Strona głównaPoradyPytania do youtuberów - jakie zadać?

Pytania do youtuberów – jakie zadać?

Youtuberzy w obecnych czasach zyskują miano celebrytów. Nagrywanie filmów na Youtube stało się dla wielu nie tylko formą rozrywki, ale również dobrze płatną pracą. Najbardziej popularni vlogerzy osiągają niewyobrażalnie wysokie zasięgi nie tylko na platformie Youtube, ale również na portalach społecznościowych. Obserwatorzy często traktują youtuberów jako swoich idoli. Zapewne nie raz zastanawiali się jakie pytanie mogliby zadać swoim ulubionym youtuberom. Podobną zagwozdkę mogą mieć dziennikarze, którzy niejednokrotnie przeprowadzają wywiady z różnymi twórcami. 

Pytania do youtuberów – nasze TOP

Przedstawiamy nasze TOP zestawienie pytań do youtuberów. Są uniwersalne i unikatowe, przez co będą pasować do każdej okazji rozmowy. 

  1. Czy czujesz się rozpoznawalny/a?

To pytanie, które może nurtować fanów. Każda osoba może odbierać i przeżywać swoją sławę w inny sposób. Dlatego warto dowiedzieć się jak dana postać postrzega swoją karierę. Może gwiazda zechce opowiedzieć Ci o sytuacjach, kiedy fani zaczepiają ją w miejscach publicznych i o tym jak to znosi.

  1. Ile czasu zajmuje Twoja praca?

Osoby, które z Youtube mają styczność jedynie jako odbiorca treści często nie zdają sobie pracy z tego jak wiele pracy mają youtuberzy.  Wszystko zależy od tego, czy vlogerzy mają kogoś do pomocy, czy jednak sami montują swoje filmy. Warto o to również dopytać w rozmowie.

  1. Jaki masz kontakt z fanami?

Część gwiazd nie pozwala sobie na zbyt duże spoufalanie się ze swoją publicznością. Youtuberzy są w dużej mierze osobami, które chętnie integrują się ze swoją publiką. Poza interakcjami w mediach społecznościowych, niektórzy organizują spotkania z fanami. Obecnie popularne są również live, gdzie na żywo łączą się z fanami i odpowiadają na zadawane przez nich pytania. 

  1. Czy ciężko było zacząć nagrywać i publikować materiały w Internecie?

Mimo, że bycie youtuberem jest obecnie bardzo popularne, kiedyś zaczynanie kariery w sieci wiązało się z dużą odwagą.  Osoby, które chcą zacząć nagrywać, muszą liczyć się z hejtem i negatywnymi opiniami wśród rodziny i znajomych. Warto zapytać o początki kariery i o to czy dana postać spodziewała się takiego rozwoju swojego kanału.

  1. Ile zarabiasz?

To pytanie, na które nie każdy będzie chciał odpowiedzieć. Warto jednak spróbować zadać to pytanie youtuberowi, z racji tego, że wiele osób ciekawią zarobki osób działających w sieci. 

  1. Czy wiążesz swoją przyszłość z Youtube?

Dobrze prosperujący kanał na Youtube to sposób na spory zarobek. Jeśli staje się stałą pracą, może jednak zatracić w twórcy pasje. Można próbować dowiedzieć się czy dla vlogera, z którym rozmawiasz publikacja filmów jest tylko pracą czy hobby, dzięki któremu realizuje się również zawodowo.

  1. Skąd inspiracja na stworzenie kanału?

Ciekawym dla widza tematem może być historia powstawania kanału. Warto spytać czy twórca, z którym rozmawiasz sam wymyśla tematy filmów. Może czerpie inspiracje z zagranicznych kanałów lub bazuje na wszechobecnych trendach w Polsce. 

  1. Jak radzisz sobie z hejtem?

Hejt w dobie obecnie szeroko rozwiniętych kanałów komunikacji w Internecie jest wszechobecny. W zależności od osoby można łatwiej lub trudniej sobie z nim radzić. Może twój rozmówca będzie w stanie podzielić się sposobami na to jak sobie z nim radzić. 

Oto najlepsze naszym zdaniem zestawienie pytań do youtuberów. Możesz zainspirować się planując wywiad lub wybierając się na spotkanie fanowskie. Pamiętaj, że nie każdy celebryta chce rozmawiać o swoim życiu prywatnym. Warto zainteresować się tym, z czego ktoś jest znany i z czym wiąże się jego praca. Wtedy na pewno chętniej będzie kontynuował rozmowę. 

Sprawdź jeszcze

Popularne