Strona głównaCelebryciPaulina Świst - Wikipedia, książki po kolei, jak wygląda? Bibliografia

Paulina Świst – Wikipedia, książki po kolei, jak wygląda? Bibliografia

Kim jest Paulina Świst? Przez wielu pisarka ta błędnie utożsamiana jest z osobą Remigiusza Mroza. Dzieje się tak być może z bardzo prozaicznego powodu Paulina Świst to pseudonim, jakim posługuje się twórczyni licznych powieści kryminalnych. Tytuły, jakie możemy znaleźć w Jej bibliografii, zgromadziły już tysiące fanów, a każdy z nich bez wątpienia czeka na kolejną część powieści. 

Nie tylko treści pisane przez Paulinę Świst są atrakcyjne pod względem treści, która zgodnie z licznymi komentarzami jest niczym jazda bez trzymanki. Równie ciekawa jest także sama postać pisarki, która skrywa wiele tajemnic, a ze względu na stanowisko, jakie zajmuje, nic nie wskazuje na to, by w przyszłym czasie miało się coś w tej kwestii zmienić.

Sprawdźmy więc:

 • Kim jest Paulina Świst?
 • Jak wygląda?
 • Kiedy nowa książka Jej autorstwa?
 • Jaka jest kolejność czytania książek Pauliny Świst?

Paulina Świst – kto to? Bibliografia

Jak już wspominaliśmy Paulina Świst to pseudonim artystyczny, pod jakim pisarka tworzy swoje dzieła. Zabieg ten jest celowy, zresztą w literaturze znamy znacznie więcej przykładów tego typu działań. W tym konkretnym przypadku, wprowadzenie pseudonimu, wynika głównie z zawodu, jaki pisarka wykonuje na co dzień. 

Paulina Świst urodziła się w 1986 roku w Gliwicach. Wykształcenie zdobyła na Uniwersytecie Jagiellońskim, a aktualnie mieszka we Wrocławiu i to właśnie w tym mieście prowadzi kancelarię adwokacką. Jest ona czynną adwokat, która specjalizuje się w prawie karnym. Doświadczenie, jakie zdobyła i na bieżąco zdobywa w pracy zawodowej, przekłada poniekąd na kartki papieru. Z jej książek dowiedzieć możemy się, jak wygląda praca w branży wymiaru sprawiedliwości. Opisy, jakie tworzy, wyróżniają się przede wszystkim bezpośredniością. Spotkać możemy się tu z brutalnością, czy przemocą, co według autorki odwzorowuje prawdziwe życie. 

Co więcej, możemy ująć w bibliografii autorki powieści kryminalnych? Wiele osób zastanawia, czym Paulina Świst zajmuje się w wolnym czasie. Autorka powieści kryminalnych niejednokrotnie wyznawała, że jest miłośniczką gier komputerowych, zwłaszcza tych o tematyce wojennej. Każdą wolną chwilę spędza więc na graniu.

Zobacz: Paulina Pastuszak – wiek, książka, mąż, Wikipedia, wykształcenie

Paulina Świst – książki po kolei. Kolejność czytania

Jeśli jeszcze nie mieliśmy do czynienia z książkami Pauliny Świst, bez wątpienia czas najwyższy, aby nadrobić owe zaległości. Z pewnością warto zacząć czytanie książek po kolei, a więc od trzech powieści, które ukazały się jako pierwsze i tworzą trylogię. 

Paulina Świst opinie o książce
Źródło: Lubimyczytac.pl

Mowa tu o powieściach:

 • “Prokurator” – w której to przedstawiona została historia pewnej kobiety, stojącej w obronie swojego brata, który dopuścił się przestępstw kryminalnych, przed oskarżającym go jej kochankiem;
 • “Komisarz” – w pełni opierający się na wątkach związanych z handlem ludźmi;’
 • “Podejrzany” – a więc pozycja, w której na pierwszy plan wyłaniają się losy bohaterów uwikłanych w nielegalne interesy, które bardzo często połączone są z toksycznymi związkami.

Co ważne, mimo iż tytuły te tworzą serię, kolejność czytania ich nie odgrywa specjalnej roli, bowiem każda z pozycji to osobna historia.

Inną trylogią w wykonaniu Pauliny Świst są pozycje poświęcone parze adwokatów. W serii tej znajdziemy takie tytuły jak:

 • Karuzela – przedstawiająca wiele zawirowań życia tematów, które przeplatają się niespodziewanymi biegami sytuacji oraz scenami erotycznymi;
 • Sitwa – gdzie akcja rozkręca się i przybiera tempa;
 • Przekręt – będący zwieńczeniem historii, w której to mamy do czynienia z bohaterami znanymi z pierwszej trylogii pisarki.

Paulina Świst jest autorką także niezależnych od pozostałych książek powieści:

 • “Paprocany”;
 •  “Mała M”;
 • “Chechło”;
 • “Fighter”;
 • “Sztauwajery”.

Zobacz: Piotr Krysiak – książki, rodzina, życie prywatne. Dziewczyny z Dubaju

Paulina Świst – jak wygląda? Informację z Wikipedii

Niewiadomą pozostają nie tylko rzeczywiste personalia Pauliny Świst, ale także Jej wygląd. Pisarka ceni sobie swoją prywatność, jednak jednym z powodów, dla którego nie chce ujawniać swojej tożsamości i wyglądu, jest zajmowane przez nią stanowisko. Z informacji, jakie sama pisarka na bieżąco udziela, wynika, że nie zamierza kiedykolwiek zmieniać zdania w tej sprawie. Liczymy jednak, że uda nam się kiedyś zobaczyć Jej twarz, czy mieć możliwość uczestniczenia w spotkaniach autorskich. Z pewnością, z takiego rozwiązania ucieszyliby się także fani pisarki.

Na próżno szukać jej zdjęć na Wikipedii. Nie znajdziemy na nim także profilu pisarki, który mógłby bliżej przedstawiać nam jej osobę. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne