Strona głównaCelebryciKabe - skąd pochodzi, ile ma lat, gdzie mieszka, wzrost, Wikipedia

Kabe – skąd pochodzi, ile ma lat, gdzie mieszka, wzrost, Wikipedia

Skiety, klapki. Skiety, skiety, klapki, eeeej… Znasz to? Na pewno kiedyś obiło Ci się o uszy. Ten typ, który wchodzi do gry w laczkach to Kabe, czyli raper młodego pokolenia, który na polską scenę muzyczną wbił się jakieś 5 lat temu. Na swoim koncie, poza solowymi utworami, ma współprace z takimi artystami jak Mr. Polska, Miszel, ale również Kizo czy Białas. Ogólnie dorobek Kabe robi wrażenie, dlatego nie dziwi, że chłopak wzbudza zainteresowanie. Aby zaspokoić Twoją ciekawość, dowiedziałam się jak ma na imię i nazwisko, skąd pochodzi, ile ma lat i takie tam, no i zebrałam to wszystko niżej. Enjoy!

Kabe – kto to jest? Informacje – wiek, wzrost

Kabe to raper młodego pokolenia. Swoje początki zawdzięcza Winiemu, który wypatrzył go i wziął pod swoje skrzydła – jak mówił, ten chłopak zmieni polską rap grę. To też dzięki niemu Kabe miał okazję dograć się do kawałka zapowiadającego “Kobiety Mafii 2” Patryka Vegi. Naturalnym jest, że był wtedy związany z labelem StoProcent. Zmieniło się to jednak w 2020 roku, gdy Wini zdecydował się na sprzedaż StoPro. Wytwórnia przeszła w ręce Remo, natomiast ta transakcja nie niosła ze sobą wcześniej podpisanych kontraktów, co pozwoliło Kabe na przejście do konkurencji. Młody raper obecnie wypuszcza kawałki pod szyldem wytwórni QueQuality.

Mało jest raperów, których imię i nazwisko nie kryje się za ksywką. Jak tak się zastanowić, to właściwie nikt nie przychodzi mi do głowy – wszyscy raperzy, których znam mają jakiś pseudonim. Kabe nie jest w tym wyjątkiem. Jego imię i nazwisko nie często pojawia się w mediach, natomiast nie jest też żadną tajemnicą. Raper tak naprawdę nazywa się Bartosz Krupka. Wikipedia podaje informację, że jego aktywność jako artysty muzycznego rozpoczęła się w 2018 roku. Jednak raper swoją przygodę z tworzeniem zaczął znacznie wcześniej. Jak sam wyznał, swoje pierwsze teksty pisał już w 2013 roku. Jednak większości z nich nie było dane ujrzeć światła dziennego, bo swój żywot kończyły w szufladzie. Kabe tylko pojedyncze utwory pokazał swoim znajomym. Pierwsze nagrane kawałki, wyprodukowane w zaciszu domowego studia, pojawiły się w 2017 roku.

Ciekawostka – wpisując w wyszukiwarkę imię i nazwisko Kabe, można dotrzeć, poza wpisami do rejestrów firm, do informacji o jego kierownictwie przy etiudach szkolnych w latach 2010-13 oraz jego piłkarskiej przeszłości. Bartek Krupka był napastnikiem w KS Raszyn.

Gdzie posłuchać kawałków, które wypuścił Kabe? Jest kilka miejsc. Oczywistym jest, że jego numery są dostępne na YouTube. Kawałki sprzed 3 lat można znaleźć na kanale StoproRap, te nowsze udostępniane są już na kanale QueQuality. Dodatkowo Kabe istnieje jako artysta na Spotify oraz Deezer. Dwa numery sprzed 5 lat (najprawdopodobniej te pierwsze, które Kabe nagrał w domowym zaciszu), są dostępne do przesłuchania na SoundCloudzie. Poza tym, Kabe w grudniu tego roku (2022) zagra dwa koncerty, jeden w Rzeszowie i jeden w Warszawie, gdzie posłuchać będzie można go na żywo.

Grafika promująca trasę koncertową

Kabe – skąd pochodzi, gdzie obecnie mieszka?

Kabe nie kryje się z tym, skąd pochodzi, a nawet chętnie sam o tym wspomina. Raper jest Polakiem, pochodzi z Olsztyna, jednak wychowywał się na francuskich blokach pod Paryżem. Z Polski wyjechał, gdy był 12-13-latkiem i za francuską granicą spędził około 5 lat. Mieszkał w 95 departamencie – Val-d’Oise.

Swoją karierę mógł rozwijać we Francji, jednak wrócił do kraju z jednego prostego powodu – Kabe nie czuje większej więzi z państwem znad Sekwany. Raper urodził się w Polsce i postrzega siebie jako Polaka. Choć w utworach pamięta o swoich ludziach, praktycznie w każdym tekście Kabe nawija coś po francusku. 

Po powrocie do kraju pomieszkiwał we Wrocławiu, natomiast to, gdzie mieszka teraz, nie jest pewne. Wiadomo, że Kabe nie jest przywiązany do żadnego konkretnego miejsca-jak wyznał w wywiadzie dla Noizz, dom jest tam, gdzie są bliscy mu ludzie. Nie ma znaczenia czy jest to Francja, czy Polska, czy jakiekolwiek inne miejsce na Ziemi. Poza tym, mianem domu określił studio, w którym tworzy muzykę, a jak wiadomo, to się czasem zmienia.

Zobacz: Avi – pochodzenie, imię i nazwisko, wiek, wikipedia, kto to, płyty

Kabe – ile ma lat, ile ma wzrostu?

To ile ma lat Kabe, nie jest wielką tajemnicą. Mężczyzna urodził się 17 czerwca 2000 roku, a to oznacza, że raper ma skończone 22 lata i jego znakiem zodiaku są bliźnięta. Niestety, to ile ma wzrostu, nie jest już takie oczywiste. Informacje na ten temat nie są nigdzie udostępnione. Jednak porównując go do innych raperów, z którymi występował, można dojść do wniosku, że jego wzrost wynosi około 180 cm (choć to tylko moje wyliczenia na oko), czyli mierzy tyle, ile przeciętny mężczyzna w Polsce.

Nie udało mi się dotrzeć do tego gdzie mieszka obecnie, czy też informacji o jego życiu sercowym. Raper ewidentnie ceni sobie swoją prywatność. Nie ma wokół niego też żadnych kontrowersji. Być może kiedyś w przyszłości zrobi się o nim głośniej i to nie tylko w słuchawkach od jego najnowszych kawałków. Życzę mu jednak, by nie były to dramy, bo choć interesujące dla mediów (w tym trochę dla mnie hihi), konflikty zwykle są słabe i mało przyjemne.

Zobacz: 730 Huncho – kim jest, ile ma lat i skąd pochodzi?

Jeśli masz jakieś informacje, typu Kabe – gdzie mieszka lub ile ma wzrostu, albo gdzie najlepiej posłuchać jego utworów – podziel się nimi w komentarzu.

Sprawdź jeszcze

Popularne