Strona głównaNajciekawszeGdzie są sinice nad morzem? Łeba, Sopot, Stegna, Władysławowo

Gdzie są sinice nad morzem? Łeba, Sopot, Stegna, Władysławowo

Nad polskim morzem ciężko o sprzyjające warunki pogodowe – o dziwo  ten miesiąc jest naprawdę łaskawy dla urlopowiczów. Jednak żeby nie było zbyt kolorowo, zamykane są niektóre kąpieliska – 21 lipca zamknięto dwa: w Stepnicy i Trzebieży. Wszystko przez sinice, które poza pogodą, co roku niszczą wakacje nad Bałtykiem. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie są sinice nad morzem. Czy są sinice w: Łebie, Jantarze, Gdyni, Sopocie, Stegnie, Krynicy Morskiej i Władysławowie? Sprawdzamy!

Czy są sinice w Gdyni?

Czy są sinice w Gdyni? Na dzień 21.07. Sinic w Gdyni nie ma. Według informacji podanych na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego wszystkie kąpieliska w Gdyni są otwarte. Spokojnie możesz pływać w Gdyni w: Babich Dołach, Orłowie, Redłowie i Śródmieściu. 

Wiele osób będąc w Gdyni, planuje odwiedzić Sopot. Czy w Sopocie są sinice? Wszystkie kąpieliska w Sopocie są czynne. Sopot i Gdynia są bardzo często odwiedzane przez turystów, dlatego właśnie zapytań w stylu: Czy w Sopocie są sinice? Czy są sinice w Gdyni?, jest chyba najwięcej. Odpowiedź na pytanie: Czy w Sopocie są sinice? jest jednak pocieszająca – nie wykryto sinic w Sopocie ani Gdyni. 

Czy w Stegnie są sinice? 

Czy w Stegnie są sinice? Stegna położona jest w rejonach Mierzei Wiślańskiej, nad Zatoką Gdańską. Jest to wieś, w której nie jest aż tak tłoczno, jak w pobliskim Gdańsku. Mimo wszystko w sezonie jest tam trochę ludzi – klimat tej miejscowości skradł serca wielu Polaków. Czy w Stegnie są sinice? Na dzień 21.07. nie ma takich informacji na stronie GIS – woda jest tam przydatna do kąpieli. 

Czy w Jantarze są sinice?

Czy w Jantarze są sinice? Jantar to wieś, która również położona jest nad Zatoką Gdańską. Jest ona zlokalizowana bardzo blisko Stegny. Czy w Jantarze są sinice, skoro w Stegnie ich nie ma? Nie – sinic w Jantarze według GIS jak na razie nie ma. Wiele osób martwi się tym, czy nad morzem są sinice – popsuły one urlop nie jednej osobie. Mimo że w najbliższych dniach w Jantarze pogoda ma się minimalnie popsuć, to nie musisz martwić się chociaż sinicami.

Czy w Łebie są sinice?

Łeba od lat jest jedną z popularniejszych miejscowości nad polskim morzem. Mimo że więcej osób odwiedza Trójmiasto, to Łeba jest bardziej rozpoznawalnym miejscem nad Bałtykiem. Wszystko dzięki jej lokalizacji – nie dosyć, że leży ona nad morzem, to w dodatku w jej okolicy są trzy jeziora: Łebsko, Sarbsko oraz Gardno. Czy w Łebie są sinice? Nie – kąpieliska przy plażach A, B i C są tam otwarte. 

Czy w Krynicy Morskiej są sinice?

Czy w Krynicy Morskiej są sinice? Jest to bardzo popularna miejscowość, ponieważ leży na Mierzei Wiślanej, która jest dużą atrakcją nad polskim morzem. Czy w Krynicy Morskiej są sinice? Nie – wszystkie cztery kąpieliska, czyli Port, Korczak, Bulwar Słoneczny 2 i Bulwar Słoneczny 2 są otwarte. 

Czy we Władysławowie są sinice?

Czy we Władysławowie są sinice? Władysławowo, jest zlokalizowane na samym początku Mierzei Helskiej, która w ostatnich dwóch latach skradła serca Polaków. Nigdy jeszcze Jastarnia i Hel, które położone są w dalszych częściach Mierzei Helskiej, nie były tak chętnie odwiedzane. Polscy celebryci chwalą się w swoich mediach społecznościowych wakacjami w tej części wybrzeża. Przez wzrost popularności Mierzei Helskiej trudno tam o noclegi w miarę rozsądnej cenie. Czy we Władysławowie są sinice? Czy są gdzieś w obrębie Helu?Na szczęście nie. We Władysławowie sinic nie ma – nie zostały one również wykryte w Jastarni i Helu.

Sinice – co to tak w ogóle jest?

Wiele osób nie wie, czym w ogóle sinice są. Kiedyś myślano, że sinice to rośliny. Obecnie uznawane są za bakterie. Dlaczego sinice czasem są w morzu, a czasem nie? Ponieważ te jednokomórkowce rozwijają się, gdy jest ciepło. To właśnie dlatego jest o nich teraz tak głośno – lipcowa pogoda nad Bałtykiem w tym roku, jest bardzo łaskawa dla turystów. 

Dlaczego sinice są niebezpieczne? Ponieważ wywołują szereg nieprzyjemnych objawów żołądkowo-jelitowych. Kontakt z sinicami powoduje wymioty, nudności, jadłowstręt, biegunkę, a w konsekwencji – mocne osłabienie organizmu. Inne objawy, których możemy się spodziewać po wykąpaniu się w wodzie, w której były sinice, mają charakter alergiczny – wysypka, trudności z oddychaniem, pęcherze. Sinice są niebezpieczne, dlatego sprawdzaj na bieżąco, gdzie są sinice nad morzem, jeśli planujesz tam urlop.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne