Strona głównaOff-topicBez stanika na WF - czy to bezpieczne?

Bez stanika na WF – czy to bezpieczne?

Czy zdarzyło Ci się ćwiczyć bez biustonosza? Jeżeli uważasz, że podejmowanie aktywności fizycznej bez stanika jest wygodniejsze niż ćwiczenie w odpowiednio dobranej bieliźnie sportowej, jesteś w dużym błędzie. Niezależnie czy masz mały, czy bardziej pokaźny biust, powinnaś o niego zadbać. W niniejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego udział w zajęciach wychowania fizycznego bez biustonosza może okazać się nieprzyjemny w skutkach.

Bez stanika na WF – co o tym myśleć?

Posiadaczki dużego biustu z pewnością nie wyobrażają sobie biegania czy podskakiwania bez biustonosza. Jeżeli chcesz ćwiczyć bez stanika na WF, musisz być świadoma konsekwencji swojego wyboru. Po pierwsze rezygnacja ze stanika jest szkodliwa dla kręgosłupa, ponieważ zostaje on dodatkowo obciążony. Piersi, które nie mają podtrzymania, mogą w przyszłości opadać. Dlaczego? Otóż w piersiach znajdują się więzadła zbudowane z włókien kolagenowych, które rozciągają się, kiedy nie ma odpowiedniego podtrzymania. Co więcej, jeżeli naciągnięcie biustu jest zbyt duże, pojawia się dyskomfort, a nawet ból (wszystko za sprawą unerwienia). Warto przy tym zaznaczyć, że więzadła, które są stale naciągane, nie powrócą już do stanu początkowego, przez co piersi utracą swój kształt.

Na zajęciach wychowania fizycznego dziewczęta wykonują różne ćwiczenia, które mogą okazać się obciążające dla i biustu. Pajacyki, skoki przez kozła, skoki w dal, to tylko niektóre formy aktywności praktykowane w polskich szkołach. Pomijając kwestie zdrowotne w grę wchodzi także wygoda i estetyka. Ćwicząc bez stanika na WF dziewczynki mogą być skrępowane i zawstydzone – szczególnie jeżeli zajęcia mają charakter koedukacyjny. Jeżeli chcesz czuć się w pełni komfortowo, warto zainwestować w biustonosz sportowy. Zwykłe staniki nie dadzą wystarczająco mocnego podtrzymania i będą nieodpowiednie w przypadku wykonywania bardziej dynamicznych ćwiczeń. Co więcej, standardowa bielizna może sprawiać ból, ponieważ na fiszbiny, które przy bardziej intensywnych ćwiczeniach wbijają się w skórę.

Bielizna sportowa jest zupełnie inna niż codzienna. Po pierwsze stanik utrzymuje piersi możliwie najbliżej klatki piersiowej. Co za tym idzie, biust jest niemal spłaszczony. Taka bielizna jest wysoko zabudowana, a materiały wykorzystane do jej produkcji odznaczają się szczególnymi właściwościami, takimi jak doskonałe odprowadzanie wilgoci czy zapewnienie niezakłóconego obiegu powietrza. Podczas użytkowania biustonosza nie poczujesz żadnego dyskomfortu. Bez względu na to jaką masz miseczkę, piersi będą odpowiednie podtrzymane, dzięki czemu biust pozostanie na swoim miejscu. To bardzo dobra wiadomość dla dziewczyn, które wstydzą się naturalnych ruchów piersi podczas wykonywania ćwiczeń.

Ćwiczenia bez stanika na WF mogą wydawać się nieszkodliwe, niemniej prawda jest zupełnie inna. Nawet małe dziewczynki powinny uczyć się dobrych nawyków i zadbać o zdrowie swojego organizmu. Włókna kolagenowe, o których wspomnieliśmy na początku artykułu, nie odnawiają się, dlatego wszelkie próby wzmocnienia i zwiększenia elastyczności biustu, okażą się nieefektywne. Zamiast walczyć z efektami grawitacji, zadbaj o profilaktykę. Przekonaj się, ile zyskasz stawiając na bieliznę, która została stworzona z myślą o sportowcach i kobietach, które nie boją się w aktywności fizycznej. Pamiętaj, aby przed zakupem stanika dokładnie wymierzyć obwód pod biustem i dobrać miseczkę, która zapewni odpowiednie wypłaszczenie biustu.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne