Strona głównaOff-topicCzy to prawda, że Artur Barciś nie żyje?

Czy to prawda, że Artur Barciś nie żyje?

Od wielu dni na stronach internetowych pojawia się informacja że znany aktor Artur Barciś nie żyje. internauci zachodzą w głowę czy faktycznie jest to prawda. Otóż nie! Popularny aktor żyje w dobrym zdrowiu. Jak zazwyczaj się zdarza, jest to jedynie złośliwa plotka, która ma na celu wywołanie zbiorowego poruszenia i klikalności na przeznaczonych do tego stronach.

Sam aktor niejeden raz dementował takie niemiłe uwagi i ze śmiechem zauważał, że żarty na prima aprilis królują przez cały rok.

Artur Barciś nie żyje – 2022

Warto wiedzieć, że takie szokujące informacje jak na przykład fraza Artur Barciś nie żyje 2022 to raj dla twórców złośliwego oprogramowania. Klikając w takie nagłówki często możemy ściągnąć na swój telefon lub komputer złośliwe programy komputerowe, które bez naszej wiedzy czynią różne szkody lub na przykład włamują się do kont bankowych. W wielu przypadkach później samodzielnie, lecz nieświadomie rozprzestrzeniamy takie nieprawdziwe informacje, które pytają – „Artur Barciś nie żyje czy to prawda” i w ten sposób kusimy następnych zaciekawionych użytkowników internetu. Obecnie jest to bardzo częste i niestety głównie starsi, nieświadomi ludzie nabierają się na takie złośliwe informacje. Efekt potęguje fakt, że wiadomości i nekrologi są zazwyczaj wrzucane do sieci przez nieświadomych niczego znajomych, a oprogramowanie dorzuca czarno białe zdjęcia niby zmarłego aktora, bądź postaci która grał w popularnych serialach czy też filmach.

Aktorzy, którzy już padli ofiarą takich złych działań, często twierdzą że najbardziej cierpi na tym ich rodzina, która znienacka dowiaduje się o śmierci swojego ojca, dziadka, matki bądź ciotki. Często zdarza się, że przerażeni członkowie rodziny dzwonią do małżonków znanych postaci, bo przeczytali w internecie na popularnych serialach społecznościowych frazę Artur Barciś wypadek, i mają przed oczami najczarniejsze scenariusze. Później, co prawda oddychają z ulgą, ale skołatanych nerwów nic nie naprawi.

Artur Barciś choroba

Miłośnicy Artura Barcisia z pewnością wiedzą, że choroba nie omijała znanego aktora. Popularny gwiazdor bardzo niemiło wspomina 2020 rok, ponieważ dotknęła go poważna choroba. Fraza Artur Barciś choroba była wówczas bardzo popularna, więc pewnie wiele osób znało jego sytuację i wiedziało, że koronawirus nie oszczędzał nawet najpopularniejszych polskich aktorów. Sam w wywiadach potwierdzał że otarł się o śmierć, natomiast informacje o tym jakoby zmarł były całkowicie mylne i krzywdzące. Choroba bardzo długo męczyła serialowego Tadeusza Norka, a co więcej- nie opuściła go zupełnie. Na szczęście aktora nie opuściła kreatywność i wena twórcza, gdyż w czasie pandemii tworzył ciekawe wierszyki, którymi dzielił się ze swoimi fanami na kanałach społecznościowych. O czym w nich mówił? Głównie o stosowaniu się do pandemicznych restrykcji, miały na celu przekonać społeczność, że warto pamiętać o wszystkich zasadach, które pomagają w nie zarażeniu się przykrą choroba. Niestety Barciś nie uniknął jej sam i ciężko zniósł jej przebieg.

Warto pamiętać, aby nigdy nie klikać w podejrzanie interesujące nagłówki, takie jak na przykład „Artur Barciś nie żyje czy to prawda”. Dlaczego? Tak jak wcześniej wspominaliśmy, jest to po prostu złośliwe działanie, które ma na celu zainstalowanie na naszym sprzęcie szpiegowskich aplikacji oraz przejęcie naszych profili w mediach społecznościowych. Co gorsza, również konto w banku może paść ofiarą takich złodziejskich działań. Informacje o śmierci ulubionych aktorów, bądź ludzi ze świata rozrywki, warto brać ze sprawdzonych źródeł, które upewnia nas w tej informacji. 

Zobacz:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne