikipedia również informuje nas o początkach jego pracy bokserskiej. Fani statystyk również znajdą tam coś dla siebie. Strona wikipedia.org podaje liczbę stoczonych potyczek, zwycięstw, nokautów, jak też więcej szczegółów dotyczących poszczególnych walk. Zagraniczni fani boksu również mogą zapoznać się z historią Kamila Łaszczyka, gdyż Wikipedia dysponuje artykułem na jego temat po angielsku. 

Kamil Łaszczyk – rekord

Kamil Łaszczyk nie kryje, że w przyszłości chciałby zdobyć pas mistrza świata. Patrząc na jego rekord walk, nie wydaje się to aż tak niemożliwe. W światowym rankingu federacji WBO (World Boxing Organization) w 2013 roku zajął trzecie miejsce, z kolei w 2015 już drugie. Do tej pory stoczył 32 zawodowe walki i co ciekawe, jego rekord to właśnie 32 zwycięskie walki, w tym 11 przez nokaut.

3 lutego przekonamy, się czy debiut na gali freak fightowej powiększy jego rekord o kolejną zwycięską walkę, czy jednak tego typu zmagania nie będą jego mocną stroną.

Kamil Łaszczyk vs Ferrari

Walka między Kamilem “Szczurkiem” Łaszczykiem a Amadeuszem “Ferrari” Roślikiem odbędzie się w Krakowie na Tauron Arenie. Trudno przewidzieć, jaki będzie wynik tego starcia. Z wywiadów wynika, że Ferrari czuje się bardzo pewnie. Liczy na to, że doświadczenie w walkach w oktagonie, silny nokaut oraz jego gabaryty pozwolą mu skończyć tę walkę zwycięsko. Z drugiej strony Kamil Łaszczyk jest zawodowym bokserem, który doskonale zna techniki skutecznej walki. Jest zawodnikiem skupionym, zdyscyplinowanym, do tej pory niezwyciężonym w swojej kategorii. 

Ostatni raz mierzył się z Kevinem Leonelem Acvedo, którego znokautował w 2 rundzie. Walka odbyła się na gali MB Promotions. Jednak od sierpnia 2022 roku Kamil Łaszczyk nie stoczył żadnej walki. Kto to wie, czy przypadkiem taka przerwa nie okaże się przeszkodą, by odhaczyć kolejny rekord. 3 lutego się przekonamy, czy zwycięży technika i doświadczenie, czy siła i zawziętość. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne