Strona głównaRozrywkaLenny Face - co oznacza? Lenny Face do skopiowania, generator

Lenny Face – co oznacza? Lenny Face do skopiowania, generator

Lenny Face ( ͡° ͜ʖ ͡°) to emotka z zamierzchłych, internetowych czasów, to znaczy z 2012 roku. Pół żartem, a pół serio, internet można nazwać cmentarzyskiem trendów. Nieustannie i bardzo dynamicznie rozpowszechnia to, co nowe, a stare puszcza w niepamięć. Pytanie “co oznacza Lenny Face?” jest na to niezbitym dowodem.

Większość internautów prawdopodobnie już dawno zapomniała jak ją zrobić, a w czasach jej świetności powstawały do tego nawet automatyczne generatory. Jakie było jej pierwotne znaczenie? Jak zmienił to internet? O tym wszystkim w poniższym artykule. Dla tych, którzy szukają nostalgii, dodamy też kilka emotek do skopiowania.

Zobacz: Hej, chcesz coś z Avonu? Co to znaczy?

Lenny Face – co oznacza?

Popatrzcie głęboko w jego (bo ma na imię Lenny) cudowne oczęta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co w nich widzicie, jakie znacznie dostrzegacie? Dobrze, a tak całkiem poważnie opowiedzmy trochę o historii Lennego i tego skąd się wziął.

Pierwszy raz został użyty w Finlandii, jak na przekór w wątku dotyczącym spamu. jeden z internautów oburzony zaśmieconym forum, wypisywał na nim jak bardzo jest tą sytuacją oburzony. W odpowiedzi jeden z użytkowników odpisał mu:

( ͡° ͜ʖ ͡°) 'this thread is leaking from the heavens’

Tłumacząc to literalnie nitka (czyli inaczej wątek) wylewa się z niebios. Prawdopodobnie miało to na celu zdenerwowania rozgoryczonego użytkownika. Ponownie spójrzcie w jego oczy – faktycznie mają ukryte znaczenie: “po co się spinać?”. Oczywiście jest to tylko nasza interpretacja, a tego typu znaki mogą oznaczać naprawdę różne rzeczy w zależności od kontekstu.

W ten sposób powstał Lenny Face. Przyszedł na świat dokładnie 2012 roku, 18 listopada o 8:45. Nie trudno domyślić się co dalej zrobili z nim internauci – oczywiście zaczęli od zaśmiecenie nim wątku o spamie.

Zobacz: Co to znaczy zrób mi louda?

Trochę później pojawił się na Reddicie, a stamtąd droga prowadzi już prosto do sławy. W międzyczasie użytkownicy zdążyli zrobić mnóstwo wariantów emotki, i spamować nimi na wielu innych forach.

W zależności od swojej formy (znajdziecie je w dalszej części artykułu, kopiujcie do woli!) oznaczać może co innego – zdenerwowanie, ironizowanie czy nawet rzucanie stołem (na serio i w przenośni).

Co oznacza jego imię? ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Skąd wzięło się jego imię? Internauci, chcąc nazwać emotkę, zaczerpnęli inspiracji z wówczas równie popularnego, tym razem rodzaju memów, które zaczynały się zawsze na francuski przedrostek “Le”. Właśnie od tego powstało imię Lenny, a nazwisko Face, by formalnością stało się zadość, od (z ang.) twarzy.

Z forów na szerokie wody (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)

W dobie gdy proste emotki typu 😉 czy :P, zostały zastąpione gotowymi graficznymi znakami. Lenny złamał ten trend, reprezentując sobą o wiele wyższy poziom złożoności. Każdy internauta chciał wiedzieć jak go zrobić lub po prostu skąd może go skopiować. Tak jak mówiliśmy, by ułatwić ten proces powstało do tego wiele generatorów.

Bardzo szybko Lenny stał się internetową ikoną i zaczął pojawiać się nie tylko na forach. Memy, filmiki, czy czaty na platformach streamingowych również stały się jego królestwem (♕▽♕). Jednak jak to z internetem bywa, aktualnie jest już bardziej ciekawostką, niż stałą praktyką, opisywaną w artykułach takich jak ten.

Lenny Face do skopiowania

Teraz moment, na który czekaliście. Oto nasze zestawienie najciekawszych emotek do skopiowania:

( ͡° ͜ʖ ͡°) 

  ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿’̿’\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿  

(ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

(づ。◕‿‿◕。)づ

(╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻ (tak, to nasz latający stół)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻ (a to jego wersja, którą roboczo nazwaliśmy “turbo latającym stołem”)

( ✧≖ ͜ʖ≖)

☜(˚▽˚)☞

Oczywiście kopiować z generatora (niestety nie jesteśmy dość kreatywni, by wymyślić je sami) w nieskończoność. W internecie jest ich całe mnóstwo, wystarczy wpisać “lenny face generator” czy “lenny face copy”.

Jak zrobić je samemu? Szczypta kreatywności i zanurzenie się w najdziwniejszych znakach dostępnych na naszych komputerach z pewnością pomogą. Nie ma reguł wystarczy, że zrobicie coś z oczami i buzią. Powodzenia i miłej zabawy!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne