Strona głównaCelebryciGrzegorz Braun - pochodzenie, żona, dzieci, wykształcenie, kim jest?

Grzegorz Braun – pochodzenie, żona, dzieci, wykształcenie, kim jest?

Grzegorz Braun to polski scenarzysta, reżyser i polityk. Jest jednym z liderów partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. To jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci na naszej scenie politycznej, choć to nie jest tak, że partia i polityka go zmieniły. Od zawsze miał poglądy wspólne z doktryną kościoła katolickiego. Dziś chcemy przybliżyć wam jego sylwetkę – życiorys. Poniżej przeczytacie więcej na temat:

  • przodkowie, rodzina, pochodzenie Grzegorza Brauna,
  • poglądy polityczne i wykształcenie polityka a partia, do której należy.

Czy wiemy, gdzie mieszka poseł Braun? Czym zajmuje się jego rodzina? Przekonajcie się, czytając poniższy tekst. 

Grzegorz Braun – kim jest? Życiorys, wzrost, wykształcenie i poglądy

Grzegorz Braun jest posłem obecnej IX kadencji Sejmu. Uzyskał mandat, zdobywając 31148 głosów (5,29%). W 1990 roku ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Wrocławskim, a w 1993 roku studia podyplomowe z dziennikarstwa na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Do 2007 roku był wykładowcą akademickim. 

Staranne wykształcenie pozwoliło mu realizować się zawodowo na wielu płaszczyznach. 

W latach 1990 – 94 pracował w kwartalniku Fronda, później również w Radiu Wrocław. 

Jest reżyserem wielu znanych produkcji. W 2005 roku ukazał się jeden  jego bardziej znanych filmów Plusy dodatnie, plusy ujemne, który opowiada o kontaktach Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.  

Jest twórcą wielu filmów i książek. Ostatnia z nich, wydana w 2020 wydana została w czasach pandemicznych i jest zapisem wywiadu polityka z publicystą Tomaszem Sommerem. Jej przedmiotem jest wzrost kontroli państwa nad obywatelem oraz tocząca się na naszych oczach wojna kulturowa. 

Wzrost jego popularności przypadł na czas, kiedy został posłem na sejm. Słynie z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi  z mównicy sejmowej. Wielokrotnie był też karany za swoje zachowanie, m.in. za brak stosowania się do wymogu noszenia maseczek na terenie sejmu.

Nie wiemy, gdzie mieszka Grzegorz Braun. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że nie posiada na własność ani domu ani mieszkania. Startował do sejmu z okręgu rzeszowskiego. Jego biura poselskie mieszczą się w Rzeszowie oraz Krośnie.  

Grzegorz Braun jest inicjatorem organizacji Pobudka, której hasło przewodnie brzmi: kościół – szkoła – strzelnica – mennica. W każdym  tych obszarów chce dokonywać stosownych reform, które mają na celu wzmocnić Polskę nie tylko wewnętrznie, ale i na arenie międzynarodowej. Środki na działalność Pobudki gromadzone są przy udziale fundacji Osuchowa. Zależy mu na tym, by pochodzenie środków na działalność było pozapaństwowe. 

W ramach działań statutowych organizacji Pobudka chce, by nastąpił wzrost znaczenia kościoła katolickiego, zwłaszcza w tradycyjnym trydenckim ujęciu. Zależy mu na tym, by rozwijały się katolickie szkoły. Chce zwiększyć zdolności samoobrony wśród Polaków i szerzyć świadomość ekonomiczną. 

Czy na poglądy i działalność społeczną Grzegorza Brauna mieli wpływ jego przodkowie? Bez wątpienia pochodzenie może być źródłem jego obecnej postawy. 

Grzegorz Braun jest zwolennikiem całkowitego zakazu aborcji oraz zaniechania procedury zapłodnienia in vitro. Jest przeciwnikiem Unii Europejskiej. Zanotował też spory wzrost popularności, gdy jako jeden z pierwszych polityków negował istnienie pandemii Covid 19.

Natomiast wzrost Grzegorza Brauna to około 175 cm. 

Grzegorz Braun – pochodzenie

Grzegorz Braun to tradycjonalista, który zwraca uwagę na swoje pochodzenie. Wiadomo, że jest synem reżysera Kazimierza Brauna i Zofii Radziejewskiej. Brat jego ojca, Juliusz Braun, był przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Prezesem TVP. Urodził się w Toruniu, ale nie wiadomo, gdzie mieszka obecnie. 

Niektóre media wspominają także o tym, że jeden z pradziadków polityka był żydem. Wśród licznych wywiadów z politykiem nie znaleźliśmy wzmianki o tym, że część jego rodziny ma żydowskie korzenie. Spora część mediów zarzuca mu nawet poglądy zgoła odmienne.

Jego przodkowie, zarówno Braunowie, jak i Reklewscy (rodzina matki Grzegorza Brauna) to znane szlacheckie rody, które zapisały się na kartach historii Polski. Rodzice mogli mieć więc znaczący wpływ na jego obecne poglądy.

Grzegorz Braun – nie żyje, skąd takie informacje?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje na temat jakiejś osoby publicznej, z których wynika, że ona nie żyje. W przeważającej większości są to kłamstwa, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Zwykle okazuje się, że kliknięcie w wiadomość informującą o rzekomej śmierci aktora, czy polityka, powoduje zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem. 

Tego rodzaju podłe kłamstwa nie ominęły także Grzegorza Brauna. Swego czasu także mogliśmy przeczytać w internecie, że polityk nie żyje. 

Grzegorz Braun – żona, dzieci, rodzina, rodzice

Wcześniej pisaliśmy, kim byli przodkowie Grzegorza Brauna. Teraz sprawdzamy, kim jest jego żona i jak wygląda jej życiorys. 

Żoną Grzegorza Brauna jest Aleksandra Gruziel. Para wzięła ślub 6 grudnia 2004 roku i ma dwoje dzieci. Aleksandra Gruziel jest cenioną montażystką filmową, ale nie udziela wywiadów. Nie jest również aktywna w mediach społecznościowych, więc kim jest – poza tym, że montuje filmy (głównie dokumentalne), nie wiemy. 

Grzegorz Braun i Aleksandra Gruziel, żona Grzegorza

Grzegorz Braun i Aleksandra Gruziel wzięli ślub w tradycyjnym obrządku trydenckim, którego Braun jest gorącym zwolennikiem. Polityk znany jest ze swoich ultrakatolickich poglądów. Wiadomo też, że związany jest ze wspólnotami religijnymi, takimi jak Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X oraz Instytut Dobrego Pasterza. 

Ani Aleksandra Gruziel, ani dzieci Grzegorza Brauna nie pojawiają się z nim publicznie w miejscach, w których ktoś zrobiłby im zdjęcia. Starszy syn polityka, Aleksander,  ma dopiero 6 lat. O młodszym dziecku nic nie wiadomo. Rodzice chronią prywatność swoich dzieci. 

Polityka, czy partia polityczna zdają się nie interesować żony Brauna. Nie angażuje się w polityczne projekty. 

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne