Strona głównaPrzemysłEkogroszek Niedźwiedź - opinie

Ekogroszek Niedźwiedź – opinie

Temat ogrzewania domów nie milknie. W tym roku wiele osób, w związku z brakami w magazynach ekogroszku, zastanawia się, jak sprostać problemowi opalania swoich domostw w okresie jesienno – zimowym. I chociaż temat ten wydaje się dla wielu irracjonalny, zwłaszcza teraz, gdy za oknem ponad 30 – stopniowe upały, warto zawczasu zaopatrzyć się w ten surowiec. Wiele osób, rekomenduje na forach ekogroszek Niedźwiedź. W związku z tym zajrzeliśmy tu i ówdzie i okazało się, że faktycznie, opinie ma bardzo dobre. Co więcej, można go również dostać w sieci sklepów Castorama oraz Mrówka. Przyczynia się to, do znacznego ułatwienia procesu zaopatrywania swojego domostwa w niezbędny do opalania ekogroszek. (Oczywiście dla tych, których głównym źródłem ogrzewania jest piec na ten materiał). Jeśli jesteście ciekawi, czego jeszcze się dowiedzieliśmy, zapraszamy do artykułu.

Ekogroszek Niedźwiedź z Castoramy – opinie 

Naobiecywaliśmy Wam, że można kupić go w sklepach Castorama oraz Mrówka, jednak nie wspomnieliśmy jeszcze o jednej ważnej rzeczy. Mianowicie o fakcie, że produkt ten pojawia się we wcześniej wspomnianych sklepach, tylko w sezonie jesienno zimowym. Czy będzie dostępny też w tym roku? Nie wiadomo. Castorama oraz Mrówka, nie dały jeszcze żadnych informacji na ten temat. Pewnym jest natomiast, że gdy już tam jest, to cenę ma całkiem korzystną. Dotychczas za 20 kg worek klienci musieli zapłacić około 18,90. Co w ogólnym przeliczeniu, daje nam około 945 zł za tonę. Czy tak też będzie w tym roku? Niestety nie ma na to gwarancji. Pewnym jest natomiast, że dotychczasowe doniesienia ze świata węglowego nie napawają optymizmem. Wiele osób już teraz, bije na alarm, że widoczne są jego duże braki w skupach. 

Jeśli jednak jakimś cudem, pojawi się we wspomnianych już wcześniej sklepach, powinniście poznać niego lepiej jego parametry. Od czego by tu zacząć? Przede wszystkim od najważniejszej informacji, którą jest fakt, że spełnia on wszystkie normy ustawy antysmogowej. Nie bez znaczenia jest również informacja, że wyróżnia się on brakiem spieku, niską zawartością wilgoci a co za tym idzie popiołu, który zostaje po procesie spalenia. Oprócz tego cechuje się też optymalnymi parametrami spalania, a z jego obsługą poradzi sobie niemal każdy. Czemu? Ponieważ pakowany jest tylko w worki 20 – kilogramowe znacznie ułatwiając w ten sposób proces obsługi domowych pieców. No dobrze, ale co na temat tego produktu, mówią opinie? Przede wszystkim, użytkownicy surowca, zwracają uwagę na fakt, że w pełni zasługuje on na przydomek „eko”. Wynika to z faktu, wspomnianego już na samym początku, spełnienia wszystkich norm i wymogów narzuconych przez ustawę antysmogową.

Opinie na jego temat dobrze wypowiadają także na temat granulacji tego ekogroszku. Wynosi ona od 5 do 25 mm, dzięki czemu ekogroszek Niedźwiedź, nadaje się do większości kotłów. Również tych najnowszych, z  IV oraz V generacji, które spełniają wszystkie ekologiczne wymogi. Wielu właścicieli ekogroszku Niedźwiedź, zwraca również uwagę na fakt, że jest produkt niezwykle kaloryczny a zawartość siarki, znajduje się w nim na poziomie 0,19%. Dodamy tylko, że jej maksymalna wartość powinna wynosić maksymalnie 1%. Warto również pamiętać, że zawartość popiołu nie powinna przekraczać 10%. Zbyt wysoka, powoduje, że będziemy musieli czyścić nasze piece bardzo często. Daje to również informację o tym, jaka jest jakość, posiadanego przez nas ekogroszku. 

Ekogroszek Niedźwiedź to produkt godny polecenia. Niewątpliwie, na jego popularność wpłynęła też łatwa dostępność jak, chociażby w sklepach Castorama czy Mrówka. Jeśli więc w tym sezonie jesiennym pojawi się on w którymś z powyższych, bez najmniejszego zawahania, możecie go kupić.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne