Strona głównaCelebryciJen Psaki - polskie pochodzenie, poprzednie urzędy, pochodzenie, korzenie, dzieci, wykształcenie, mąż,...

Jen Psaki – polskie pochodzenie, poprzednie urzędy, pochodzenie, korzenie, dzieci, wykształcenie, mąż, wzrost,

Joe Biden prezydentem – ta wiadomość, wraz z jej ogłoszeniem zatrzęsła światem polityki. Niemniej emocji wzbudzają decyzje głowy Stanów Zjednoczonych, dotyczące składu ludzi, którzy mają z nim współpracować. Do tej pory jego rzeczniczką prasową była Jen Psaki, ognistowłosa dziennikarka obdarzona ciętym językiem. W maju jej urząd zajęła Karine Jean-Pierre. 

W tym artykule podsumujemy wszystko, co wiemy o Jen Psaki. Czy pogłoski o jej polskim pochodzeniu są prawdą? Od kwestii korzeni, wykształcenia i poprzednich urzędów aż po tematy rodzinne (mąż i dzieci). Nie zabraknie innych ciekawostek jak np. wzrostu dziennikarki. Zapraszamy!

Zobacz: Revolut a urząd skarbowy – czy ma wgląd?

Jen Psaki – polskie pochodzenie? Jakie jest jej pochodzenie? 

Jennifer Rene Psaki przyszła na świat 1 grudnia 1978 roku w stanie Connecticut. Jest obecnie w wieku 44 lat. Czy to możliwe, aby była rzeczniczka prasowa Białego Domu miała polskie pochodzenie? Jak najbardziej! 

Co więcej, to nie jedyne pochodzenie, jakim może się pochwalić. Psaki ma korzenie polskie, greckie i irlandzkie. Ojciec James R. Psaki był deweloperem, a mama Eileen Dolan  Medvey psychoterapeutką. Nie wiemy, po której z tych dwóch stron Jen Psaki ma polskie pochodzenie. Natomiast korzenie greckie ma po dziadku, a korzenie irlandzkie po babci. To wszystko, co wiemy na temat jej pochodzenia.

Jen Psaki – poprzednie urzędy 

Z wykształcenia Jen Psaki jest socjolożką i językoznawczynią. Czy to wykształcenie pozwoliło jej zostać rzeczniczką prasową w Białym Domu? Cóż, prześledźmy jej poprzednie urzędy. Psaki skończyła College of William & Mary. Już w wieku 23 lat pracowała przy kampaniach wyborczych. Dotyczyło to Partii Demokratycznej i dwóch polityków – Toma Vilsacka i Toma Harkina. 

Mając 25 lat, była zastępczynią sekretarza prasowego, który prowadził kampanię prezydencką Johna Kerry’ego – również demokraty, o ciekawym pochodzeniu. To nie wszystko, jeśli chodzi o jej poprzednie urzędy! Z biegiem lat jej kariera zaliczała spektakularny wzrost. 

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Kolejne doświadczenia zawodowe, w których mogła wykorzystać wykształcenie socjologiczne i żyłkę dziennikarską, to funkcja dyrektorki do spraw komunikacji Joego Crowleya. Jen Psaki pełniła również funkcję regionalnej sekretarz prasowej. 

Zobacz: Miłego dnia i smacznej kawusi – zdjęcia, memy, o co chodzi?

Biały Dom

Poważniejszy zwrot w jej karierze zawodowej nastąpił, w chwili, gdy została rzeczniczką kampanii wyborczej Baracka Obamy, a z czasem została zastępczynią jego rzecznika prasowego! Jak dobrze wiemy, do czego nie jest nam potrzebne specjalne wykształcenie, Barack Obama dwukrotnie pełnił funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Również w trakcie drugiej kampanii Jen Psaki postanowiła wrócić do korzeni, ponownie będąc jego rzeczniczką. Wzrost liczby poprzednich urzędów, z których każdy był istotny, pozwolił jej zostać komentatorką polityczną w stacji CNN, w 2017 roku.

Po trzech latach Jennifer zrezygnowała z dalszej pracy w telewizji CNN, pamiętając o swoim demokratycznym pochodzeniu zawodowym. Po raz kolejny współtworzyła wizerunek przyszłego prezydenta, tym razem Joe Bidena. Została jego rzeczniczką prasową i była nią przez około rok. Swój poprzedni już teraz urząd opuściła w maju tego roku.

Jen Psaki – dzieci, mąż, wzrost i inne ciekawe informacje 

Nie samą polityką człowiek żyje, dlatego wróćmy do samej Jen Psaki i jej życia prywatnego. Dziennikarka skutecznie chroni swoją prywatność, czemu nie możemy się dziwić. Będąc tyle czasu na odpowiedzialnych stanowiskach, które wymagają przemyślanego wizerunku, nie mogła sobie pozwolić na medialne swawole. Jej pochodzenie zawodowe jest znane każdemy obywatelowi Stanów, nie jest przypadkową osobą. Co zdołaliśmy wyłuskać z tak niewielkiej ilości informacji? 

Źródło: wysokieobcasy.pl

Dziennikarka polskiego pochodzenia wyszła za mąż w 2010 roku. Gregory Mecher, jej mąż, poznał ją w chwili, kiedy był szefem sztabu kongresmena Driehausa. Poznali się dokładniej w 2006 roku, kiedy oboje – Psaki i jej przyszły mąż – pracowali w Democratic Congressional Campaign Committee. Czy para doczekała się dzieci? Owszem. To one są powodem, dla którego Jennifer opuściła Biały Dom. Jej dzieci mają po 4 i 6 lat, i jak sama dziennikarka wspomniała – nie chce opuścić pociech w okresie ich dzieciństwa. 

Ta decyzja nie była łatwa, ponieważ swój poprzedni urząd określa najlepszą pracą na świecie. Jednak pełnienie takiej funkcji nie trwa wiecznie i ciągły wzrost pozycji kiedyś się kończy. À propos wzrostu, bo dotarliśmy do tej informacji, Psaki mierzy 164 centymetry. Jest to niewiele, jednak po lekturze tego artykułu powinniście wiedzieć, że Jennifer Rene Psaki jest kobietą ambitną, która zawsze mierzy wysoko.

Zobacz: Klaudia Jachira – mąż, pochodzenie, wikipedia, kto to, rodzice, kim jest, rodzina, wiek, dzieci, ojciec, życiorys

Sprawdź jeszcze

Popularne