Strona głównaCelebryciWojciech Sobierajski - wiek, wzrost, dziewczyna, waga, skąd pochodzi?

Wojciech Sobierajski – wiek, wzrost, dziewczyna, waga, skąd pochodzi?

Wojciech Sobierajski to młody mężczyzna, który stał się sławny po swoich fenomenalnych występach w programie Ninja Warrior Polska. Jest sportowcem z zamiłowania, bijącym kolejne rekordy guinnessa. Wojtek jest również trenerem CrossFit w Legii Warszawa, zawodnikiem drużyny OCRA Polska w bieganiu oraz 10-krotnym zwycięzcą Runmageddon Games i trzykrotnym wicemistrzem świata. Pobił on 12 rekordów guinnessa w zaledwie 12 miesięcy. O ostatnim z jego wyczynów było bardzo głośno, ponieważ Wojciech Sobierajski jako pierwszy w historii pokonał dystans Ironmana z obciążeniem w postaci 50-kilogramowej kłody. Ironman składał się z: 4 kilometrów pływania, 180 kilometrów jazdy na rowerze i 42 kilometrów marszu wraz z 50-kilogramową kłodą.

Wojciech Sobierajski – Tego nie powie nam wikipedia

Wikipedia z pewnością nie powie nam o tym, że Wojciech Sobierajski od najmłodszych lat interesował się sportem. Uważa on, że jest to też poniekąd zasługa jego taty i choć jego tata sam nigdy nie uprawiał sportów wyczynowych, to od najmłodszych lat namawiał swoich synów do aktywności fizycznej. Wojciech wystąpił po raz pierwszy w 2 edycji Ninja Warrior Polska w 2020 roku jako jeden z trzech braci Sobierajskich i ukończył wówczas pierwszy tor finałowy w czasie.

Wikipedia nie powie nam też jakie rekordy na koncie ma już za sobą Wojciech, ale z jego portali społecznościowych można śledzić całą jego karierę sportową na bieżąco, ponieważ odnosi on niesamowite sukcesy i pobija wszelkie sportowe rekordy. W rozmowie z “Dzień Dobry TVN” w zeszłym roku Wojciech wspominał jakie rekordy już pobił oraz jaki ma obecnie stosunek do swoich przyszłych wyzwań. Na portalu wikipedia niestety nie znajdziemy na razie informacji o Wojciechu i jego sukcesach sportowych, ale trzymamy kciuki aby niedługo mogło się to zmienić. Wojciech jako drugi z najstarszych synów Sobierajskich wraz ze swoim tatą zaszczepił w młodszym rodzeństwie miłość do sportu i rywalizacji. Każdy z braci Sobierajskich ma jakieś sukcesy sportowe na swoim koncie. Również w wywiadzie z “Dzień Dobry TVN” Wojciech wspomina z jakiego osiągnięcia jest najbardziej dumny: “Myślę, że moim takim największym sportowym sukcesem w życiu jest pobicie rekordu guinnessa w pływaniu kajakiem. W ciągu 24 godzin przepłynąłem wtedy 262 kilometry. Jest to dla mnie tym większy sukces, że ja w ogóle z kajakami nie mam nic wspólnego.” – mówił skromnie Wojtek.

Wojciech Sobierajski – wiek, wzrost, waga

Wojciech znany ze swoich osiągnięć sportowych i niesamowitych wyczynów, jak na swój wiek jest niesamowicie sprawny i nie jeden w jego wieku chciałby mieć tak fantastyczną kondycję jak on. Więc jeśli chodzi o wiek Wojciecha Sobierajskiego, to urodził się on w 1991 roku i mając obecnie 31 lat dalej jest bardzo ambitnie nastawiony do sportu. Poza tym jak dowodzi głowa rodziny Sobierajskich, wiek nie jest, ani nie będzie przeszkodą. Wzrost jakiego każdy mógłby pozazdrościć to 190cm co jest równie ważnym atutem, zwłaszcza gdy chodzi o pokonywanie torów w Ninja Warrior Polska, bo co do tego nie ma wątpliwości że ten wzrost jest wręcz idealny do tego typu wyzwań. Jego waga sięga około 83 kg co przy jego wzroście jest idealnym połączeniem do dalszego realizowania sportowych celów. Waga przecież w życiu sportowca jest bardzo ważna i powinna być ciągle obserwowana, tak aby sportowiec mógł dawać z siebie wszystko, tak jak to robi Wojciech.

Wojciech Sobierajski – dziewczyna, rodzina i życie prywatne, skąd pochodzi?

Dziewczyna Wojciecha Sobierajskiego, Aleksandra, wspiera go od samego początku ich związku, ponieważ poznała go w momencie gdy był on już bardzo zafascynowany sportem. W jednym z wywiadów dziewczyna tłumaczy, że Wojciech bardzo zaimponował jej swoją zawziętością i sportowymi umiejętnościami. W tym momencie jest już jego żoną i razem tworzą wspaniałą rodzinę wraz z ich małą córeczką Felicją. Teraz gdy sam ma już swoją rodzinę stara się wybierać mniej niebezpieczne wyzwania, ponieważ jego rodzina jest dla niego najważniejsza.

Rodzina Wojciecha wspiera go w każdym momencie jego życia i na każdym etapie jego sportowych wyzwań. Jego rodzina liczy sobie 11 osób, dwoje rodziców i dziewiątka dzieci, w tym siedmiu braci i dwie córki. Skąd pochodzi Wojciech Sobierajski? Całe swoje życie spędził w małej miejscowości na Mazowszu o nazwie Ząbki, wraz ze swoją rodziną. Od najmłodszych lat, wraz z jego braćmi, uwielbiał wymyślać przeróżne przeszkody i pokonywać tory przeszkód rywalizując ze swoim rodzeństwem. W ten sposób on i jego bracia zaczęli interesować się sportem, a później odnosić wszelkiego rodzaju sukcesy w sporcie. Razem ze swoją rodziną – tatą i braćmi – zbudował najdłuższy tor przeszkód w europie, który liczy aż 250 metrów. Wojciech w wywiadach bardzo często wypowiada się na temat swojego życia prywatnego oraz swojej kariery. Zwykle mawia, że rodzina jest dla niego bardzo ważna i jest wdzięczny za to jak dużą ma rodzinę, bo im bardziej jest starszy tym bardziej to docenia. A sam o sobie mówi “Rekordzista”, ten tytuł jak najbardziej jest trafny i zasłużony.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne