Węgiel i ekogroszek to tematy, które są w Polsce szeroko komentowane i to nie bez powodu. Ceny tych surowców są zatrważające, a jeszcze bardziej przerażające jest to, że rosną one z dnia na dzień.
Nastroje Polaków nie są zbyt optymistyczne, ale nie ma się co dziwić. Każdy martwi się o to, jak będzie wyglądać późna jesień i zima. Resztki słońca, które wyłania się zza okna, pozwalają nam zachować zimną krew, ale tylko z pozoru. Chyba nie ma osoby, która w kontekście tej sytuacji chociaż raz nie zastanawiała się, co to będzie.
Rząd, który powinien być wsparciem dla obywateli i szukać optymalnych rozwiązań dla tego problemu, woli obrzucać oskarżeniami opozycję… a opozycję stanowi dla nich wiele osób i instytucji. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że dofinansowanie w wysokości 3 tysięcy złotych stanowi realną pomoc dla Polaków (choć nie ma pewności, że środki te zostaną przeznaczone na węgiel). Część specjalistów zwraca jednak uwagę na to, że kilkutysięczne dofinansowanie nie jest aż tak dobrym rozwiązaniem, jakby się mogło wydawać. Dlaczego? Bo napędza inflację.
Nie dziwię się, jeśli ten temat przyprawia was o ból głowy – ekogroszek, podwyżki cen, brak dostępności, inflacja, problemy z dostawami – wiemy, że te hasła ciągle przewijają się w mediach i pomimo tego, że może niekoniecznie chcemy o tym słyszeć (dla własnego zdrowia), to i tak przyjmujemy te informacje, żeby wiedzieć, co nas czeka w niedalekiej przyszłości.
Sprawdziliśmy i cena to 800-850 euro za tonę, czyli około 3800 zł. I jest to ekogroszek z POLSKI:


Sprawdź: Ekogroszek czeski – opinie, zakaz, cena za tonę
Cena ekogroszku w Niemczech
Każdy robi co może i szuka rozwiązań, które okażą się dla niego skuteczne – przecież dom trzeba jakoś ogrzać. Nie chodzi tu przecież tylko o nas, ale o całą rodzinę. W ostatnim czasie było dosyć głośno o tanim węglu i ekogroszku na stronach Tauron i PGG, niestety słabo tam z dostępnością, bo paliwo, ze względu na okazyjną cenę, wyprzedaje się w kilka minut. Czatowanie na dostawę jest więc zadaniem dla cierpliwych osób.
Kolejnym rozwiązaniem jest szukanie, gdzie kupić ekogroszek w Niemczech. Cena ekogroszku w Niemczech jest interesująca dla wielu osób, ale czy są ku temu powody? “Ekogroszek Niemcy cena” to hasło, które w ostatnim czasie coraz częściej wpisywane jest w wyszukiwarkę. Obywatele Polski mają nadzieję, że u sąsiadów uda im się kupić ekogroszek taniej. I przy tej okazji nasuwają mi się do głowy dwa przysłowia – nadzieja matką głupich i nadzieja umiera ostatnia – po której stronie jesteście?
Niestety sytuacja w Niemczech również nie wygląda optymistyczne, a nasi sąsiedzi też martwią się o to, co przyniosą kolejne dni i miesiące… i to widać. Cena ekogroszku w Niemczech to wątek niejednoznaczny – nie mamy dokładnych informacji na temat tego, jaką ceną za ekogroszek dysponują Niemcy. Źródła donoszą jednak, że cena ekogroszku w Niemczech jest podobna do tej w Polsce, a do tego trzeba przecież doliczyć jeszcze koszt transportu. Z żalem możemy więc powspominać czasy, kiedy ekogroszek kosztował 800-1000 zł, bo teraz jego cena sięga 3 tysięcy złotych, a nawet więcej.
Gdzie kupić ekogroszek w Niemczech?
Cena ekogroszku w Niemczech stale rośnie i tak samo wygląda to w przypadku cen za energię elektryczną, która wzrosła o prawie 7% i osiągnęła 1050 euro za jedną megawatogodzinę. W całej Europie są problemy z dostawami paliw i surowców energetycznych, Niemcy, podobnie jak Polska, nie mogą powiedzieć, że cena za ekogroszek jest u nich niska. Nie warto więc pytać, gdzie kupić ekogroszek w Niemczech.
Sytuacja energetyczna nie wygląda w Niemczech najlepiej i cena ekogroszku oraz innych paliw jest z tym związana. W grę wchodzi tu też ich dostępność. W zeszłym tygodniu ceny w Niemczech wzrosły aż o 25%, a wszystko za sprawą tego, że Rosja ogranicza dostawy gazu ziemnego.
Najlepszym przykładem na to, że Niemcy mają problem z tym, jak wygląda cena za ekogroszek i inne paliwa, są restrykcje, które wprowadzane będą na okres zimowy.
Niemcy apelują, by kąpać się krócej i nie oświetlać budynków nocą. Dodatkowo pojawiły się już informacje, że zimą w zakładach pracy w Niemczech temperatura nie może być wyższa niż 19 stopni Celsjusza, a korytarze i hale w obiektach użyteczności publicznej nie będą ogrzewane (wyjątkiem są tu na przykład przedszkola).
Prognozy nie są optymistyczne i choć nie wiemy, jaka jest dokładnie cena ekogroszku w Niemczech (bo zmienia się ona z dnia na dzień), to wiemy, że sytuacja w całej Europie nie wygląda kolorowo. Nie pytajcie, gdzie kupić ekogroszek w Niemczech, bo odpowiedź na to pytanie chcieliby pewnie poznać również Niemcy. Wysokie ceny i słaba dostępność paliw to problemy, z którymi nie mierzy się tylko Polska.
Sprawdź:
- Sklep PGG opinie, jak kupić ekogroszek z PGG?
- Ekogroszek Pułkownik – opinie, cena, co mówią na forum?
- Ekogroszek Generał – opinie, cena, forum
W Wałbrzychu jest węgiel. Tylko trzeba go wydobyć.
Koło złotego pociągu?
Dlaczego sklep internetowy jest czynny 2 razy w tygodniu?Gdzie każdego ranka wyjeżdżają pełne składy węgla że śląskich kopalnii?Czy tak poważna instytucja nie potrafi sobie poradzić z przepustowością na ich stronie?
Komuś musi to być na rękę. Jak sobie nie mogliby poradzić, to wystawiliby ten węgiel na Allegro – tam problemu z przepuustowością nie ma.
Jak jest czegoś brak, to zawsze jest ktoś, kto pomoże to zdobyć. Nie będzie to za darmo. Mafijne państwo, mafijne zwyczaje.
Rozmawiałem ze znajomym informatykiem: zrobić przepustowość na takiej stronie to nie problem, trzeba tylko chcieć, ale to się nie opłaci, niech płacą po 4000 na wolnym rynku.
Pgg powinno sprzedawać od poniedziałku do piątku a nie łaskę zrobią ze przez 2 dni wrzucą a strona już przed 15 pada na pysk
Stryczek dla tych, którzy zakazują palić węglem bezdymne. Palniki węglowe są cacy a węglowo-wodorowo-tlenowe nie zanieczyszczają atmosfery, tylko należy nakazać stosowanie utylizatorów kwasu siarkowego, czy siarkawego w dole siarki, albo dopalać siarkowodór wodorem i tlenem.
Na Ukrainie węgiel kosztuje 4-5 razy mniej.
To go kup.
Eksport węgla z rodzimego wydobycia. A do kotła nadaje się praktycznie tylko Zagłębie Czerwonograd jest zabroniony.
Brak wegla to wina PiS , pozamykane kopalnie przedwczesne embargo węgiel. eksport węgla. dlaczego rząd nie zwiększa wydobycia węgla , produkcji wegla, otwiera nowych kopalń? Jak zawsze władza PiS ma głęboko gdzieś obywateli..
Nagle obudzili się wszechwiedzący mają na wszystko recepty , wcześniej pozamykać Polskie kopalnie , górnicy to pasożyty, dziś zwiększyć wydobycie , węgiel drogi , tylko nikt nie mówi że to pośrednicy podwyższają cenę , chwałą Niemcy i Czechy jak to mądrze sobie radzą ale nie piszą prawdy bo nie wypada źle pisać o bogatych i fałszywych Niemcach o Czechach bez honoru i własnego zdania , najprościej to pluć na Polskę nic nie robić i wyciągać łapy po darmochę . Nie podoba się to opuścić Polskę, a jak nie to zmienić rząd , może inni dadzą szczęście , zacznijcie cośkowiek robić oprócz narzekania.