Strona głównaCelebryciKlemens Murańka -wojsko, wykształcenie, życie prywatne

Klemens Murańka -wojsko, wykształcenie, życie prywatne

Klemens Murańka to skoczek narciarski, który reprezentował nasz kraj na wielu zawodach. W sport zaangażowany był od dziecka (mówiono o nim złote dziecko skoków narciarskich). Już jako 10-latek skakał daleko na Wielkiej Krokwi. 3 lata później zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski. To przyniosło mu ogromny wzrost popularności. Media i inni skoczkowie wróżyli mu ogromną karierę. Choć wielu zwracało też uwagę na to, że to ile ma lat, nie musi przesądzać o jego przyszłości w sporcie. Choć nikt nie zmuszał go do skoków i mógł wybrać inne wykształcenie, do nart ciągnęło go najbardziej. 

Co dziś robi Klemens Murańka i czy nadal zajmuje się sportem? Zapraszamy do lektury. Przypominamy o jego sukcesach i sprawdzamy, co wiadomo na temat jego życia prywatnego (żona Agnieszka Rzadkosz dzieci: syn Klemens i Jan).

W sezonie 2022/2023 nie znalazł się ani w kadrze A, ani w kadrze B, która jest zapleczem dla głównej reprezentacji Polski. Trenuje w jednym z dwóch zespołów regionalnych. Trzeba jednak przypomnieć, że w 2021 roku pobił rekord w kwalifikacjach do Willingen Six – skoczył wtedy na odległość 153 m. 

Sprawdź, czy wiesz o Murańce:

  • kiedy został ojcem,
  • jakie imiona noszą dzieci skoczka,
  • który narciarski rekord do niego należy. 

Zobacz: Kuba Borkowski – kto to, wzrost, wiek, Logan Paul, Kuba Wojewódzki, studia, książka, rodzice

Klemens Murańka – wzrost, wiek, waga

Klemens Murańka urodził się 31 sierpnia 1994 roku w Zakopanem. Jego rodzice to Janina Murańka oraz Krzysztof Murańka, również sportowiec. 

wiek: 29 lat

wzrost: 182 cm

waga: 61 kg

Podana waga skoczka może być nieaktualna z uwagi na to, że zawodnik nie występuje na głównych zawodach i takie pomiary nie są podawane.   

Klemens Murańka – został ojcem, dziecko

Klemens Murańka dwukrotnie został ojcem:

syn Klemens ur. 2014 (wiek: 9 lat)

syn Jan ur. 2021 (wiek: 2 lata)

Klemens Murańka publikuje w swoich mediach społecznościowych zdjęcia, na których widać, że spędza czas z synami. Podkreśla też, że nie ma go zbyt wiele, ponieważ treningi, a potem zawody sprawiają, że często wyjeżdża. 

Klemens Murańka – żona

W 2015 roku Agnieszka Rzadkosz została żoną Klemensa. Para zaręczona była od dłuższego czasu. Rok wcześniej urodził się także ich pierwszy syn. 

Agnieszka Rzadkosz ma swój profil na Instagramie, ale od 2019 roku nie pojawiają się na nim nowe zdjęcia. Te, które publikowała wcześniej to głównie rodzinne fotografie. Na wielu zdjęciach pozuje jeszcze wtedy mały syn Klemens. Drugie dziecko Agnieszka Rzadkosz urodziła w 2021 roku. Nie wiemy, ile żona skoczka ma lat, ani co teraz robi.

Źródło: Instagram klems221.5

Klemens Murańka – Janina Murańka

Janina Murańka była matką skoczka. Zmarła po ciężkiej chorobie w 2021 roku (wiek 61 lat). Z radością czekała na każdy rekord syna. Zbierała też jego medale i puchary, które zdobywał jeszcze jako dziecko. 

Janina i Krzysztof Murańka mieli sześcioro dzieci.

Zobacz: Ewa Krawczyk – wiek, młoda, biografia, mąż, Wikipedia, pochodzenie, kim jest?

Klemens Murańka i Krzysztof Murańka

Krzysztof Murańka, ojciec Klemensa, również jest utytułowanym sportowcem. Urodził się w 1954 roku i jest biathlonistą. 

Obecnie nie angażuje się w działalność publiczną, ale na samym początku zawodowej drogi Klemensa, był dla niego ogromnym wsparciem. Kiedy okazało się, że Klemens ma poważne problemy ze wzrokiem, to ojciec stał przy nim i pomógł mu wrócić do sportu.

Klemens Murańka – Agnieszka Rzadkosz

Agnieszka Rzadkosz to żona Klemensa Murańki. Para zna się od lat, od 2015 roku jest małżeństwem.

Choć niejedna żona sportowca (skoczka, piłkarza) znana jest w mediach, udziela wywiadów, a z czasem robi własną karierę, Agnieszka Rzadkosz do nich nie należy. O tym, czym się zajmuje, ani jakie ma wykształcenie, wiadomo niewiele. 

Klemens Murańka -wojsko, wykształcenie, życie prywatne

Niedawno Adam Małysz ogłosił w mediach, że Polski Związek Narciarski negocjuje, by skoczków poza sezonem narciarskim zatrudniło wojsko. Na czas treningów i zawodów byliby zwolnieni ze służby, a przez pozostałą część roku pracowaliby na konkretnych stanowiskach, które będzie mieć dla nich wojsko. 

Nie jest to nowy pomysł. Od lat z wojskiem na podobnych zasadach współpracują lekkoatleci. Wszystko wynika z tego, że skoczkowie, zwłaszcza ci, którzy nie osiągnęli ogromnych sukcesów, mają problem z utrzymaniem się. Z tego powodu  porzucają sport dla zwyczajnej pracy zawodowej. Wojsko będzie dla nich szansą na to, by zarabiać na życie, a kiedy zajdzie taka potrzeba, trenować. Podobne rozwiązania stosują związki narciarskie w Austrii oraz w Niemczech. 

Źródło: Instagram klems221.5

Póki co nie padły żadne nazwiska, ale jeden z wcielonych do armii ma być znanym skoczkiem. Czy będzie to Klemens Murańka? Najpewniej dowiemy się, gdy umowa będzie finalizowana. Z uwagi na problemy ze wzrokiem, których doświadczał kilka lat temu, można mieć jednak wątpliwości, czy praca w wojsku będzie w jego wypadku możliwa. 

Klemens Murańka ma średnie wykształcenie. Ukończył Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza. 

Po jednych z zawodów, Murańka pokazał charakterystyczny tatuaż. Na jego brzuchu znajduje się bowiem tatuaż przedstawiający zmarłego papieża, Jana Pawła II. Murańka to jeden z licznych zawodników, którzy w otwarty sposób przyznają się do wartości katolickich. Prócz tego na plecach ma jeszcze inne tatuaże, m.in. napis Born to fly

Czy Murańka planuje kolejny tatuaż? Mówi, że na razie nie, ale nie wyklucza, że kolejny tatuaż jeszcze kiedyś pojawi się na jego ciele. Obecnie jednak skupia się na tym, by uzyskać wyniki, które pozwolą mu wrócić do kadry A. Sądząc po tym, ile ma lat, być może przed nim jeszcze nie jeden rekord. 

Zobacz: Greta Thunberg – urodziny, choroba, nagrody, Nobel, pomnik, ślub, o co walczyła, wzrost, kim jest?

Sprawdź jeszcze

Popularne