Strona głównaCelebryciMata - wiek, wzrost, dziewczyna, rodzice, ojciec, dziadek, co studiuje?

Mata – wiek, wzrost, dziewczyna, rodzice, ojciec, dziadek, co studiuje?

M-A-T-A, czyli MATA. Ksywę wymyślił mi tata w 2k12 na wakacjach, czyli w połowie lata. Tak genezę swojego pseudonimu raper tłumaczy w utworze Biblioteka trap w ramach akcji SBM Starter. Kto to i o kim mowa? 

Jeśli natomiast wiecie, kim jest Mata, mamy dla was kilka ciekawostek. Wiemy, jaka jest dokładna data urodzenia rapera i jeśli jesteście leniwi w obliczeniach, to mamy nawet gotową odpowiedź na pytanie, ile ma lat. Do tego znamy pewien żart, który wiąże się z nietypową nagrodą i jego miejscem urodzenia. Czy ma dziewczynę? Co studiuje młody raper? Nie ma co dłużej zwlekać, przejdźmy do konkretów.

Mata – kim jest? 

Zaczynając od podstaw – jeśli nie wiecie, jak ma na imię Mata (znany również jako Skute Bobo czy Młody Matczak), odpowiadamy: Michał Matczak. Niektórym to nazwisko brzmi znajomo za sprawą Marcina Matczaka, kto to? Rodzic rapera. O tym, kim jest ojciec Michała i jaką rolę odgrywa w jego życiu, trochę później.

Mata wydał swój pierwszy minialbum Fumar Mata w wieku 18 lat. Prawdziwy wzrost zainteresowania nastąpił w momencie wydania debiutanckiego singla Patointeligencja. Kontrowersyjnego opisu patologicznych zachowań młodzieży pochodzącej „z dobrego domu”. Na spektakularny sukces nie trzeba było długo czekać. Już w wieku 21 lat zdobył nagrodę Fryderyków za album 100 dni do matury, krótko po tym singiel Kiss cam jako pierwsza polska piosenka trafiła na listę utworów magazynu Billboard! Jak na to, ile Michał ma lat, mógłby obdzielić osiągnięciami kilku muzyków.

Mata – wiek, wzrost, data i miejsce urodzenia 

Dokładna data urodzenia Michała to 14 lipca 2000, raper jest zatem w wieku 22 lat. Miejscem urodzenia Matczaka jest Wrocław, z czego wynika zabawna historia. W 2019 roku Mata otrzymał nagrodę warszawiaka roku podczas gali, na którą… nie przyszedł. W swoim instastory podziękował za wyróżnienie, dodając, że są jeszcze dwie kwestie. Pierwsza – zapomniał o gali i stąd wynika jego nieobecność. Druga – jego miejscem urodzenia jest Wrocław. Jeśli chodzi o wzrost, Mata mierzy około 175 cm.

Mata – rodzina, rodzice, dziadek, ojciec 

Niemalże od początku kariery muzycznej Mata wspomina o swoich rodzicach. Nie ma się co dziwić, w końcu podczas podpisywania kontraktu z wytwórnią SBM towarzyszył mu tata. Kim jest ojciec Maty? Marcin Matczak jest znanym warszawskim prawnikiem, aktywnie udzielającym się w internecie. Od początku stoi przy synu, kibicując Michałowi w rozwijaniu talentu. Jego mamą jest Arletta Śliwińska-Matczak, nauczycielka języka angielskiego. 

To, kim jest ojciec Maty i fakt, co studiuje, pozwoliło Macie uniknąć pozwów ze strony polityków, do których zwraca się w utworze Patoreakcja. Nie będziemy zdradzać nic więcej o tym, kto to. Zachęcamy, żebyście sprawdzili ten utwór.

Zobacz: Robert Gumny – ojciec, rodzice, wiek, wzrost, waga, obecne drużyny, daty dołączenia, zarobki, dziewczyna

Na koncertach rapera pojawiają się nie tylko jego rodzice, ale i, jak sam raper wspomina, seniorki rodu. Podczas koncertu na warszawskim lotnisku Bemowo pozdrawiał ze sceny babcię Ulę, babcię Bronię i prababcię Halinkę, po czym zadedykował im utwór Kiss cam. Widocznie to, ile mają lat, wcale nie przeszkadza im w zabawie na koncercie. Automatycznie nasuwa się pytanie – a gdzie dziadek? Cóż… jest to smutna historia. 

Dedykacją dla dziadka był utwór 67-410. Tytuł nawiązuje do kodu pocztowego Sławy – miejsca urodzenia rodziców rapera oraz miejsca zamieszkania jego dziadków. Utwór jest formą listu do dziadka, który zmarł w trakcie pandemii. W nim Mata opowiada o tym, co się u niego dzieje, odkąd nastąpił wzrost popularności i porównuje rzeczywistość warszawską do wiejskiej sielanki, w której wychowywał go dziadek. Ten występ był szczególnie poruszający. Jego fragmenty możecie znaleźć na YouTube. 

Mata – dziewczyna, czy ma dziewczynę? 

Nie da się ukryć, że Michał, jak ma na imię Mata, posiada niezliczoną rzeszę adoratorek zastanawiających się, czy ma dziewczynę. W trakcie gali rozdania Fryderyków Matczak przyznał, że utwór Kiss cam napisał z dedykacją dla konkretnej, bliskiej mu osoby. W końcu w refrenie pada zwrot Kocham cię mała, skradłaś moje serce

W klipie towarzyszy mu raperka Young Leosia, która odgrywa tam rolę dziewczyny Maty. Pojawiły się teorie, że Sara (jak ma na imię w rzeczywistości) może być drugą połówką Michała. Szybko wyszło na jaw, że muzycy tylko się przyjaźnią. Wobec braku odpowiedzi na pytanie, czy Mata ma dziewczynę, fanki postanowiły szukać dalej. I co się okazało?

Źródło: YouTube – film Czaro Czaruje z Matą

Mata – była dziewczyna

Przeglądając zdjęcia wrzucone przez fanów, jak i klipy – obserwatorzy Maty doszli do pewnego tropu. Była nim dziewczyna niskiego wzrostu, o imieniu Julia Sierawska, którą kilkakrotnie widziano u jego boku. Poza tym, jak ma na imię, nie wiemy nic więcej o tym, ile ma lat ani kto to jest. 

Zobacz: Young Multi – wiek, wzrost, dziewczyna, wypadek, imię i nazwisko

W klipie do utworu Oh oh (lalala) stworzonym w duecie z Whitem, dziewczyna przez moment pojawia się w tle. Co więcej, Julia towarzyszyła Michałowi również w filmiku na kanale Czaro Czaruje. Do tego doszło zdjęcie, na którym całuje go w policzek, więc nie mamy wątpliwości, że coś ich łączyło. 

Źródło: Pinterest

Łączyło, ponieważ para rozstała się, o czym najdobitniej świadczy utwór, który Mata wypuścił w tym tygodniu </3. Michał opowiada w nim o złamanym sercu, zemście i ogromnym bólu. Jest mowa również o wspólnym tatuażu, którego zdjęcia znaleźliśmy na Pintereście. Julia jest zatem byłą dziewczyną rapera, co daje trop, że Mata znowu jest singlem. 

Mata – co studiuje?

Znając treść piosenek z albumu 100 dni do matury, którą Matczak zdał w 2019 roku, możemy zadać pytanie o to, co studiuje mody raper. Na ten moment Michał stawia na rozwój kariery muzycznej, który zaczął się już przed podejściem do egzaminu dojrzałości. 

W swoim wywołującym spore zamieszanie manifeście #MATA2040 Matczak obwieścił, że stanie kiedyś do wyborów prezydenckich. Nie powiedział, co będzie studiować, ale wspomniał o planach, aby lata 2033-2040 poświęcić na studia oraz praktykę zawodową. Czy wpływ na tę decyzję ma fakt, kim jest ojciec rapera? Czy może polityczny dryg Michała wziął się z jego własnych przekonań? Mimo że Mata nie zdradził, co chce studiować, na jego manifest odpowiedział Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na swoim facebookowym fanpage’u. Tę decyzję Michał podejmie dopiero w wieku 33 lat, więc jeszcze sporo czasu.

Jesteśmy pewni, że jeśli nie wiedzieliście, kim jest Mata – po tym tekście nie macie już najmniejszych wątpliwości. Przeszliśmy wspólnie od początku, bo od daty urodzenia i miejsca, przez highlighty, które przyczyniły się do wzrostu jego popularności. Poświęciliśmy uwagę rodzicom i udzieliliśmy odpowiedzi na pytanie, czy ma dziewczynę.

Sprawdź jeszcze

Popularne