Strona głównaCelebryciJeff Dahmer - ofiary, mieszkanie, dom, śmierć, wywiad, cytaty, jak umarł

Jeff Dahmer – ofiary, mieszkanie, dom, śmierć, wywiad, cytaty, jak umarł

Historie o seryjnych mordercach zawsze poruszają w ludziach wiele skrajnych emocji. Niezależnie od tego, jakie ktoś zabiera stanowisko w danej sprawie, jest jeden wspólny mianownik – po prostu lubimy opowieści o niebezpiecznych postaciach. Dlaczego tak jest? Pewnie chodzi o dreszczyk emocji, który przeszywa ciało każdego, kto słucha historii uwzględniającej śmierć i liczne ofiary.

Udostępniane w sieci wywiady i cytaty zabójcy jedynie pomagają wczuć się w całą sytuację, z którą (na szczęście) nigdy nie będziemy musieli się mierzyć. Opowiadanie o mordercach to świetny sposób na biznes i wiemy to nie od dziś. Już wieki temu czytelnicy kochali pitawale i chętnie kupowali pamiątki po zbrodniarzach, dzięki temu nastąpił jeszcze większy wzrost zainteresowania tematem.

Hype na zbrodnie i morderców trwa, a wykorzystuje to także Netflix, który już nie pierwszy raz stwierdza, że kryminalna historia na faktach to super pomysł. Dzięki temu widzowie mogą zobaczyć, jak zmarł zbrodniarz, kim byli jego rodzice, jakie otrzymał wyroki i jak umarły jego ofiary. Często seriale te wzbogacone są też o cytaty i wywiady. Taka forma nie wystarcza jednak wszystkim i dlatego właśnie teraz opowiemy, jak wyglądała historia Jeffa Dahmera. Może to zapewni mu jeszcze większy wzrost popularności.

Jeff Dahmer – historia

Jeff Dahmer to seryjny morderca z Ameryki znany również pod pseudonimem kanibal z Milwaukee. Jego historia została na Netfliksie przedstawiona w 10 odcinkach trwających około 50 minut – możecie ją oglądać na tej platformie streamingowej od 21 września 2022 roku. Czy warto to zrobić?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Historia Dahmera jest pełna brutalizmu i nieludzkich czynów, był on bowiem nekrofilem, kanibalem i gwałcicielem. Niektórych słuchanie o tym, jak ćwiartował ludzkie ciała i mordował ofiary, może przyprawiać o dreszcze i wywoływać na tyle silne obrzydzenie, że nie będą w stanie obejrzeć serialu do końca.

Zdjęcia, jak widać, większość to bardzo młode osoby.

Historia Jeffa Dahmera jest na tyle znana i szeroko omawiana, że można w tym miejscu przywołać nawet cytaty z piosenek artystów, którzy odwołują się do losów mordercy. Na przykład Juicy J śpiewa w piosence Dark Horse o kobiecie, która wyjada serce jak Jeffrey Dahmer. Podobne cytaty można znaleźć też w utworach Keshy i zespołu Cradle of Filth.

Jeff Dahmer – jak zmarł, śmierć i wyroki

Wiele osób interesuje nie tyle życie Dahmera, ile jego śmierć, a dokładniej to, jak zmarł. Żeby opowiedzieć, jak umarł kanibal z Milwaukee, muszę zdradzić, że mężczyzna został schwytany przez policję, a jego proces rozpoczął się 30 stycznia 1992 roku. Podczas przesłuchań opowiadał o tym, jak wyglądała śmierć jego ofiar, a udało się wtedy ustalić, że zamordował 17 nastoletnich chłopców – właśnie tego dotyczyły jego wyroki. Co ciekawe, wyroki te odnosiły się jedynie do 16 morderstw.

U Jeffa Dahmera zdiagnozowano między innymi osobowość borderline, alkoholizm i nekrofilię – morderca miał wiele chorób psychicznych. 15 lutego Dahmer został skazany na 937 lat więzienia, co równa się karze dożywocia. Liczne wyroki o najwyższym wymiarze wpłynęły na to, że kanibal miał już nigdy nie opuścić więzienia.

Jak zmarł Jeff Dahmer? Jego śmierć miała miejsce w więzieniu, w którym przebywał. 28 listopada 1994 roku mężczyzna i współwięźniowie opuścili celę, by posprzątać łaźnię – to właśnie wtedy jeden z „kolegów”, Christopher Scarver, zaatakował 2 pozostałych więźniów. Jak umarł Dahmer? Był wielokrotnie uderzany w głowę metalowym prętem, a śmierć nastąpiła w karetce, która miała go przewieźć do szpitala.

Sprawdź: Piotr Kokosiński – na co zmarł? Śmierć, żona, Małgorzata Walewska

Jeff Dahmer – rodzice, matka i ojciec

Rodzice, a szczególnie matka, odgrywają ogromną rolę w tym, jaką osobą stał się Dahmer. Lekarze, którzy badali mężczyznę pod kątem zdrowia psychicznego, uważali, że rodzice zaniedbywali Jeffreya już od pierwszych chwil życia. Podejrzewa się, że zarówno matka, jak i ojciec, nie zwracali na niego uwagi. Co więcej, matka Dahmera miała głęboką depresję, a chłopiec często zostawał z nią sam na sam w domu. 

Mieszkanie Dahmerów nigdy nie było miejscem pełnym miłości, a rodzice Jeffa często wdawali się w kłótnie z sąsiadami. Źródła podają też, że matka kanibala wiele razy próbowała popełnić samobójstwo. Oczywiste jest, że problemy rodzinne mocno wpływają na dzieci, dlatego nikt nie wątpi w to, że to właśnie rodzice mieli ogromny wpływ na przyszłość syna. Wiadomo też, że chłopak bardzo przeżył późniejszy rozwód matki i ojca.

Jeff Dahmer – ofiary

Ofiary Jeffa Dahmera to nastoletni mężczyźni – było ich 17. Przełomowym momentem w życiu kanibala, był 1993 rok, kiedy to udzielił wywiadu, w którym opowiada o tym, jak umarł każdy z mężczyzn. Dahmer w szczegółowy sposób odwoływał się do zbrodni, jakich dokonał, a sam wywiad miał miejsce w więzieniu. Nie będziemy podawać obrzydliwych szczegółów morderstw Jeffa Dahmera, a jeśli zależy wam, by usłyszeć o tym wszystkim z jego ust, to fragmenty wywiadu dostępne są w Internecie. 

Jeff Dahmer przyznał się do tego, jak okrutnie traktował swoje ofiary i nic nie jest w stanie usprawiedliwić jego zachowań. Warto też wspomnieć o tym, że wzrost popularności serialu o Dahmerze nie cieszy rodzin zamordowanych osób. Głośno mówią oni o tym, że ofiary zasługują na szacunek, a tworzenie serialu o zbrodniarzu jest wyrazem jego braku.

Jeff Dahmer – jego mieszkanie / dom

Jak już wiecie, dom rodzinny kanibala z Milwaukee miał ogromny wpływ na to, jakim stał się człowiekiem, ale mieszkanie mężczyzny jest głośno komentowane nie tylko z tego powodu. To właśnie tam Dahmer dokonywał zbrodniczych czynów.

Pierwsza z ofiar Dahmera zmarła w jego domu rodzinnym. To tam młody morderca zaprosił autostopowicza, Stevena Hicksa, a kiedy chłopak po wypiciu kilku piw chciał opuścić mieszkanie, Dahmer uderzył go ciężarkiem do ćwiczeń, a następnie poćwiartował jego zwłoki. 

Dla Jeffa Dahmera dom był miejscem przechowywania zwłok i szczątek tragicznie zmarłych ofiar. Tak naprawdę, chyba większość z nas wolałaby nie wiedzieć, jakie sekrety kryło jego mieszkanie. Mężczyzna, który miał 185 cm wzrostu, podczas dokonywania zbrodni nie polegał jednak na swoich walorach fizycznych – odurzał swoje ofiary środkami nasennymi.

Znacie już historię jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców, Jeffa Dahmera. Dajcie znać, co uważacie o tworzeniu seriali o takich ludziach. Wiemy, że wiele osób negatywnie podchodzi do stawiania zbrodniarzy w świetle reflektorów i traktują to, jak lekceważenie ofiar. Dyskusyjnym tematem jest również to, że często w postać mordercy wcielają się przystojni aktorzy.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne