Strona głównaWierszeWzruszające wierszyki o mamie

Wzruszające wierszyki o mamie

Zbliżający się Dzień Matki, który przypada w Polsce 26 stwarza okazję do przygotowania prezentu dla naszych matek. Oprócz upominku lub prezentu dla naszych mam świetnym pomysłem okaże się dołączony dodatkowo wierszyk o mamie. Mamy tutaj szerokie pole do popisu, ponieważ możemy skorzystać z wielu dostępnych już krótkich wierszyków, czy rymowanek o mamie, ale także stworzyć własny wierszyk. Jeśli nie posiadamy inwencji twórczej możemy bazować na gotowych wierszykach, czy rymowanka na Dzień Mamy. Taka forma wdzięczności z pewnością przyniesie naszym mamą radość, że w specjalny sposób chcemy jej podziękować za to, co robi dla nas i że jest w naszym życiu zawsze i nam pomaga. Jednak Dzień Mamy to nie jedyna okazja, kiedy możemy podziękować naszym mamom. Powinniśmy o tej jednej z najważniejszych osób w naszym życiu pamiętać każdego dnia i nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować wzruszający wiersz dla mamy. Wiele radości przynosi układany i recytowany wiersz na Dzień Mamy układany przez przedszkolaków. Niezgrabnie i nieskładnie wypowiadane, ale za to z ogromnym uczuciem parę słów, które składają się na wiersz dla mamy są prezentem o dużym znaczeniu dla rodzica. Są jednak osoby, których mam nie ma już wśród nas. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z okazji ich święta przygotować wiersz o mamie, której już nie ma, czy rymowankę, która przekaże nasze uczucia do rodzica, który od nas odszedł. Jest to pewnego rodzaju zwieńczenie naszych uczuć, a przede wszystkim podziękowań za trud i cierpliwość oraz troskę, którą wkładają lub wkładały w nasze codzienne wychowanie i przygotowanie nas do dorosłego życia. Ilość miłości, jaką włożyły w nasze wychowanie nie zna granic, a wierszy o mamie będzie jednym ze sposobów na okazanie tej wdzięczności. 

Rymowanki o mamie

Wiersze dla mamy wzruszające nie tylko muszą być długim, poważnym wierszem, aby uroniły one łzę z tego powodu. Ciekawą i zarazem zabawną formą na okazanie naszych uczuć mogą być także rymowanki o mamie. Dzień Matki w Polsce obchodzony jest 26 maja. Jest formą podziękowania dla naszych mam. W zależności od kraju jest on obchodzony w różny dzień roku.  Obchodzenie dnia matki ma początki już w czasach starożytnych, jednak na początku należał on do obrządków pogańskich. Ponownie do obchodzenia, jako jednego z ważniejszych świąt wrócił dopiero w XVII wieku i nawet w kościołach katolickich z tej okazji były odprawiane msze święte z okazji matek. Był to dzień wolny od pracy, a tradycją dodatkowo stało sie obdarowywanie z tej okazji mamy drobnymi czy większymi podarunkami. Nieodłączną formą stało się też składanie życzeń, które mogą także przybierać formę wierszyków, czy bardziej poważniejszych wierszy wzruszających na dzień matki. W Stanach Zjednoczonych dzień matki został uznany na początku XX wieku jako święto narodowe i przypada ono na drugą niedzielę maja. Jak widać, święto to jest z wielu powodów ważne, tak samo jak ważne są nasze mamy, które są obecnie z nami, a także te, których wśród nas już nie ma. 

 

Kochana mamo, 

moja damo, 

W dniu Twojego święta, 

Bądź zawsze uśmiechnięta.

Nigdy się nie smuć,

Z weselem się budź.

Pamiętaj o tym, że zawsze i wszędzie

Kochać Cię będę.

A w dniu tym szczególnym, 

w sposobie ogólnym, 

pragnę Ci żyć zdrowia,

aby nie dopadła Cię choroba.

Abyś wiedziała, jak bardzo Ci jestem wdzięczna,

to chciałaby wiedzieć każda mateczka.
Sił dużo na dzień każdy, 

Wszystkiego, co Ci się zamarzy.

Żyj nam sto lat i jeszcze dłużej, 

Energii na co dzień dawki dużej.

W tych kilku słowach Ci życzę,

Ja – dziecię Twoje, małe i duże.

Jest taki dzień w roku, 

kiedy zwalniamy kroku, 

aby naszym mamom

tym pięknym damom, 

złożyć szczere życzenia, 

wcale nie od niechcenia.

Uśmiechu na co dzień, 

Radości sporej miej, 

zadowolenia z dzieci swoich, 

Sukcesów w życiu Twoim.

Aby zdrowie Ci dopisywało, 

Smutków w życiu było mało.

Tego mamusiu kochana, 

życzę Ci dzisiejszego ranka.

Żyj sto lat i dłużej, 

na wielkiej płynąc chmurze.

Wierszyk na dzień mamy – przedszkole

Z okazji Dnia Mamy w wielu przedszkolach przygotowywane są przedstawienia specjalnie na tą okazję. Przedszkole, ale także szkoły podstawowe przygotowują teatrzyki czy przedstawienia, a potem słodki poczęstunek, który pozwoli dzieciom świętować to ważne święto, a także nauczyć i pokazać, ile znaczyć powinny nasze mamy oraz jak bardzo powinniśmy być im wdzięczni, nie tylko w tej jednej szczególny dzień, ale codziennie pamiętać o nich i nie sprawiać powodów do smutku. 

 

Wzruszający wiersz o mamie,

Która łez dziś uroni parę,

Z okazji Twojego święta, 

wiedz, że dziecię o Tobie pamięta.

I z pomocą słów kilku, 

życzy Tobie bez liku

wszystkiego najlepszego, 

zdrowia dobrego,

zadowolenia niemałego, 

szczęścia ogromnego 

marzeń spełnienia

i ze mnie zadowolenia. 

Rymowanki na dzień mamy

Jeśli mamy problem z wymyślaniem rymowanek na dzień mamy czy to na przedstawienie, czy po prostu sami chcemy przekazać w sposób wierszowany podziękowania dla naszych rodzicielek, możemy to zrobić za pomocą gotowych rymowanek  na dzień mamy. I Internecie jest mnóstwo stron, które udostępniają nam do skorzystania z gotowych już rymowanek na dzień mamy. 

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne