Strona głównaCelebryciJan Młynarski - żona, matka, dzieci, córki, wzrost, wiek, syn, biografia

Jan Młynarski – żona, matka, dzieci, córki, wzrost, wiek, syn, biografia

Jan Młynarski to polski muzyk, a także kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, który znany jest przede wszystkim z popularyzowania polskiej muzyki z lat 1918-1949. Muzyką zajmuje się od wczesnej młodości i nie rozstaje się z nią do dziś. 

Jan Młynarski — kto to? Krótka biografia

Biografię można zacząć od tego, że Jan Młynarski urodził się w 1979 roku w Warszawie i z tamtych okolic pochodzą jego rodzice. Jego dokładna data urodzenia nie jest jednak znana, więc to ile ma lat, można szacować  jedynie rocznikowo. Obecnie jego wiek to więc 43 lata. Jest synem polskiego piosenkarza i poety — Wojciecha Młynarskiego, a jego matką jest aktorka Adrianna Godlewska. Ponadto ma dwie starsze siostry, czyli Agatę Młynarską, która jest dziennikarką, a także Paulinę Młynarską-Moritz, która pracuje w tym samym zawodzie co siostra. Wzrost Młynarskiego nie jest znany. Patrząc na zdjęcia, można jednak stwierdzić, że jest on co nieco powyżej przeciętnej lub w jej okolicach, jeśli chodzi o wzrost. 

Z muzyką do czynienia miał już od piątej klasy podstawówki, gdy założył z kolegami “zespół garażowy”. Potrzebę grania poczuł jednak dopiero trzy klasy później, czyli w wieku 13 lat. Edukacją muzyczną zdobywał między innymi w Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach. Podjętych tam studiów jednak nie ukończył, gdyż zrezygnował z nich po półtora roku z racji na zbyt dużą liczbę koncertów. 

Edukację kontynuował jednak w USA, w Nowym Jorku ukończył Drummers Collective. Wyjechał tam, mając 27 lat. Pierwszy zespół, którego był członkiem to 15 Minut Projekt. Tę formację współtworzył w latach 2000-2006. Oprócz tego tworzy Warszawskie Combo Taneczne od 2009 roku. Ten zespół wykonuje głównie utwory autorstwa warszawskich pieśniarzy przedwojennych. 

Inne zespoły, w których jest Jan Młynarski to duet J = J tworzony przez niego wraz z Joanną Dudą, czy też formacja Młynarski Plays Młynarski. Oprócz tego Jan Młynarski prowadził swoją audycję „Dancing, salon, ulica” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Była ona nadawana co niedzielę od 2018 do 2020 roku. Młynarski podobnie jak wielu innych twórców opuścił jednak popularną „Trójkę” po ogromnych kontrowersjach związanych z manipulacją przy wynikach Listy Przebojów. Biografia Młynarskiego jest więc naprawdę ciekawa i pełna aktywności artystycznej. 

źródło: Wikipedia

Jan Młynarski — żona. Kim jest jego partnerka?

Żona Jana Młynarskiego, jak mówi biografia, podobnie jak jego siostry jest dziennikarką. Jej dokładna tożsamość nie jest jednak znana, gdyż Młynarski bardzo dba o swoje życie prywatne. Wiemy jednak, że ma z nią dwójkę dzieci, dla których stara się być jak najlepszym ojcem. 

Zobacz: Paulina Młynarska – mężowie, córka, wiek, wykształcenie, dzieci, gdzie mieszka?

Jan Młynarski — dzieci. Córki, syn?

Jan Młynarski jak już wspominaliśmy, ze swoją żoną ma dwójkę dzieci. Wśród nich nie pojawił się żaden syn, a dwie córki. Starsza Helena, a także młodsza Róża. To ile ma lat każda jego córka, nie jest tajemnicą. Helena urodziła się w 2010 roku i ma 12 lat, a Róża została urodzona pięć lat później w roku 2015. Sam Młynarski bardzo chętnie się o nich wypowiada i mówi, że stara dać im to, czego brakowało w jego dzieciństwie ze strony ojca. Zapewnia im więc sporo swojego czasu oraz swoją obecność w najważniejszych momentach. Dzięki temu wie, że dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, a także budują dobre wspomnienia wraz ze swoim ojcem. Po wypowiedziach widać, że córki są dla niego bardzo ważne.

Starsza córka Młynarskiego — Helena wybiera się z nim nawet na próby zespołu, dzięki czemu ojciec może spędzać z nią więcej czasu. Jan Młynarski nie doczekał się nigdy syna. Ma jednak dopiero 42 lata, więc wszystko się może zdarzyć. Jan Młynarski nigdy nie wypowiadał się jednak na temat tego, czy chciałby więcej dzieci, w tym syna, aczkolwiek dwie córki na pewno sprawiają mu sporo radości.

Jan Młynarski — choroba, czy jest chory?

Jan Młynarski na szczęście obecnie nie zmaga się z żadną chorobą, a przynajmniej nigdy nie informował o tym opinii publicznej. Przez lata z chorobą walczył jednak jego ojciec, czyli Wojciech Młynarski, który ostatecznie zmarł 15 marca 2017 roku. Wojciech Młynarski przez długie lata zmagał się bowiem z afektywną chorobą dwubiegunową. O jej istnieniu wiedział naprawdę długo, gdyż pierwsze objawy dostrzegł jeszcze w latach 70. XX wieku. Dzięki leczeniu mógł jednak długo bezproblemowo żyć i tworzyć.

Choroba ojca Młynarskiego zaatakowała dopiero w 2014 roku. Wtedy Wojciech Młynarski trafił do szpitala i po wyjściu z niego musiał bardzo długo odpoczywać i regenerować się leżąc w łóżku. Wtedy opiekował się nim między innymi Jan, a także jego siostry. Wedle tego, co mówił Młynarski, najgorsze było ostatnich 15 miesięcy choroby. Wtedy ojciec Młynarskiego naprawdę mocno cierpiał i był to zdecydowanie jeden z trudniejszych momentów. O problemach opowiadała między innymi biografia Wojciecha Młynarskiego, której on sam był autorem. 

Zobacz: Witold Paszt – nie żyje, syn, choroba, pochodzenie, młody, żona, pogrzeb, rodzice, dzieci, Wikipedia, córki, na co zmarł

Jan Młynarski — rodzeństwo, rodzice, co jeszcze o nim wiemy?

Jak już wcześniej kilkukrotnie wspominaliśmy Jan Młynarski to syn bardzo znanego polskiego piosenkarza i poety Wojciecha Młynarskiego. Jego rodzice to właśnie on oraz matka, Adrianna Godlewska, która z zawodu jest aktorką. Gdy Młynarski się urodził, na świecie znajdowało się już także jego rodzeństwo, a dokładniej dwie starsze siostry. Są nimi Agata Młynarska i Paulina Młynarska-Moritz. Obie siostry Młynarskiego to dziennikarki, podobnie jak jego żona. Jego matka, Arianna Godlewska wciąż żyje i w przeszłości rozwiodła się z ojcem Młynarskiego, Wojciechem. Wiemy na pewno, że rodzice mieli ogromny wpływ na karierę i rozwój Jan, a także rodzeństwa.

To, czym Młynarski wyróżnia się na polskiej scenie muzycznej to przede wszystkim zamiłowanie do artystów z lat 1918-1949, czyli przede wszystkim z czasów II RP. Bardzo chętnie gra ich utwory, a także prowadzi nawet prelekcje, na których przybliża historię muzyki tego typu, a także różnych jej wykonawców. Oczywiście w trakcie takich spotkań samodzielnie lub z pomocą zespołu Warszawskie Combo Taneczne wykonuje te utwory po to, by nie tylko odpowiadać o nich od strony teoretycznej, ale pokazać jak naprawdę one brzmią i tym samym zainteresować kolejne osoby tym okresem polskiej muzyki. Z rzeczy, których nie wiemy można wymienić z kolei wzrost Młynarskiego, czy też to ile ma lat, gdyż znany jest tylko rok jego urodzenia. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne