Strona głównaOff-topicCzy to prawda, że Piotr Żyła nie żyje?

Czy to prawda, że Piotr Żyła nie żyje?

Ostatnio możemy się często przekonać, że dla ludzi wymyślających kłamstwa w internecie, nie ma żadnej granicy. Ostatnio mogliśmy przeczytać informacje o tym, jakoby znany skoczek narciarski Piotr Żyła miał zginąć w wypadku samochodowym. Czy to prawda? Oczywiście że nie! Sportowiec żyje i ma się doskonale, wciąż ćwicząc i doskonaląc swoje umiejętności w sportowym fachu.

Artykuły, które pojawiły się w internecie niestety wyglądają bardzo wiarygodnie. Niejedna osoba z pewnością złapie się na tej przykry kawał, a może raczej podłe oszustwo. Do przekonująco napisanego tekstu, autorzy dołączyli zdjęcia całkowicie rozbitego samochodu, oczywiście nie należącego do Piotra Żyły

Piotr Żyła nie żyje, czy to prawda?

Jak każdy z pewnością wie, Piotr Żyła to bardzo popularny skoczek narciarski, który w wywiadach odznacza się wielkim poczuciem humoru, a w czasie zawodów- talentem i doskonałymi wynikami. To wystarczający argument, aby oszuści mogli korzystać na jego wizerunku, a odbiorcy chętnie dowiadywali się co u niego słychać. Można z tego wywnioskować, że każda informacja o potencjalnym wypadku sportowca, przyciągnie tłumy odbiorców, żadnych nawet najmniejszej wzmianki o stanie życia Piotra Żyły.

Warto mieć świadomość, że linki które są dołączone do tych kłamliwych artykułów, tak naprawdę nie są jedynie czysta zlosliwoscia, ale też planowaną akcją przejęcia danych i zainfekowania komputerów osób, które chcą się dowiedzieć czy fraza „Piotr Żyła wypadek” ma w ogóle rację bytu.

Na szczęście przy bliższym przyjrzeniu, link nie wydaje się już tak autentyczny, jak przy pierwszym rzucie okiem i to uchroni wiele osób przed zainfekowanym sprzętem. Ale jeśli z linkiem mają do czynienia osoby, które nieczęsto korzystają z internetu, często dają się złapać w tę pułapkę.

Piotr Żyła choroba

Mimo, że nasz skoczek jest stosunkowo młodym, wysportowanym człowiekiem, bardzo często pojawiały się newsy na temat jego zdrowia. Takie informacje nie dotyczyły tylko Piotra Żyły – choroba i śmierć była przypisywana także innym sportowcom. Dotknęło to również innych skoczków narciarskich, takich jak Dawid Kubacki, ale również innych znanych sportowców – przykładem niech będzie Robert Lewandowski. Wszystkie te sensację działają w ten sam sposób, dlatego nigdy nie warto klikać w podejrzane linki z informacją o śmierci kogoś znanego. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo okrutny sposób na oszustwo internetowe. Nie można dopuścić, aby taki link został kliknięty- w takiej sytuacji zostaje tylko krok, aby złodziej mógł włamać się do banku i wykraść nawet oszczędności życia! Warto uważać na takie złośliwe newsy i uczulać na nie bliskie osoby – w szczególności takie, które łatwowiernie podchodzą do wszystkiego, co pojawia się w internecie.

Piotr Żyła nie żyje – 2022?

W skokach narciarskich upadki zdarzają się stosunkowo często – nie inaczej było w przypadku Piotra Żyły. Wypadek zdarzył mu się w 2019 roku podczas konkursu skoków narciarskich w Wiśle. Ulubieniec widzów kilkakrotnie przekoziołkował po wylądowaniu, jedna z nałożonych nart nie wypięła się. Wiele osób ze strachem oglądało zawody, gdyż telewizja pokazała zakrwawioną twarz skoczka. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, oprócz rozbitego nosa sportowcowi nic większego się nie stało, mógł nawet samodzielnie opuścić skocznię. Obyło się bez trudnych złamań, jednak twarz sportowca goiła się bardzo długo, jak to zwykle ma miejsce przy tego typu wypadkach. 

Sprawdź też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne