Strona głównaCelebryciMr. Polska - wzrost, wiek, pochodzenie, żona, skąd jest?

Mr. Polska – wzrost, wiek, pochodzenie, żona, skąd jest?

“Złote tarasy” – jeden z bardziej popularnych, polskich kawałków. Stworzony, żeby być “bombą, która raz przesłuchana nie zostanie zapomniana” (Mr. Polska – wywiad dla Newonce). W ciągu czterech miesięcy ten kawałek zdobył platynową płytę. Utwór jest bardzo znany i niejednokrotnie puszczany w polskich rozgłośniach radiowych. Mimo to niektórym mogło umknąć kto stoi za tą piosenką. Autorem hitu jest mężczyzna z Holandii pod pseudonimem Mr. Polska.

Kto to, jakie jest jego prawdziwe imię i nazwisko, skąd jest? Odpowiedzi na te pytania oraz inne, równie interesujące informacje na temat życia prywatnego tego człowieka, zebraliśmy w tekście poniżej.

Mr. Polska – kto to i skąd jest? Pochodzenie i narodowość rapera

Zacznijmy od tego kto to właściwie jest. Mr. Polska to artysta muzyczny, skupiony głównie na rapie, ale jego twórczość nawiązuje miejscami również do muzyki elektronicznej. Dotychczas tworzył tylko po holendersku, co przyniosło mu popularność w Niderlandach. Dzięki temu został okrzyknięty przez polską ambasadę tytułem Polaka roku. Otrzymał go, ponieważ jego działalność przyczyniła się do poprawienia wizerunku Polaków w kraju.

Obecnie stara się rozwijać swoją karierę muzyczną na polskiej scenie rapowej. Do tej pory udało mu się nawiązać współpracę z takimi gwiazdami jak Malik Montana (piosenka “Jagodzianki”), Kizo (np. “Czarny dres”) czy Bedoes (utwór “Marzenia”). Nagrał nawet kawałek z Frizem, czyli znanym z filmików ekipy, youtuberem.

Hitem okazał się, wypuszczony w kwietniu tego roku, utwór “Złote tarasy”. Singiel rapera trendował na TikToku oraz podbijał rozgłośnie radiowe i telewizyjne. Jego popularność sprawiła, że Mr. Polska stał się nr 1 na polskim Spotify.

Ciekawym tematem jest jego pochodzenie. Mężczyzna urodził się w Toruniu, natomiast w wieku 3 lat wyemigrował wraz z rodziną do Holandii. Jak wspomina w wywiadach, jego dzieciństwo ze względu na to, jak postrzegali go ludzie mieszkający w Niderlandach, było dość trudne. Mimo spędzenia całego swojego świadomego życia w tym kraju, Holendrzy widzieli w nim emigranta, a ludzie innych narodowości, głównie przez kolor skóry, właśnie Holendra, którym nie był.

Jaka w takim razie jest narodowość Mr. Polska? Ze względu na to jak był traktowany, nie czuje się do końca Holendrem. Coraz częściej za to mówi o Polsce w kontekście swojej ojczyzny. Tym bardziej, że to tu się urodził, w domu rodzinnym jego matka dbała o to, by mówiło się po polsku, oraz że jako młody chłopak przyjeżdżał do Polski na wakacje.

Skąd jest? To znaczy w jakim mieście obecnie mieszka? W Rotterdamie. Wynikło to w wywiadzie przeprowadzonym przez radio Eska. Opowiadał wtedy o kolaboracji z Doniem przy okazji tworzenia “Złotych tarasów”. Wyznał, że ten po jakimś czasie od zakończenia produkcji, zadzwonił do niego z pytaniem czy ma czas. I tak się złożyło, że Doniu przyleciał właśnie do Rotterdamu i odwiedził rapera w jego domu.

Zobacz: Robert Pasut – wiek, wzrost, waga, dziewczyna, rozstanie, dziecko, partnerka, kto to?

Mr. Polska – imię i nazwisko, wiek, data urodzenia

Pełne imię i nazwisko mężczyzny brzmi Dominik Włodzimierz Czajka-Groot. Choć jego mama, podobno, rozwiodła się z mężem, Dominik nadal ma w swoich dokumentach nazwisko Groot.

Jaki jest jego wiek? Mr. Polska urodził się w 1989 roku. To znaczy, że 20 lipca obchodził swoje 33 urodziny. Jego data urodzenia wskazuje na to, że jest zodiakalnym rakiem.

Mr. Polska – wzrost. Ile wzrostu ma raper?

Ile ma wzrostu? Widząc Dominika w teledyskach na tle innych raperów, z którymi współpracował, można zauważyć, że jest całkiem niski. Nic dziwnego, jego wzrost wynosi zaledwie 164 cm. Zaznaczmy, że według statystyk z 2014 roku, średnia wzrostu mężczyzn w Polsce wynosi ok. 180 cm.

Co jeszcze o nim wiemy?

Pewna czarnowłosa kobieta, dodała na instagramie wspólne zdjęcia z Włoch. Jest na nich w towarzystwie rapera. Czy ta dziewczyna to jego żona? Najprawdopodobniej nie. Natomiast może się to wkrótce zmienić. Kobieta dodała też na swoim profilu nagranie, na którym Mr. Polska oświadcza się jej. Zaręczyny najpewniej miały miejsce w grudniu 2021 roku i zostały przez nią przyjęte. Przyszła żona rapera na Instagramie figuruje pod nickiem agathe_sz.

Wiemy też, że Dominik nie jest jedynakiem. Ma siostrę Izabellę. Nie jest jasne jednak kto jest starszy, a kto młodszy, ponieważ jej wiek jest nieznany.

Zobacz: McKsiąże – kto to? Imię i nazwisko, waga, wiek, wzrost, gdzie mieszka, dziewczyna

Dodatkowo wiemy, że raper, prawie 9 lat temu, został ojcem. Mężczyzna ma dziecko – córkę imieniem Emilia. Jej data urodzenia to 22 stycznia 2014 r. Jak mówił w wywiadzie dla Glamrapu, chce z nią spędzać jak najwięcej czasu. I to ona jest głównym powodem, dla którego Dominik nie chce przeprowadzać się do Polski.

Co robił zanim został muzykiem? W tej samej rozmowie dla Glamrapu przyznał się, że przez 5 lat pracował w branży striptizerskiej w Holandii. Natomiast jest to temat, który chce zostawić za sobą, a teraz skupiać się na pracy nad swoim obecnym życiem i rozwijaniem kariery.

O raperze Mr. Polska z pewnością będzie jeszcze głośno. Mężczyzna odnosi coraz większe sukcesy. Być może będzie też tym, który zapoczątkuje nowe trendy w muzyce. Na przykład sprawi, że utwory zaczną być tworzone bardziej pod kątem shortów i wpadania odbiorcom w ucho, aniżeli opowiadania historii. Jakby nie patrzeć, to jego hitowy numer miał w sobie dwa refreny i tylko jedną zwrotkę. Kiedyś natomiast byłoby to nie do pomyślenia, żeby rapowy kawałek miał mniej niż trzy.

Jesteśmy ciekawi czy Mr. Polska faktycznie zrobił coś przełomowego i czy przyczyni się do zmian w tej gałęzi branży rozrywkowej.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne