Strona głównaPoradyCo wziąć do jedzenia na długą podróż?

Co wziąć do jedzenia na długą podróż?

Coraz więcej osób wybiera się w podróże i odwiedza różne kraje. Chętniej sięgamy do tych odległych zakątków świata jednak, aby podróż przebiegła w miłej atmosferze warto już na początku planowania zadbać o pewne szczegóły. Jednym z nich jest kwestia organizacji i wybrania środku transportu oraz prowiantu na drogę. No właśnie, ale co dokładnie wziąć do jedzenia na długą podróż? Zdecydowanie królować będą kanapki czy to w podróży samochodem, autokarem lub samolotem – nie zajmują dużo miejsca i są łatwe w przyrządzeniu. Niejednokrotnie padnie pytanie jak sobie urozmaicić tą długą podróż, gdyż jeżeli chodzi o krótki wypad kanapki wystarczą, ale co wziąć do jedzenia na dłuższą podróż?

Oprócz kanapek świetnie odnajdą się zdrowe przekąski typu marchewka pokrojona w plasterki czy rzodkiewka lub jabłko. Tak przyrządzone jedzenie na pewno zadowoli niejednego głodomora. 

Co zabrać do jedzenia na długą podróż samochodem?

Podróżowanie autem staje się coraz bardziej popularne ze względu na wygodę i możliwość spakowania większej liczby rzeczy. Odkąd Europa stała się otwarta tysiące ludzi wybiera sąsiednie kraje na weekendowe lub dłuższe wypady. Co zabrać do jedzenia na długą podróż samochodem? Warto wspomnieć, że podróż samochodem daje dużą swobodę przewozu rzeczy – stąd na długą podróż można zaopatrzyć się w kanapki z ulubionych serem i warzywami lub z pastą fasolową. Tak przygotowany prowiant zapakuj do torebek śniadaniowych lub plastikowych pojemników, które później spełnią rolę śmietnika. Na spadek mocy warto mieć w pogotowiu batony lub orzechy. Idealnym pomysłem będą też wafle ryżowe, które są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, a na pewno sprawdzą się do szybkiego zabicia głodu na długiej trasie. Wybierając się na długą podróż samochodem możemy zaopatrzyć się w obiad, który przewieziemy w specjalnym termosie. Szybkim i sycącym obiadem będzie ryż z kurczakiem, a dla wegetarianów makaron z warzywami. Nie zapomnij o ulubionym napoju! 

Jedzenie na długą podróż autokarem

Wybierając się w długą podróż autokarem warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość jedzenia i picia ze względu na ograniczone możliwości postoju. Decydując się na taki rodzaj transportu trzeba mieć na uwadze nie tylko ograniczenia w przerwach, ale również w przemieszczaniu się po autokarze czy też spożywaniu posiłków o intensywnym zapachu – w tym przypadku ryba odpada! A więc w jakie jedzenie powinniśmy zaopatrzyć się jadąc w długą podróż autokarem? Idealnie sprawdzą się przekąski w formie owoców i warzyw. W sezonie letnim daleko nie trzeba szukać, aby kupić świeże truskawki, czereśnie czy sycący bób. Ten ostatni, który jest mało docenianym warzywem posiada dużo witamin oraz sprawdza się jako obiad czy kolacja. Inną przekąską na długą podróż autokarem będą suszone owoce. 

Co dać dziecku do jedzenia na długą podróż

Podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Decydując się na wyprawę w odleglejsze miejsca na ziemi warto zaplanować całą podróż. Kiedy każdy detal wycieczki będzie już gotowy przyjdzie i czas na przygotowanie prowiantu na drogę. Co dać dziecku do jedzenia na długą podróż? Przed tym pytaniem stoi niejedna matka. Aby urozmaicić dziecku długą podróż warto poświęcić wcześniej trochę czasu i przygotować kolorowe i chrupiące przekąski z marchewki, ogórka czy rzodkiewki. Nagrodą dla dziecka za grzeczne zachowanie w podróży może być słodka przekąska w postaci muffinki lub jego ulubionego batona. Wybierając się w długą podróż z dzieckiem warto zabrać suche jedzenie, które nie będzie kłopotliwe dla Twojej pociechy ani nie przysporzy Tobie problemów.  

Co zabrać do jedzenia w długą podróż samochodem – zdrowe propozycje

Pamiętajmy, że wybierając się w długą podróż samochodem nie oznacza, że jedzenie musi być fast foodem. Dzięki temu środkowi transportu możemy skorzystać z postojów i spokojnie zjeść. Co zdrowego możemy zabrać ze sobą do jedzenia w długą podróż samochodem? Na śniadanie poleca się kanapki z awokado lub humusem. Dodatkiem może być rzodkiewka lub ogórek. Natomiast pełnowartościowym obiadem będzie brązowy makaron czy ryż z ulubionymi dodatkami. Dla urozmaicenia podróży można przygotować ciekawe placki ziemniaczane lub naleśniki z ulubionym nadzieniem. W długą podróż samochodem świetnie odnajdzie się sałatka z oliwkami i serem feta. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne