Strona głównaCelebryciAbelard Giza - żona, pochodzenie, wzrost, dzieci, córka, wiek, rodzice, rodzeństwo

Abelard Giza – żona, pochodzenie, wzrost, dzieci, córka, wiek, rodzice, rodzeństwo

Popularny w Polsce komik, stand-uper, a także satyryk i scenarzysta. Z wykształcenia politolog, a z zamiłowania artysta dobrego, choć nie przez każdego uwielbianego żartu. Bawi i rozwesela publiczność od wielu lat. 

Kim jest Abelard Giza? W jakim wieku jest stand-uper? Czy jego uroda wskazuje na egzotyczne pochodzenie? Co wiadomo na temat jego rodziny? Ma rodzeństwo, dzieci? Wszystkiego dowiesz się, zostając z nami do końca tego artykułu. Sprawdzimy również wzrost komika oraz wyjaśnimy, skąd wzięło się jego oryginalne imię. 

Abelard Giza – pochodzenie, kim są rodzice komika? 

Nic dziwnego, że nasze pierwsze skojarzenie na temat komika jest tak stereotypowe. Obco brzmiące imię i nazwisko, a do tego wygląd sugerują nam bliskowschodnie pochodzenie. To tylko złudne skojarzenia. Abelard Giza jest Polakiem. Pochodzi z Pruszcza Gdańskiego. Jego rodzina również ma polskie korzenie i równie oryginalne imiona. Skąd się to wzięło? O tym za chwilę.

Zobacz: Michał Kempa – wzrost, rodzice, żona, partnerka, dziewczyna, dzieci, rodzeństwo, życie prywatne, Wikipedia, wykształcenie

Sam Abelard żartuje z tego, że często jest brany za Araba. Od najmłodszych lat szkolnych zmagał się z docinkami ze strony rówieśników ze względu na nietypowe imię, a w okresie dojrzewania, kiedy jego rysy twarzy okazały się równie egzotyczne, co jego imię dokuczliwe komentarze wzmogły na sile. Stand-uper jednak nic z tego nie robił. Uodpornił się na tego typu reakcje. Jest to, jak mówi, dodatkowy materiał do jego występów – polski Arab. 

Rodzicami komika są Heloiza (Lasecka) Giza oraz Mirosław Giza. Niestety w sieci nie wiele informacji znajdziemy na ich temat. Nie wiadomo nam, czym dokładnie zajmują się rodzice Abelarda.  

Abelard Giza – rodzina, rodzeństwo, rodzice 

Wróćmy do oryginalnych imion w rodzinie Abelarda Gizy. Skąd się wzięły? Wszystko zaczęło się od dziadka naszego komika – Hugona Laseckiego, malarza i profesora ASP. Zaczytany był w książce Régine Pernoud „Heloiza i Abelard”. Imiona do tego stopnia przypadły mu do gustu, iż uznał, że właśnie tak nazwie swego syna. Niestety w rodzinie pojawiła się córka. Nie mogło być inaczej jak nadanie jej imienia Heloiza właśnie. Córce malarza z kolei spodobało się imię Abelard i dotrzymując tej rodzinnej „tradycji”, nadała to imię swemu synowi. 

Abelard ma młodsze rodzeństwo, a właściwie brata, który odziedziczył oryginalne imię po swoim dziadku Hugonie. Co więcej, brat Gizy (Hugo Giza) poszedł w ślady Laseckiego i również zajmuje się malarstwem. Ukończył Wydział Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, a jego głównym kierunkiem, w którym tworzy jest abstrakcja.  

Zobacz: Nazwy grup na Facebooku. Fajne, śmieszne, chwytliwe pomysły na nazwę grupy

Jak widać, rodzina Abelarda od pokoleń jest artystyczna i dość nietypowa. Żona stand-upera ma pospolite imię, ale również zajmuje się profesją artystyczną. Nazywa się Daria Zarówna-Giza i jest fotografką. 

Abelard i Daria sami zostali rodzicami. Czy również mają słabość do nietuzinkowych imion? Jak nazwali swoje dzieci? Przekonajcie się sami! 

Abelard Giza – dzieci, córka 

Abelard z żoną doczekał się narodzin pierwszego dziecka. Była to córka. Imię, które dla niej wybrał nie jest często spotykane – Mia. Kilka lat później na świat przyszła ich druga córka – Ida. Wiek dzieci nie jest publicznie znany. Dziewczynki wraz z rodzicami mieszkają w Pruszczu Gdańskim, skąd pochodzi ich ojciec. 

Stand-uper często dzieli się w mediach społecznościowych chwilami z życia prywatnego. Obserwatorzy mogli między innymi podziwiać pierwsze rysunki starszej córki, którymi chwalił się komik. Niektórzy dostrzegają w tych pierwszych dziełach talent odziedziczony po pradziadku.

Źródło: facebook.com

Abelard Giza – wzrost, wiek, co nam powie Wikipedia? 

Chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat Abelarda? Interesuje was jego wzrost i wiek? Poniżej zamieszczamy krótką metryczkę, w której zebraliśmy wszystkie te informacje. Oto ona: 

imię i nazwisko: Abelard Piotr Giza

zawód: komik, satyryk, stand-uper, scenarzysta

rodzice: Heloiza (Lasecka) Giza, Mirosław Giza

rodzeństwo: Hugo Giza

pochodzenie: Polak, pochodzi z Pruszcza Gdańskiego, gdzie obecnie mieszka

wiek: ur. 15 września, 1980 roku w Gdańsku, w tym roku obchodzi swoje 42 urodziny

wzrost: niestety tej informacji nie znajdziemy w sieci 

żona: Daria Zarówna-Giza 

dzieci: Mia Giza, Ida Giza 

Po więcej ciekawostek z życia znanego stand-upera i komika zaglądamy na jego stronę na Wikipedii. Znalazło się tam kilka informacji, które chcemy przytoczyć również w tym artykule.

Abelard Giza był założycielem i liderem Kabaretu Limo. Grupa, założona jeszcze na studiach, osiągnęła ogromny sukces. W skład tej grupy oprócz Gizy wchodzili: Ewa Błachnio oraz Szymon Jachimek. Działali wspólnie pod tą nazwą w latach 1999 – 2014. Po zakończeniu tej przygody Abelard skupił się już tylko na karierze stand-uperskiej. Na swoim koncie ma już kilka programów, z którymi zjeździł cały kraj i bawił ludzi do łez:

  • 2010: Stand up. Zabij mnie śmiechem 
  • 2015: Proteus Vulgaris 
  • 2015: Jeszcze to 
  • 2016: Ludzie, trzymajcie Kapelusze 
  • 2018: Numer 3
  • 2019: Piniata 

Obserwując media społecznościowe, wzrost popularności przyniosły mu materiały z 2015 roku, w którym znacznie zwiększyła się jego rzesza odbiorców i fanów. Teraz zapowiada nową trasę. Świeży materiał nosi tytuł „Samertajm” i będzie można go usłyszeć na początku przyszłego roku. Czy również okaże się hitem? Tego dowiemy się już niedługo. 

Stand-upowe występy i Kabaret Limo to nie jedyne osiągnięcia Gizy. Miał w swoim życiu również epizod jako aktor. Jego talent spotkał się z uznaniem na deskach teatru, ale i przed kamerą w produkcjach, w których brał udział. Był także współreżyserem spektaklu „Zupa” z roku 2004, w którym jednocześnie zagrał.  

Źródło: pl.wikipedia.org

Nie obędzie się bez kontrowersji. W marcu 2013 roku Telewizja Polska została obciążona karą finansową w wysokości 5000 zł za – uwaga – przekroczenie granicy swobody wypowiedzi. Wszystko to po występie Abelarda Gizy w programie Dzięki Bogu już weekend „Tylko dla dorosłych”, który w swoim skeczu użył żartu na temat papieża i mógł tym urazić uczucia religijne widzów.  Wiedzieliście o tym? 

Macie jakieś inne smaczki na temat Gizy? Lubicie sposób, w jaki trafia do ludzi? Zachęcamy do dzielenia się swoimi opiniami poniżej w komentarzach. 

Sprawdź jeszcze

Popularne