Strona głównaNajciekawszeMarta Lempart - pochodzenie, wykształcenie, mąż, rodzina, dzieci, kim jest?

Marta Lempart – pochodzenie, wykształcenie, mąż, rodzina, dzieci, kim jest?

Marta Lempart jest bardzo znaną działaczką społeczną i polityczną. Jej postać budzi wiele kontrowersji. Co wiemy o Marcie Lempart? Jakie jest jej pochodzenie i wykształcenie? Czy była kiedyś sprzątaczką? Czy ma męża i dzieci? Poniższy artykuł da Ci odpowiedzi na te pytania oraz będzie źródłem informacji związanych z rodziną Mart Lempart, tym dlaczego tak często mówi ona o lekarzach, czy była na Zanzibarze po zebraniu pieniędzy na Strajk Kobiet, co z zarzutami związanymi z protestami i co działaczka robiła na granicy.

Marta Lempart – skąd pochodzi?

Jakie jest pochodzenie działaczki? Jak podaje Wikipedia Marta Lempart urodziła się 29 sierpnia 1979 w Lwówku Śląskim. Pracowała m.in jako dyrektorka Wydziału Programowania i Realizacji Zadań w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Obecnie prowadzi firmę budowlaną i jest liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jedną z ciekawostek o Marcie Lemart jest fakt, że współtworzyła ustawy o języku migowym i innych przepisach dostosowujących polskie prawo do Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami.

Marta Lempart – czy pracowała jako sprzątaczka? 

Wiele osób zastanawia się, czy Marta Lempart była kiedyś sprzątaczką. Nie – działaczka nigdy nie pracowała w tym zawodziem. Dlaczego więc jej postać jest z tym kojarzona? 

Marta Lempart, podczas działań związanych z zaostrzeniem kar za dokonanie aborcji, oblała czerwoną farbą wejście do budynku partii Prawa i Sprawiedliwości. 

Po dokonaniu wykroczenia, Marta Lempart dawała przemówienie, które przerwane zostało przez rozzłoszczoną panią sprzątającą, która domagała się od aktywistki doprowadzenia do ładu poplamionych drzwi. Kobieta została zignorowana przez działaczkę, co dla wielu osób było wyrazem braku szacunku do osób dbających o porządek i czystość.

Marta Lempart na granicy – O co chodzi? Co tam robiła?

Kryzys uchodźczy na granicy z Białorusią jest od dawna tematem wielu rozmów. Dużo znanych osób wyrusza w rejony granicy, aby włączyć się w działania, które mają na celu niesienie pomocy zwabionym przez Łukaszenkę ludziom z Bliskiego Wschodu, którzy od bardzo długiego czasu są przetrzymywani na granicy. 

Marta Lempart również zdecydowała się pomóc ludziom, którzy utknęli na granicy polsko – białoruskiej. Mimo braku złych zamiarów zostało to szeroko skomentowane przez grono negatywnie nastawionych internautów. 

Marta Lempart – jakie ma wykształcenie? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie Marta Lempart ma wykształcenie i pochodzenie. Działaczka kształciła się we wrocławskim liceum. Następnie ukończyła studia prawnicze. Jak podaje Wikipedia, zdała również egzamin urzędniczy w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Zrealizowała także studia podyplomowe z zarządzania projektami.

Marta Lempart – mąż, partnerka, dziadek, czyli co wiemy o jej rodzinie? 

Czy marta Lempart ma męża i dzieci? Jak wyglądają sprawy rodzinne aktywistki? O co chodzi w aferze z jej dziadkiem? 

Marta Lempart jest lesbijką i nie ma męża – ma za to partnerkę. Nie ma ona również dzieci, bo jak sama wyznała w jednym z wywiadów, nie czuje ona instynktu macierzyńskiego, a dzieci okropnie ją nudzą. 

Na Wikipedii znajdziemy informację, że partnerką Marty Lempart jest Natalia Pancewicz – trenerka wokalna. 

Jeśli chodzi o dziadka działaczki, to w jednym wpisie na Twitterze, Marta Lempart napisała: Kłamcy z prawej strony znaleźli jakiegoś Lemparta w IPN i teraz kłamią, że to mój dziadek. Dobrze, że nie nazywam się Kowalska, oszaleliby! 

O mamie, Marta Lempart wypowiada się bardzo ciepło – była ona pierwszą feministką, która pokazała jej, że kobiety mogą robić co tylko chcą. Z wykształcenia jest logopedką, która założyła pierwszy niepubliczny ośrodek rehabilitacji dzieci z wadą słuchu we Wrocławiu. 

Marta Lempart o lekarzach

Głośną sprawą była krytyka lekarzy przez Martę Lempart. Działaczka podczas przemówienia groziła lekarzom, którzy odmówią aborcji w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu matki. 

Od czasu decyzji Trybunału Konstytucyjnego było kilka głośnych spraw, w których lekarze odmówili aborcji, ze względu na kary, które zostałyby na nich nałożone. Niestety doprowadziło to do śmierci kilku kobiet, których życie zależało od porodu. 

Marta Lampart o lekarzach powiedziała tak: Każdego z was znajdziemy, z każdym z was będziemy się sądzić tak długo, że nie będziecie mieć innych wspomnień ze swojej kariery zawodowej”. Natomiast lekarze, którzy wesprą działanie Strajku Kobiet, dostaną pomoc od stowarzyszenia.

Marta Lempart – czy postawiono jej faktycznie jakiekolwiek zarzuty? 

Tak, Marcie Lempart rzeczywiście postawiono zarzutu – aż 3. Wszystkie dotyczą organizowanych w czasie pandemii protestów związanych z ograniczeniem prawa aborcyjnego  w Polsce. 

Zarzuty, jakie postawiono działaczce to: sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, znieważenia policjantów i pochwalenia przestępstw (niszczenia fasad kościołów i zakłócanie nabożeństw).

Marta Lempart na Zanzibarze i w Bielsku – Białej – o co chodzi?

Istnieje wiele zarzutów, jakoby Marta Lempart, która organizowała zbiórkę związana ze Strajkiem Kobiet, wykorzystała zgromadzone pieniądze w celu wyjazdu na wakacje na Zanzibar. Oczywiście są to plotki – Marta Lempart jest obiektem drwin wielu osób.

Co działaczka robiła w Bielsku – Białej? Brała ona tam udział w Marszu Równości, podczas którego przemawiała. Po paradzie, Marta Lempart została słownie zaatakowana przez jednego mężczyznę, który kazał jej „wyp*****lać” z Bielska – co było nawiązaniem do słów kobiety, użytych w innym kontekście. 

Marta Lempart – czy należy do jakiejś partii lewicowej?

Marta Lempart ma bez wątpienia lewicowe poglądy. Czy jest ona jednak członkinią którejś z lewicowych partii? Otóż nie, nie jest – chociaż działaczka startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku z listy partii Wiosna.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne