Strona głównaPoradyRozmiar spodni 32/34 i 30/32 - co oznaczają?

Rozmiar spodni 32/34 i 30/32 – co oznaczają?

Chcesz dobrze dobrać spodnie? Stanowią one dla Ciebie ważny element całej stylizacji? To prawda! Dopasowane spodnie mogą bardzo wpłynąć na ogólny wygląd Twojego outfitu. Rozmiarówka męska znacznie różni się od damskiej. Dodatkowym utrudnieniem jest także to, że jest kilka rozmiarówek, które zależą od rodzaju spodni i producenta.” Co oznacza rozmiar spodni 32/ 34; spodnie 30/32 jaki to rozmiar; rozmiar spodni 30, 32, 34 to inaczej…” – takie tematy widzimy na wielu modowych forach. W poniższej treści artykułu postaramy się wyjaśnić wszystkie te kwestie.

Co oznacza wymiar spodni 32/34?

Zaczniemy od podkreślenia faktu, że niestety jeden rozmiar u danego producenta męskich spodni wcale nie musi się pokrywać z rozmiarem spodni u innego producenta. Jest to dość spory kłopot. Na pewno w przypadku, kiedy zakupu chcemy dokonać przez internet albo kobieta chce kupić spodnie partnerowi, bądź mężczyzna chce je zakupić bez przymierzania. Wybór jest prostszy, kiedy rozmiarówka jest polska, a rozmiary kształtują się od XXS do 4XL. Taka rozmiarówka jest często spotykana w dresach. W przypadku spodni jeansowych rozmiarówka jest całkiem inna. Oznaczenia są numeryczne od 28 do 42. W celu wybrania odpowiedniego rozmiaru, należy znać swój obwód w pasie, a także zewnętrzną i wewnętrzną długość nogawki.

Może przydać się także szerokość nogawki od kroku. Da to pewność, że spodnie nie będą zbyt opięte, ani zbyt luźne. Pamiętajmy, że zbyt luźne egzemplarze nie leżą dobrze. Podczas spięcia ich paskiem, tworzą się nieestetyczne fałdy materiału. Warto wziąć także pod uwagę fakt, że jeansy posiadające w swoim składzie elastan i rozciągają się podczas noszenia. O rozmiarach jednocyfrowych, jaki to inaczej rozmiar 30, 32, 34, dowiesz się z dalszej części artykułu. Co oznacza rozmiar spodni 30/ 32; 32/ 34? Jaki to rozmiar? Czasami, przy oznaczeniach dwucyfrowych rozmiarów zdarza się, że pojawiają się litery W i L. W odnosi się do szerokości, czyli obwodu w pasie natomiast L do długości. Wartości podane są w calach. 

Jaki to rozmiar 30/ 32? Oznacza to, że szerokość w pasie wynosi 76 cm, natomiast długość nogawki to 81 cm. 1 cal odpowiada 2,54 cm, więc aby przeliczyć, ile calów to ile centymetrów, należy rozmiar na metce pomnożyć razy 2,54. 

Co oznacza rozmiar spodni 32/ 34? Oznacza to, że szerokość w pasie wynosi 81 cm, a długość nogawki to 86 cm.

Rozmiar spodni 32 – co to znaczy?

Jednocyfrowe rozmiarówki mają swoje odpowiedniki w rozmiarówce oznaczonej literami. Rozmiar spodni 32 to inaczej męska M – ka. Jest to odpowiednik najbardziej standardowego rozmiaru, który noszą mężczyźni o typowej szczupłej sylwetce. Rozmiar 32 to inaczej 82 cm w pasie; długość zewnętrzna nogawki to 100 cm, długość wewnętrzna nogawki to 72 cm; szerokość nogawki od kroku to 24 cm, a stan to 23 cm.

Rozmiar spodni 30 

Rozmiar 30 to inaczej S – ka. Oznacza to, że obwód w pasie wynosi 78 cm, zewnętrzna długość nogawki to 99 cm, wewnętrzna długość nogawki to 72 cm, szerokość nogawki od kroku to 23 cm, a wysokość stanu to 22 cm. 

Rozmiar spodni 34 

Rozmiar 34 to inaczej popularna męska L – ka. Obwód w pasie wynosi 86 cm, zewnętrzna długość nogawki to 101 cm, wewnętrzna długość nogawki to 72 cm, szerokość nogawki od kroku to 25 cm, a wysokość stanu to 23 cm.

Rozmiary jednocyfrowe i dwucyfrowe często sprawiają wiele problemów w wyborze odpowiednich spodni i odzieży outdoorowej. Na stronie każdego producenta, który posługuje się takim systemem rozmiarówek, powinna być zamieszczona tabela rozmiarów. Jeśli chcesz najlepiej dopasować spodnie dobrze jest zmierzyć wcześniej swoje ulubione, w których czujesz się najbardziej komfortowo, a przy tym świetnie wyglądasz. Możesz także zmierzyć swoje ciało, jednak warto jest wtedy dodać kilka centymetrów, ponieważ tabele rozmiarówek mogą nieco się różnić od wymiarów rzeczywistych. Powinieneś znać takie wymiary, jak obwód w pasie, obwód w udzie, długość nogawki od kroku i długość nogawki od pasa.

Warto jest przymierzyć każdy wybrany egzemplarz spodni, ponieważ uchroni Cię to wybrania niewygodnego, niedopasowanego modelu. Na wieszaku lub na zdjęciu spodnie mogą wyglądać dużo atrakcyjniej, aniżeli na Tobie. Nie każdy model spodni dobrze pasuje do danego rodzaju sylwetki. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne