Strona głównaPrzemysłEkogroszek Skarbek - opinie, testy, parametry, z jakiej kopalni?

Ekogroszek Skarbek – opinie, testy, parametry, z jakiej kopalni?

Kolejny dzień i kolejny ekogroszek. Nic nie poradzimy na to, że to temat, który interesuje wiele osób, a jeśli czytacie ten artykuł, to na pewno jesteście jedną z nich. Spełniamy wasze prośby i chcemy odpowiadać na potrzeby czytelników, dlatego już za chwilę opowiemy co nieco o tym, jak wypada ekogroszek Skarbek na tle innych. Na nas zawsze możecie liczyć.

Ekogroszek Skarbek to kolejne paliwo węglowe, które cieszy się dużym zainteresowaniem osób, zastanawiających się, czym ogrzać gospodarstwo domowe zimą. Czy jest on warty uwagi… i swojej ceny? Sprawdźmy!

Dzisiaj dowiemy się, z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Skarbek oraz jak parametry i to, co mówi producent, ma się do tego, co przekazują opinie. Spróbujemy podpowiedzieć wam, gdzie kupić ekogroszek Skarbek, żeby jego cena nie zwaliła was z nóg. Czy na ekogroszek Skarbek obowiązuje promocja? Zaraz się dowiemy.

Ekogroszek Skarbek – z jakiej kopalni pochodzi, kto jest producentem?

Producent nie ukrywa, z jakiej kopalni wydobywany jest ekogroszek Skarbek i bardzo nas to cieszy. Możemy mieć pewność, że ekogroszek Skarbek jest towarem polskim, a nie eksportowanym z jakiegoś innego kraju. Z jakiej kopalni pochodzi ekogroszek Skarbek? Jest on wydobywany w Kopalni Węgla Kamiennego Bobrek-Piekary.

To właśnie kopalnie Bobrek i Piekary są producentem ekogroszku Skarbek i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli interesują was bardziej szczegółowe informacje, to możemy powiedzieć, że producent wchodzi w skład spółki Węglokoks Kraj, która jest częścią Grupy Kapitałowej Węglokoks. Producent zapewnia, że ekogroszek Skarbek to najlepszy węgiel ze Śląska – mamy taką nadzieję, ale co mówią opinie?

Sprawdź: Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie, gdzie kupić? Parametry i kaloryczność

Ekogroszek Skarbek – opinie, co mówią o parametrach ekogroszku?

Zanim zdecydujemy się napisać o tym, czy Ekogroszek Skarbek i jego parametry zbierają pozytywne opinie wśród internautów, to zaprezentujemy wam te parametry, żebyście sami mogli je ocenić. W końcu opinie nie powinny być jedynym źródłem, z którego czerpiemy informacje.

Jakie parametry ma ekogroszek Skarbek? Jego wartość opałowa, czyli kaloryczność wynosi od 28000 kJ/kg do 29500 kJ/kg. Uziarnienie to od 5 do 25 mm, przy czym wartość popiołu i siarki określana jest odpowiednio na poziomie 4-7% oraz 0.41-0.60%. Wilgoć sytuuje się natomiast w granicy 6-8%

Czy takie parametry mają pozytywne opinie? Tak! Dużą zaletą ekogroszku Skarbek jest jego wysoka kaloryczność oraz niska zawartość siarki i optymalna zawartość popiołu. Internauci na forum doceniają też niską spiekalność tego materiału opałowego. To fakt, a nie opinia, ale warto wspomnieć o tym, że ekogroszek Skarbek nadaje się do automatycznych kotłów retortowych i rusztowych.

Ekogroszek Skarbek – opinie na forum oraz testy użytkowników

Ekogroszek Skarbek ma opinie głównie pozytywne. Jako zalety wymienia się to, że dobrze się pali i nie brudzi kotła. Opinie wskazują też na to, że ekogroszek Skarbek doceniany jest szczególnie ze względu na wysoką kaloryczność i to, że dobrze się spala. Paliwo to wytwarza optymalną ilość ciepła potrzebną do ogrzania domu jednorodzinnego. 

Opinie na forum to nie wszystko, bo w sieci pojawiają się także testy użytkowników – na platformie YouTube znajdziemy filmiki, na których znawcy omawiają parametry i to jak sprawuje się ekogroszek Skarbek. Na wstępie fan nagrywania testów zaznacza, że ekogroszek Skarbek jest dość drogim rozwiązaniem (ale o tym, jak wygląda jego cena, opowiemy niżej). 

Niestety internauta nie był zadowolony z tego, co zastał w worku, ekogroszek określił słowem “gnój” i stwierdził, że towar, który otrzymał, do niczego się nie nadaje. Pomimo tego, okazuje się, że ekogroszek Skarbek dobrze się spala, a pan chętnie kupi kolejną partię opału.

Ekogroszek Skarbek – gdzie kupić? Promocje się już skończyły

Wiele osób interesowało się w ostatnim czasie tym, czy na ekogroszek Skarbek obowiązuje jakaś promocja. Nastały trudne czasy i każdy chce jakoś zaoszczędzić, nie ma więc nic złego w pytaniu o rabaty i o to kiedy będzie promocja. 

Pewnie zastanawiacie się teraz, jaka jest cena za ten ekogroszek, a odpowiedź na to pytanie można połączyć z tym, gdzie kupić ekogroszek Skarbek. Cena za tonę ekogroszku Skarbek wynosi 3500 zł (taką ofertę znaleźć można na OLX). Pamiętajcie, że czasami warto poszukać głębiej – na Allegro cena za tonę Skarbka zaczyna się od 2900 zł… i to wcale nie jest promocja, a okazja! 

Jeśli interesuje was, gdzie kupić ekogroszek Skarbek stacjonarnie, to odpowiedź jest prosta – warto sprawdzić w kopalni Bobrek lub w kopalni Piekary.

Wiecie już wszystko, co pozwoli wam na podjęcie decyzji dotyczącej tego, czy ekogroszek Skarbek jest odpowiedni dla waszego gospodarstwa. Weźcie pod uwagę to, co mówi producent, jak wyglądają parametry oraz na co wskazują opinie i jak wygląda aktualna cena. 

Sprawdź również:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

3 KOMENTARZE

  1. TO JEST SKANDAL.POLACY MAJĄ PŁACIĆ ZA EKOGROSZEK ZE SWOICH KOPALNI PO 3000 ZŁ I WIĘCEJ ZA TONĘ A RZĄD WYSYŁA NA EKSPORT DO NIEMIEC CZECH I UKRAINY NASZ WĘGIEL. CZY TO JEST NORMALNE ABY WŁASNY NARÓD BYŁ TAK OSZUKIWANY?????? CHYBA TO SIĘ TAK SPOKOJNIE NIE MOŻE ZAKOŃCZYĆ. PRAWDA. CO WY NA TO?????

Popularne