Strona głównaOff-topicJak spowiadać się z pieszczot

Jak spowiadać się z pieszczot

Pewnie nie raz znalazłeś się w sytuacji, kiedy przyszło Ci skonfrontować się z własnym sumieniem, pójść do Kościoła i udać się do spowiedzi. Kiedy byliśmy mali, może faktycznie kosztowało nas to dużo stresu, ale łatwiej było przyznać się do złych czynów. Były one też na pewno bardziej błahe od tych, które popełniamy, będąc dorosłymi ludźmi, czy nastolatkami. Ile razy zastanawiałeś się, jak ubrać jakiś grzech w słowa, żeby nie brzmiał źle, wulgarnie, czy sprośnie albo nie wydawał się aż tak zły.

Przeważnie spowiedź święta uznawana jest za bardzo niezręczny moment, ponieważ nie wiemy, jak na nasze przewinienia zareaguje druga strona, co odpowie, jak nas pouczy, czy uzyskamy rozgrzeszenie i otrzymamy pokutę. Ile razy byłeś w sytuacji, kiedy wahałeś się przed spowiedzią, czy wyznać wszystkie grzechy? Pewnie nie raz. Podejrzewamy, że największą trudność stanowi spowiadanie się z pieszczot, dlatego przybywamy z pomocą i w tym artykule poradzimy Ci, jak to zrobić. Dzięki naszym sposobom unikniesz długotrwałych rozmyślań na ten temat, przestaniesz się wahać i uzyskasz jasną odpowiedź na to, jak spowiadać się z pieszczot.

Czy spowiadać się z pieszczot?

To na pewno nie jest łatwy temat. Często nie chcemy dzielić się swoim życiem intymnym z nikim ze swoich bliskich, wykluczając oczywiście partnerkę, czy partnera, bądź najbliższego przyjaciela, a co dopiero wyznać to księdzu. Wg. kościoła katolickiego wszelkiego rodzaju aktywności seksualne przed ślubem są niedozwolone, i uznawane są za grzech. Biblia jednak nie mówi jasno o tym, że zbliżenia przedmałżeńskie, czy pieszczoty są grzechem. Potępia ona jednak cudzołóstwo i rozwiązłość seksualną.

Bóg głosi, że najważniejsza jest miłość. Jeśli darzy się kogoś miłością, to jest to obraz tego, jak kocha nas Bóg. Potrafi wiele wybaczyć, wiele znieść, dać nam wiele dobra. Pamiętajmy jednak, że tak jak nie można krzywdzić ludzi, tak nie możesz krzywdzić Boga. Bóg przebacza, ale pamiętaj, że musisz żałować poczynionego zła, przeprosić Boga, dać świadectwo swojej wiary, dawać miłość drugiemu człowiekowi i wyzbyć się nienawiści. Nie wystarczy tylko to, że pójdziesz na Mszę Świętą, a po wyjściu z Kościoła będziesz plotkował, obgadywał sąsiadów, wyżywał się na rodzinie, czy popełniał inne grzechy. Musisz na pierwszym miejscu postawić dobro, swoje i bliźnich. Pamiętaj, że dopóki nie krzywdzisz swoimi czynami siebie i innych, Twoje czyny nie są złe.

Spowiedź święta to akt przyznania się do swoich grzechów, okazanie skruchy i świadomości o tym, że jesteśmy grzeszni i chcemy wciąż się umacniać w wierze. Jesteśmy tylko ludźmi, potrzebujemy bliskości drugiego człowieka, miłości, zainteresowania, dotyku, pocałunku, czy pieszczot. Jeśli uznasz, że czynisz źle, to jak spowiadać się z pieszczot, które w świetle kościoła katolickiego uznawane są za grzech? Grzech o podłożu seksualnym jest taki sam, jak inny – takie założenie powinieneś postawić sobie jako pierwsze. Jeśli przywykniesz do tego stwierdzenia, będzie Ci łatwiej. Pamiętaj, że zarówno ty i spowiednik chcecie uzyskać pojednanie z Bogiem. Dobrze wiesz, że Bóg jest pełen miłosierdzia, a ksiądz przede wszystkim jest takiego przekonania. Spowiadanie się z pieszczot nie jest łatwe, ponieważ to najbardziej prywatna sfera życia każdego z nas. Często możemy czuć zażenowanie, a nawet wstyd wyznając takie grzechy, ale nie ma ku temu powodów. Pociąg seksualny jest czymś naturalnym, wpisanym w człowieka. Nie ma innego sposobu na to, jak spowiadać się z pieszczot, jak po prostu szczere wyznanie popełnionego grzechu. Nie używaj wulgarnych, wyuzdanych słów, nie opisuj szczegółowo swoich poczynań.

Pamiętaj, że emocje drugiego człowieka to nie zabawa. Szanuj drugą osobę. Zaspokajanie swoich potrzeb tylko dla ich zaspokojenia, mogą skrzywdzić drugą osobę i nie jest to niczym dobrym. Nie należy też swoim zachowaniem gorszyć, czy uwodzić swoich bliźnich tylko po to, by dać upust, swoim rządzą. Jeśli dopuszczasz się takich czynów, warto zrobić rachunek sumienia i z odwagą przyznać się przed sobą i samym Bogiem do czynionego zła i bez oporów wyznać je w konfesjonale.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne