Strona głównaCelebryciRalph Kamiński - życie prywatne, orientacja, partner, partnerka, rodzice, ojciec, gej?

Ralph Kamiński – życie prywatne, orientacja, partner, partnerka, rodzice, ojciec, gej?

Niektóre osoby są artystami w każdym aspekcie swojego życia. Ich twórczość to coś więcej niż śpiewanie czy występowanie na scenie. To prawdziwa sztuka, która każe nam wysilać zmysły i odbierać ją każdą komórką naszego ciała. Często owi artyści są uważani za osoby ekscentryczne. Przełamując tabu, stają się nie tyle aktorami, ile pewnego rodzaju sensacją, którą karmią się chętne sensacji twory, spłaszczając sztukę tych osób do zwykłych plotek. 

Ralph Kamiński to jeden z niewielu artystów, który bawi się swoim wyglądem i nie ogranicza się do typowego wizerunku “prawdziwego mężczyzny”, a odkrywa to, co śpiewa w jego duszy. Jest on artystą, który nie wstydzi się pokazać w nadzwyczajnych kreacjach. O ile na zachodzie, nie zrobiłby żadnego wrażenia, tak w Polsce jest na ustach wszystkich tabloidów, za każdym razem, gdy pokaże coś nowego. Poprzez swój odmienny styl jest wrzucany do worka z “gejami” czy “ideologią LGBT+”. Często w Internecie pojawiają się hasła takie jak “Ralph Kamiński orientacja”, czy “Ralph Kamiński partner”. Jedni potępiają, drudzy szukają wspólnoty, a co na to sam Ralph?

Zacznijmy od początku. Kim jest Ralph Kamiński? Jest to artysta, muzyk, piosenkarz, kompozytor i autor wielu piosenek. Od dziecka wykazywał też szczególne zainteresowanie zajęciami teatralnymi. Jest on często porównywany do Michała Szpaka, ponieważ pochodzą z tego samego miasteczka i mają stosunkowo podobny styl. Po swoim pierwszym sukcesie przeżył też ciężką walkę z chorobą – depresją – którą na szczęście wygrał. Jest on niesamowicie interesującą osobą, do pewnego rodzaju analizy, czy popieramy LGBT+, czy nie. Nie będę się tu opowiadała za jedną lub drugą stroną, a skupię się właśnie na dokładnym niejako badaniu wybranego artysty, tego, jaki był kiedyś, a jaki jest dzisiaj.

Ralph Kamiński – życie prywatne

Życie prywatne Ralpha Kamińskiego jest częstym elementem poruszanym w jego muzyce. Autor piosenek czerpie inspiracje z tego, co go otacza i wykorzystuje swoją historię i doświadczenia do pisania kolejnych utworów. Dzięki temu możemy poznać aspekty jego życia, które są niekiedy bardzo intymne, obdarte z fałszu i wszelkich masek. Taka właśnie jest jego twórczość – szczera, autentyczna, prywatna, a jednak publiczna. Słowa w piosenkach są, jak sam zauważa, pewnego rodzaju odsłanianiem prawdziwego siebie, odszyfrowywaniem przeszłości i terapią. Porusza on tematy rodzinne i swoje relacje z rodzicami i babcią. 

Życie prywatne, do jakiego mamy dostęp, to ta część, którą artysta przed nami odkrywa. Jest to między innymi miasto, z którego pochodzi – Jasło – oraz to, że wychowywał się z mamą, babcią i młodszym bratem. Choć marzył o rozwoju kariery i sukcesie muzycznym, jaki już osiągnął, to zupełnie się tego nie spodziewał. Jak sam przyznaje, muzyka, jaką tworzy, nie jest typowym popem, wokół którego zbiera się masa ludzi. Jego utwory są wolniejsze, spokojniejsze i mają głębsze znaczenie, niż tak zwane “potupajki”, do których przyzwyczajają nas popularni artyści. Grono fanów Ralpha jest zdecydowanie mniejsze i bardziej na kierunkowane na inny przekaz niż ten, którym jesteśmy bombardowani w radiu. 

Ralph Kamiński – partner czy partnerka?

Wiele osób zastanawia się, z kim związał się Ralph Kamiński, z partnerem, czy partnerką? Odpowiedź na to nie jest jednak znana. Artysta nie dzieli się tego typu informacjami i dobrze pilnuje swojej prywatności. Nawet jeśli miałby partnera lub też partnerkę, prawdopodobnie nie odsłoniłby tej informacji. Nie jest komercyjnym artystą i stawia na autentyczność, ale również na prywatność. Dzieli się tylko tym, czym chce i nie zamierza uginać się głodnym sensacji mediom, które ostrzą sobie kły, żeby zrobić wokół niego zamieszanie. Nie jest on jednak skrępowany żadnymi normami i nie poddaje się toksycznym komentarzom.

Podczas gali wręczenia Fryderyków, wydarzyło się coś, od czego wybuchnął Internet. Ralph Kamiński został pocałowany na oczach wszystkich przez Krzysztofa Zalewskiego, któremu wręczał nagrodę. Wtedy też pojawiło się mnóstwo pytań dotyczących życia miłosnego obu panów i dywagacji na temat ich orientacji seksualnych. Krzysztof Zalewski wyjaśnił, że nie był to zaplanowany ruch, a jedynie spontaniczna reakcja, na przepełniającą go radość i euforię. Mimo to mężczyźni byli gorącym tematem na ustach wszystkich przez wiele dni. Obaj przyznali, że są dobrymi przyjaciółmi i bardzo się lubią, ale pozostaje to w sferach platonicznych. Na pytanie “partner, czy partnerka?” nie dostaniemy odpowiedzi, ponieważ Ralph nigdy nie określił swojej orientacji. 

Ralph Kamiński – gej, jaka jest finalnie orientacja?

Kiedyś Ralph Kamiński ubierał się “normalnie”. Nie ubierał strojnych ubrań, miał krótkie włosy i wyglądał jak każdy młody mężczyzna. Z czasem jednak zaczął się rozwijać i badać swoje gusta, eksperymentować z własnym wizerunkiem. Szybko został przez to okrzyknięty gejem. Opinia ta powstała na podstawie specyficznego stylu ubierania się, który dla części obserwujących jest wystarczającym wyznacznikiem orientacji homoseksualnej. 

Jednak sam artysta nie komentuje tego w żaden sposób. Mówi jedynie, że zawsze lubił piękne kreacje, ale dopiero z czasem nauczył się pokazywać światu swoją nietuzinkowość. Jednak ma też świadomość, że przez to działanie często narażony jest na stygmatyzację, przez co ostrożnie dobiera okazje, na których może sobie pozwolić na oryginalne przebrania. To prawda, że Ralph nie daje się zamknąć w heteronormatywnych granicach i lawiruje przez różne style, ciągle próbując czegoś nowego, ciekawego, ale przede wszystkim tego, co do niego pasuje.

Na pytanie, czy jest gejem, ciężko jakkolwiek odpowiedzieć, ponieważ prawda nigdy nie została oficjalnie określona. Styl ubierania się, czy eksperymentowanie z kreacjami jeszcze nie świadczy o odmiennej orientacji, a dla wielu jest zwyczajnie sposobem na wyrażanie siebie. To, że mężczyźni zostali przez społeczeństwo zamknięci w ramach gdzie mogą nosić tylko spodnie, sprawia, że każdy, kto odważy się wejść w spódnicę, traktowany jest od razu jako gej. Mężczyzna nie skomentował tego, ale wiadomo, że niezależnie od tego, jakiej jest orientacji, jest ogromnym sojusznikiem osób LGBT+. 

Ralph Kamiński – rodzice

Rodzice Ralpha to kwestia często poruszana, bo artysta lubi wspominać swoją rodzinę. Jednak jego rodzice i ich historia, nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Ralph został wychowany przez mamę i babcię. Wspierały go one w spełnianiu marzeń i poświęcały się, by mógł brać udział w zajęciach, które pomogły mu się rozwinąć w sferze muzycznej. Jego mama specjalnie wzięła kredyt, by było ich stać na opłacanie wszystkich dodatkowych lekcji, co jednak przyniosło ogromne sukcesy. 

Nie wiemy, jednak kim jest ojciec Ralpha ani co się z nim stało. Jednak z piosenki “Tata” możemy wywnioskować, że jego rodzice nie mieli zbyt szczęśliwych perypetii. Utwór ten ukazuje nam niedosłowny, a mimo to jasny przekaz o tym, jak wyglądały ich perypetie. Można wnioskować, że para często się kłóciła, a ojciec nie był szczególnie dobrym wzorem do naśladowania. Z czasem ojciec Ralpha zniknął z rodzinnej sceny i już nie wrócił.

Ralph Kamiński najbardziej w życiu ceni sobie rodzinę i relacje z bliskimi. Posiada tatuaże, które sam nazywa “pomnikami” dla osób, które mają w jego życiu szczególne miejsce. Jest to mama, babcia oraz brat. Jak sam przyznał, nie ma takiego pomnika dla swojego ojca, choć niczego nie wyklucza.

Ralph Kamiński – kim jest ojciec?

Ralph Kamiński w swojej twórczości, a także wywiadach, często wspomina o swojej rodzinie. Jest z nią bardzo zżyty i widać jak wiele im zawdzięcza. Jednak w opowieściach o najbliższych zawsze brakuje jednego z rodziców. Kim jest ojciec artysty i co się z nim stało? Kim jest ojciec Ralpha, nie wiemy. Wiemy za to, kim nie jest. Tatą. Jak to mówią znane słowa, ojcem może być każdy, ale na miano taty trzeba sobie zasłużyć. W oczach Ralpha nieobecny w jego życiu ojciec, ewidentnie nie zasłużył na to, by stać się tatą.

Swoją relację z ojcem, a raczej jej brak, mężczyzna opisuje w piosence “Tata”. W tekście doskonale wyczuwalny jest żal do ojca i tęsknota za tym, czego autor nie może doświadczyć – wszystkich małych rzeczy, takich jak dzielenie się sekretami czy wspólne spędzanie czasu. Choć nie jest wprost powiedziane, co się wydarzyło, tekst sugeruje nam dosyć burzliwą relację między rodzicami Ralpha, a także odejście mężczyzny od rodziny. Wiadomo na pewno, że nie było go przy Ralphie, co z kolei bardzo wpłynęło na piosenkarza i co rezonuje w nim do dziś. Z tekstu  można wywnioskować, że musiał on odejść od rodziny dawno temu, kiedy artysta był jeszcze małym chłopcem. Kim jest ojciec Ralpha teraz, jest tajemnicą, której nie dane jest nam poznać.

Ralph Kamiński – kiedyś, jak wygląda bez peruki?

Ralph Kamiński kiedyś wyglądał zupełnie inaczej niż teraz. Miał krótkie włosy i wyglądał co najmniej przeciętnie. Przez lata jednak zmienił się dosłownie nie do poznania, przez co wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wygląda bez peruki. Może być to pewnego rodzaju zaskoczeniem, ale Ralph Kamiński bez peruki to wcale nie taki rzadki widok. Wręcz przeciwnie, można by powiedzieć, że cały czas chodzi bez peruki. O co chodzi? Kiedyś artysta miał krótkie włosy, ale z czasem zapuścił je i teraz sięgają mu one do ramion. Dla wielu jest to niespodziewana zmiana i uważają, że Ralph na co dzień chodzi w peruce. Są to jednak jego naturalne, prawdziwe włosy. 

Co ciekawe, w sztucznych włosach pojawił się tylko raz, na wspomnianym wcześniej teledysku do utworu “Tata”, kiedy to wystąpił jako drag queen. Jednak nawet tam nie trzeba było czekać długo, by zobaczyć go bez peruki. Cały teledysk opierał się na metaforze ściągania maski – przebrania – i pokazywaniu prawdziwego siebie. Widzimy tam, że z początku artysta jest idealnie wystylizowany, po niesamowitej metamorfozie i występuje na scenie. Jednak szybko występ się kończy, a Ralph przechodzi za kulisy, gdzie ściąga wszystkie warstwy i zmywa makijaż. Możemy wtedy zobaczyć, jak wygląda bez peruki i wymalowanych fantazyjnie oczu. Jest sobą. Naturalnym, żywym obrazem. Zdjęcie wszystkich tych masek jest wyraźnie emocjonalnym elementem, który wybrzmiewa szczególnie dobitnie wraz ze słowami piosenki, o żalu do nieobecnego ojca.

Ralph Kamiński jest osobą autentyczną i oryginalną. Jest artystą, który, choć oddziela swoje życie prywatne od chciwych oczu mediów, dzieli się swoimi wewnętrznymi przeżyciami i pokazuje swoje rozterki i problemy. Nie tworzy “pod publikę” i pozostaje wierny sobie. Bawi się metaforami i pokazuje swoją prawdziwą twarz. Choć nie wiemy, jakiej jest orientacji ani czy ma partnera, czy partnerkę, to można śmiało stwierdzić, że wspiera osoby LGBT+. Nie wstydzi się swojej odmienności ani tego, że inaczej postrzega męskość, niż robi to społeczeństwo. Jest sobą w każdym calu. Jego twórczość jest sztuką i przemawia do nas na głębszym poziomie niż ten najbardziej oczywisty. Jest szczera i naturalna, bez fałszu. Jest odzwierciedleniem duszy artysty.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne