Strona głównaPoradyJak zrobić pułapkę na muchy?

Jak zrobić pułapkę na muchy?

Muchy to niechciani towarzysze człowieka. Są z nami od dawna. Wraz z rozwojem cywilizacji powstają nowe i coraz bardziej skuteczne sposoby na ich zwalczanie. W tym artykule dowiesz się, co wabi muchy, jak wykonać lep/ pułapkę na muchy domowej roboty, jak zrobić domową pułapkę na muchy z butelki.

Co przyciąga muchy?

W swoim życiu widziałeś pewnie wiele rodzajów much. Choć każda skutecznie uprzykrza życie, to robią to one w różny sposób. Duże muchy, które głośną bzyczą, mogą być przyczyną pojawienia się u człowieka niebezpiecznej choroby. Dzieje się tak dlatego, ponieważ takie muchy przenoszą ze sobą wiele zarazków, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia człowieka. Muszki owocówki nie są aż tak niebezpieczne, jak te opisane wyżej, jednak są dosyć uciążliwe, rozmnażają w niesamowicie szybkim tempie, wchodzą do uszu i nosa człowieka. Co wabi muchy? Pewnie zauważyłeś, że głównym miejscem, w którym się pojawiają jest kuchnia. Przyciąga je jedzenie. Owocówki pojawiają się tam, gdzie owoce zaczynają fermentować i wydziela się z nich sok. Muchy domowe uwielbiają zapach oleju kokosowego, mięsa i wędlin,. Każdy zapach pożywienia jest w stanie przyciągnąć wiele rodzajów much. Wiesz już, co wabi muchy, więc czas, żebyś poznał sposoby na walkę z tymi natrętnymi owadami.

Pułapka na muchy z butelki

Jednym ze sposobów na pozbycie się much ze swojego domu jest zrobienie domowej pułapki na muchy z butelki. Do tego celu będziesz potrzebował plastikowej butelki. Zawartość, którą ją wypełnisz może mieć kilka wariantów. Zacznij od przecięcia butelki pet na pół. Następnie wsyp cukier i włóż pokrojonego banana do dolnej części butelki. Górną część odwróć do góry nogami i wsadź w dolną część butelki. Stworzy się wtedy lejek. Tak przygotowaną domową pułapkę na muchy z butelki ustaw na parapecie. Jest to wabik nie tylko na muchy, ale na wiele innych uciążliwych insektów. Wydziela silne aromaty, które skutecznie przyciągają insekty. Lejek, który utworzył się po odwróceniu butelki, ułatwia wejście muchy, jednak wyjście nie jest już takie łatwe. Do środka można także wlać mieszaninę cukru z octem.

Pomysły na inne własnoręcznie robione pułapki

Innym pomysłem na pułapkę na muchy domowej roboty jest wabik z octu i płynu do mycia naczyń. Do tego celu będziesz potrzebował szklanego słoika, folii, gumki recepturki. ½ słoika wypełnij octem. Następnie dolej kilka kropli płynu do mycia naczyń. Kolejnym krokiem jest zakrycie słoika folią, którą umocujesz za pomocą gumki recepturki. W folii musisz zrobić małe dziurki, tak, aby uniemożliwić muszkom wyjście z pułapki na muchy domowej roboty. Ta metoda najbardziej sprawdza się w przypadku muszek owocówek.

Inną skuteczną pułapką na muchy domowej roboty jest odstraszacz z folii, wody i monet. Takie połączenie potrzebnych przedmiotów może początkowo wydawać się dosyć zadziwiające. Jest to jednak bardzo skuteczna metoda, dzięki której nie będziesz musiał sprzątać martwych much. Zawieszony woreczek z wodą, wypełniony monetami jest skutecznym odstraszaczem wielu owadów, a w szczególności much. Uznają go za ogromną przeszkodę. 

Jak zrobić lep na muchy?

Jednym z popularniejszych wabików na muchy jest lep. Ciągłe kupowanie lepów do walki z muchami może okazać się dosyć kosztowne. Możesz sam wykonać lep na muchy domowej roboty. Jak to zrobić? Będziesz potrzebował do tego celu 200 mililitrów wody, 150 gram cukru, 100 mililitrów miodu, brązowy papier, sznurek, dziurkacza, grillowa tacka do pieczenia, garnek. Pierwszym krokiem jest pocięcie brązowego papieru na szerokie paski. W górnej części zrób dziurkę za pomocą dziurkacza. Do garnka wlej miód i wsyp cukier. Proces gotowania zakończ dopiero, kiedy składniki dobrze się połączą. Taką mieszaninę pozostaw do ostygnięcia. Następnie zamocz wcześniej przygotowany papier w roztworze miodu z cukrem. Zrób to starannie, z obu stron. Nasączony papier połóż na tackach grillowych i pozostaw do ocieknięcia z nadmiaru mieszaniny. Po lekkim przyschnięciu lep na muchy domowej roboty jest gotowy do walki z niechcianymi domownikami.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne