Strona głównaOff-topicDlaczego jestem cały czas dostępny na Facebooku i Messengerze? Sprawdź przyczyny

Dlaczego jestem cały czas dostępny na Facebooku i Messengerze? Sprawdź przyczyny

Facebook, w dzisiejszych czasach, coraz częściej uznawany jest jako podstawowe narzędzie do komunikacji. Użytkownicy, którzy zarejestrowali swoje konto na tym serwisie, mogą zakładać grupy, dzielić się swoimi zdjęciami, udostępniać różne treści, tworzyć konta biznesowe, reklamować się. Messenger to aplikacja kompatybilna z Facebookiem, dzięki której można rozmawiać na czacie lub uczestniczyć w wideorozmowach zarówno z osobami indywidualnymi, jak i stworzoną wcześniej grupą znajomych. Na Facebooku i Messengerze można zobaczyć, jak wygląda aktywność użytkowników, czy są aktywni bądź niedostępni. Jest to czasami dosyć kłopotliwe, np. w sytuacji, kiedy nie chcemy od razu odpisywać na daną wiadomość, a użytkownik, który napisał do nas wiadomość widzi, że jesteśmy dostępni i zapewne zwlekamy z udzieleniem odpowiedzi. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego jesteś cały czas dostępny na Facebooku i Messengerze?; “ Nie ma mnie na Facebooku, a jestem dostępny” – co zrobić w takiej sytuacji? Dowiesz się także, kiedy Messenger pokazuje aktywność.

Kiedy jest się dostępnym na Facebooku i Messengerze?

Niektórzy nie chcą być cały czas dostępni na Facebooku i Messengerze. Pomimo tego, że wyłączona została widoczność w ustawieniach obydwóch aplikacji, nadal widnieje dostępność użytkownika. “Dlaczego jestem cały czas dostępny na Facebooku i Messengerze?’’, “Nie ma mnie na Facebooku, a jestem dostępny” “Jak zablokować możliwość komentowania na FB?” – to bardzo częste frazy, które widzimy na wielu forach internetowych dotyczących serwisów społecznościowych. Dzieje się tak, ponieważ obydwie aplikacje działają w tle i przy połączeniu z Wi-Fi, czy transferem danych, automatycznie Facebook i Messenger pokazuje użytkowników, jako dostępnych. Istnieje tylko jedna metoda na skuteczne wyłączenie dostępności i jest to wylogowanie się z obu aplikacji. Trzeba się jednak liczyć z tym, że wraz z takim posunięciem, nie będziemy wiedzieli na bieżąco o przychodzących wiadomościach i powiadomieniach.

Jest to o tyle wygodne, że do żadnego z użytkowników nie zostanie przywarta łatka osoby, która nie odpisuje na wiadomości i ignoruje drugiego człowieka. Wiesz już, dlaczego jesteś cały czas dostępny na Facebooku i Messengerze, a także dlaczego nie ma Cię na Facebooku, a jesteś dostępny. Czas na to, abyś dowiedział się, kiedy Messenger pokazuje aktywność.

Aktywność na Messengerze

Pierwszy popularny komunikator, jakim jest Gadu-Gadu, miał wbudowaną funkcję bycia “niewidocznym”. Niestety na Messengerze nie ma takiej opcji. Status aktywny przekazuje także informacje o tym, kiedy była ostatnia aktywność danego użytkownika. Wyświetla się to obok zdjęcia profilowego oraz w innych miejscach na Facebooku i Messengerze. W celu wyłączenia aktywności na Messengerze, należy wejść w ustawienia i kliknąć w swój awatar. odznaczyć opcję “Informuj o swojej aktywności”. Kiedy Messenger pokazuje aktywność? Dostępność użytkownika pokazuje się nawet wtedy, kiedy telefon jest zablokowany, a aplikacje wyłączone. Jest to spowodowane tym, że Facebook i Messenger działają w tle, aby na bieżąco przekazywać informacje o działaniach podjętych przez innych użytkowników na naszym profilu, a także powiadamiać o wysłanych do nas wiadomościach. Z jednej strony jest to duża wygoda, a z drugiej takie działanie Messengera i Facebooka powoduje, że jesteśmy ciągle widoczni jako osoby aktywne. Jeśli dezaktywujesz tę funkcję, nie będziesz miał możliwości sprawdzania tego, czy Twój znajomy jest teraz online ani kiedy ostatnio był. Będzie tak do momentu, kiedy ponownie nie aktywujesz “statusu aktywnego”. 

Facebook i Messenger to jedne z najbardziej popularnych, najchętniej pobieranych aplikacji. Jest tak nie bez przyczyny. Te aplikacje dają wiele możliwości. Oprócz kontaktu z bliskimi, można nawiązywać wirtualne relacje, które można przenieść do realu. Facebook pomaga promować biznesy, zarówno te małe, jak i duże. Umieszczanie reklam i promowanie swojej strony jest często źródłem rozwoju. Facebook posiada szerokie grono odbiorców, stąd też możemy trafić do wielu klientów. 

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne