Ile zarabia PewDiePie?

Kim jest PewDiePie? Dla osób, którym świat gier internetowych nie jest obcy, obca też nie powinna być osoba PewDiePie. Jest to jeden z najpopularniejszych Youtuberów. PewDiePie, a właściwie Felix Kjellberg to twórca filmików na YouTube, głównie znany na platformach gamingowych. Swoją popularność zyskał dzięki filmikom, na których grał w gry. Oprócz tego nagrywał swoje reakcje oraz opinie na temat gier. Nie bez powodu wiele osób zastanawia się, ile zarabia PewDiePie. Tak duża popularność z pewnością przyniosła mu nie tylko sławę, ale także duże pieniądze. Sam twórca nie chce się przyznać, ile wynoszą zarobki PewDiePie, jednak należy pod uwagę wziąć dochody z reklam na kanale Youtubera, ale sam fakt reklamowania gier, w które grał i nagrywał filmiki. Dodatkowo YouTube płaci za liczbę wyświetleń i subskrybentów, których PewDiePie ma ogromną ilość. Szacuje się, że średnie roczne zarobki PewDiePie to około 12-13 milionów dolarów łącznie. Są to szacunkowe dane, ponieważ trudno określić, ile tak naprawdę może zarabiać Youtuber. Dla ciekawskich pozostają tajemnicą zarobki PewDiePie i jedynie domniemanie, ile można otrzymać pieniędzy za prowadzenie streamów czy reklamę gier. 

Sprawdź też ile zarabia logistyk czy też zarobki pilota samolotu.

PewDiePie zarobki

Istnieją pogłoski, że oglądalność, jak i zarobki PewDiePie mogą ulec zmianie, a to ze względu na cięty język Youtubera. Świat Internetu, to świat, w którym nic nie ujdzie płazem, a tym bardziej słowa i gesty osób, które mają duże uznanie wśród Internautów. Niestety, dotyczy to również samego PewDiePie, który dosyć często pozwalał sobie na kontrowersyjne wypowiedzi i dosyć nieprzyjemne dla niektórych żarty. Z tego też powodu twórca stracił pewną część widowni, a także sponsorów. Nie zmienia to jednak faktu, że jego konto nadal się wzbogaca o kolejne miliony dolarów, a przede wszystkim zarobki PewDiePie skupiają się na dochodach z reklam. Każdy film udostępniony przez niego oznaczony reklamami, za które średnio można uzyskać 3-4 dolary. Biorąc to pod uwagę, można założyć, że za same reklamy PewDiePie zarabia niemałą sumę. Oprócz tego do zarobków PewDiePie wchodzą kwoty za wyświetlenia filmów. A widzów ten twórca ma bardzo wielu, kanał jego jest uznawany za króla YouTuba i ciągle, pomimo drobnych potknięć, zyskuje nowych. YouTube przyjęło, że za 1000 wyświetleń jednego filmu jego twórca może otrzymać około 4 dolary. Jeżeli weźmiemy pod uwagę średnią liczbę wyświetlających jego filmy osób, to kwota sięgać może kilkudziesięciu tysięcy dolarów za jeden film.

osoba z aparatem

Ile zarabia PewDiePie? Pozostanie to na pewno tajemnicą. Poznanie dokładnej kwoty jest trudne z wielu przyczyn i pozostaje jedynie spekulować, ile zarabiać on może naprawdę. Sam twórca nie chce się przyznać do swoich zarobków, a na zarzucane mu duże kwoty mocno zaprzecza. Nikt naprawdę nie wie, ile i jakie kontrakty wiążą YouTubera, z iloma markami współpracuje, a które z pewnością nie płacą YouTuberowi małych pieniędzy. Uznano, że średnie roczne zarobki PewDiePie to około 14 milionów dolarów, z czego prawie połowa to podobno zarobki z reklam na kanale i przy każdym filmie. Czy da się wzbogacić na kręceniu filmów o grach? Jak widać można i to o niemałą kwotę. Pod uwagę należy wziąć, że PewDiePie zadebiutował w 2011 roku, przez 10 lat Youtuber zarobił nie mało. Jednak znajdą się też tacy, że zasłużenie, bo móc się wybić w Internecie to nie łatwa sprawa, dodatkowo początki są zawsze trudne i trzeba najpierw dużo zainwestować w sprzęt, których cena bardzo często jest wysoka, a także znać się w temacie. Nie każdy może zostać Youtuberem na miarę PewDiePie i dodatkowo posiadać tak ogromną rzeszę fanów. Youtuber ogłosił niedawno, że ma ochotę zrobić sobie przerwę od tej platformy. Być może wielki “comeback” PewDiePie okazać się dobrym posunięciem marketingowym i grono oczekujących na nowy materiał fanów z pewnością przysporzy mu ogromne liczby wyświetleń, a co za tym idzie zarobki Youtubera poszybują znowu w górę. Fanom, jak i pozostałym zostaje jedynie spekulować, ile zarabia PewDiePie. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne