Strona głównaPrzemysłEkogroszek Pułkownik - opinie, cena, co mówią na forum?

Ekogroszek Pułkownik – opinie, cena, co mówią na forum?

Ekogroszek to jedno z popularniejszych paliw opałowych, jeśli chodzi o ogrzewanie domów jednorodzinnych. Nie bez powodu klienci zwracają szczególną uwagę na jego jakość. W ostatnich miesiącach, kiedy to stawki za tonę węgla mocno poszybowały górę, kolejnym istotnym parametrem przy wyborze konkretnego rodzaju ekogroszku stała się również cena. Chociaż wydawać by się mogło, że różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami węgla są pomijalne, w rzeczywistości, różnią się one, chociażby kalorycznością, a co za tym idzie wydajnością i możliwością uzyskania większej ilości ciepła z każdego spalonego kilograma ekogroszku. Jednym z częściej wybieranych ekogroszków jest Pułkownik, a więc produkt o wyjątkowych parametrach, którego jakość potwierdzona została licznymi certyfikatami. W dzisiejszym artykule sprawdzimy:

  • Jakie są opinie o ekogroszku Pułkownik?
  • Jakie są ceny ekogroszku Pułkownik?
  • Co mówią o ekogroszku Pułkownik ludzie na forum?

Ekogroszek Pułkownik – opinie

Ekogroszek Pułkownik to jeden z częściej polecanych węgli przez innych posiadaczy kotłów na ten typ paliwa. Wynika to przede wszystkim ze stosunkowo niskiej ceny za tonę ekogroszku. Jednak cena, jaką musimy zapłacić za Pułkownik, nie bierze się znikąd. Węgiel ten pochodzi z Rosji, co w obecnej sytuacji zniechęciło nieco część potencjalnych klientów. Co to samego Ekogroszku Pułkownik, klienci chwalą sobie szybką realizację zamówień czy też możliwość zamówienie węgla przez Internet z dostawą do domu. Wśród pozytywnych opinii, znajdziemy również te, które mówią o samym opakowaniu węgla i zawartości poszczególnych worków. Ekogroszek Pułkownik sprzedawany jest bowiem w opakowaniach o wadze 25 kg, dzięki czemu z łatwością zasypać można go do podajnika na węgiel, a szczelne opakowanie gwarantuje suchy węgiel i czystość podczas jego użytkowania.

Ekogroszek Pułkownik – cena

Ceny Ekogroszku, podobnie jak i węgla dość mocno szybują w górę, ale także różnią się w poszczególnych regionach Polski. Nie da się ukryć, że zaoferowanie niższej ceny możliwe jest dzięki sprzedaży internetowej bez dodatkowych pośredników. Mimo iż początkiem roku cena ekogroszku Pułkownik wynosiła nieco ponad 1000 zł, aktualnie dostępne oferty sprzedaży tego typu opału wahają się od 3000 do 3500 zł za tonę. Oczywiście biorąc pod uwagę możliwość uzyskania rządowego wsparcia, cena ta nieco zmniejszy się, jednak lepiej nie liczyć na znaczące jej obniżki. Dodatkowo wprowadzenie licznych restrykcji na import surowców z Rosji może powodować dalsze podwyżki ceny ekogroszku Pułkownik, a także problemy z jego dostępnością.

Ekogroszek Pułkownik – opinie na forum

Opinie na forum to jeden z bardziej miarodajnych wyznaczników jakości poszczególnych produktów. Nie da się ukryć, że zależność ta dotyczy nie tylko produktów, ale również surowców. W przypadku opinii na forum o ekogroszku Pułkownik zdecydowana większość komentarzy utrzymywana jest w dopozytywnym wydźwięku. Zdarza się oczywiście krytyczny głos, który dotyczy zarówno jakości sprzedawanego paliwa opałowego, jak i samego faktu sprzedaży węgla z Rosji, jednak negatywny odsetek wypowiedzi jest stosunkowo niewielki. Użytkownicy ekogroszku Pułkownik, bardzo często zwracają uwagę na jakość otrzymywanego zamówienia. Przeczytać możemy przede wszystkim o niskiej zawartości popiołu, a także niewielkiej smolistości węgla. Klienci, którzy zdecydowali się na zakup ekogroszku Pułkownik wiosną, zwracają uwagę na fakt, iż otrzymany węgiel miał wyższą wilgotność i niezbędne było jego wysuszenie. Węgiel zakupiony w okresie suchym, bezpośrednio nadaje się do palenia w specjalnych kotłach przeznaczonych do spalania tego typu opału. Pozytywny wydźwięk komentarzy dotyczy również dostawy surowca do domu, bez konieczności zamawiania dodatkowego transportu.

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne