Strona głównaPrzemysłEkogroszek Buffalo - opinie, cena, gdzie kupić, z jakiej kopalni

Ekogroszek Buffalo – opinie, cena, gdzie kupić, z jakiej kopalni

Ekogroszek to alternatywa dla węgla, która zyskuje coraz większą sympatię Polaków. Nie jest tajemnicą to, że ludzie szukają najtańszych rozwiązań, ale choć cena jest motywatorem, to nie gra ona głównej roli… bo czym jest cena bez jakości?

Przychodziliśmy już do was z propozycjami wielu ekogroszków – jedne zyskiwały bardziej, a inne mniej pozytywne opinie. Nie wszystko złoto co się świeci, tym bardziej że my przecież piszemy o ekogroszku, a nie o złocie… Z drugiej strony, dla wielu osób zakup taniego i dobrego jakościowo ekogroszku jest na wagę złota, nie ma co się oszukiwać.

Słyszeliście kiedyś o ekogroszku Buffalo? Wydaje nam się, że ten konkretny opał nie cieszy się dużą popularnością, ale może nie mamy racji. Ogromny wybór, jaki stawiają przed nami różni producenci, sprawia, że niektóre propozycje po prostu nam umykają, a może się przecież okazać, że są warte uwagi.

Właśnie dlatego postanowiliśmy, że opowiemy wam dziś o tym, jakie opinie zbiera ekogroszek Buffalo. Przybliżymy też jego parametry, sprawdzimy, jak wygląda cena i gdzie można go kupić. Jesteście ciekawi, co inni mówią o ekogroszku Buffalo? Zostańcie z nami!

Sprawdź: Jak ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek? Kilkaset zł oszczędności

Ekogroszek Buffalo – opinie

Zanim opowiemy o tym, jakie opinie zbiera ekogroszek Buffalo w sieci, warto zaznaczyć, że dostępne są 2 jego wersje. Jedna z nich to ekogroszek Buffalo Extra Strong, a druga to ekogroszek Buffalo Standard – czym się od siebie różnią, opowiemy niżej.

Przejdźmy do tego, co opinie mówią o ekogroszku Buffalo. Trzeba przyznać, że ekogroszek Buffalo nie jest chętnie komentowany – opinie, które znajdujemy na jego temat, pochodzą w znacznej mierze ze strony producenta. Jak możecie się domyślać, te opinie są jednoznacznie pozytywne. Rzekomi klienci piszą o tym, że ekogroszek dobrze się spala i pozostawia niewielką ilość popiołu. Inne opinie wskazują też na to, że ekogroszek Buffalo jest suchy, a dodatkowo nie ma spieków.

Opinie, które znajdują się poza stroną producenta, są nieco mniej przychylne. Klienci piszą, że ekogroszek Buffalo bardziej przypomina groszek – jego granulacja jest duża i może przez to strzelać przy podawaniu. Inny zainteresowany mówi o tym, że ekogroszek Buffalo bardzo kopci i wytwarza dużo sadzy. 

A może wy macie opinie na temat ekogroszku Buffalo? Chętnie dowiemy się, czy ten opał sprawdził się u was. 

Sprawdź: Ekogroszek Pieklorz PGG – opinie, gdzie kupić? Parametry i kaloryczność

Ekogroszek Buffalo – parametry, kaloryczność, z jakiej kopalni pochodzi?

Znamy już opinie, sprawdźmy więc, jak wyglądają parametry. Czy zachęcają do zakupu? Przygotowaliśmy dla was zestawienie, w którym porównamy parametry ekogroszku Buffalo w wersji Extra Strong i Standard. Będziecie mogli sprawdzić, które z tych paliw bardziej wam odpowiada.

Ekogroszek Buffalo Extra StrongEkogroszek Buffalo Standard
wartość opałowa/kaloryczność26-28 MJ/kg24-26 MJ/kg
granulacja5-25 mm5-25 mm
zawartość popiołumax. 5%max. 5%
spiekalnośćmax. 1 RImax. 1 RI
zawartość siarkimax. 0,5%max. 0,5%

Jak widać, parametry tych dwóch ekogroszków nie różnią się od siebie prawie w ogóle. Jedynie kaloryczność wygląda nieco inaczej – ekogroszek Buffalo Extra Strong jest bardziej kaloryczny. Nie ma też wątpliwości co do tego, że oba ekogroszki pochodzą z tej samej kopalni.

Z jakiej kopalni wydobywany jest ekogroszek Buffalo? Producent nie udziela takiej informacji na stronie dotyczącej tego opału. Na jednym forum udało nam się znaleźć informację sugerującą, z jakiej kopalni pochodzi ten ekogroszek i nie jest ona zadowalająca – jedna z osób pisze, że może być to opał z rosyjskiej kopalni, ale czy to prawda?

Na stronie producenta pojawia się informacja, która wskazuje na to, z jakiej kopalni wydobywany jest ekogroszek Buffalo. Możemy przeczytać, że firma INS Poland jest przedstawicielem kopalni Razrez INSKOY. Niestety doniesienia są prawdziwe – ekogroszek Buffalo produkowany jest w Rosji. Kopalnia Razrez INSKOY mieści się w zagłębiu węglowym Kuzbas.

Zobacz: Cena ekogroszku w Niemczech – gdzie kupić, ile kosztuje?

Ekogroszek Buffalo – cena, gdzie kupić?

Chyba już wiemy, dlaczego ekogroszek Buffalo nie jest popularny w Polsce. Skoro już wiecie, z jakiej kopalni pochodzi ten opał, to żaden komentarz nie jest tu potrzebny. Mimo tego czysto informacyjnie powiemy wam gdzie kupić ekogroszek Buffalo i jaka jest jego cena.

Gdzie kupić ten ekogroszek? Miejscem, gdzie można kupić ekogroszek Buffalo, jest oficjalna strona internetowa tego ekogroszku. Z tego, co wiemy, w innych sklepach nie ma możliwości zakupu tego opału. Cena znana jest jedynie w przypadku wersji Standard, ponieważ Buffalo Extra Strong widnieje na stronie jako wyprzedane. Cena za tonę ekogroszku Buffalo Standard pakowanego w 25 kg worki to 4429 zł (cena promocyjna to natomiast 4379 zł).

Wydaje nam się, że macie już wszystkie przydatne informacje na temat ekogroszku Buffalo. Pamiętajcie – wiedza to potęga, a my wiemy, że dobrze ją wykorzystacie 🙂

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne