Strona głównaOff-topicJerzy Urban - jaki jest jego majątek?

Jerzy Urban – jaki jest jego majątek?

Jest to ostatnio dosyć kontrowersyjna osoba, która wielu kojarzy się negatywnie. Kim jest Jerzy Urban dla tych, którzy go nie znają? Jerzy Urban jest polskim dziennikarzem, a także publicystą. Za czasów Okrągłego Stołu pełnił rolę rzecznika prasowego Rady Ministrów. Twórca propagandy państwowej, a także cenzury. Ile lat ma Jerzy Urban? Urodził się 3 sierpnia 1933 roku w Łodzi, dzisiaj ma 87 lat. Dlaczego jest o nim tak głośno dzisiaj? Sporo się mówi też o jego majątku, ponieważ według wielu jest on naprawdę ogromny. Jerzy Urban należy do grona najbardziej kontrowersyjnych dziennikarzy.

To on jest redaktorem naczelnym tygodnika “NIE”. Majątek Urbana szacowany jest w milionach. Skąd taka kwota i dzięki czemu udało mu się ją osiągnąć? Majątek Jerzego Urbana oszacowany został w 2004 roku na kwotę 120 milionów złotych. To spora suma, nawet jak na redaktora naczelnego i byłego rzecznika prasowego stanu wojennego. Co więcej, sam zainteresowany przyznał, że przez długi okres nie pobierał emerytury, ponieważ z racji wysokich zarobków i ogromnego majątku, emerytura mu się po prostu nie należy. Jak to przedstawia się w rzeczywistości? Oczywiście, emerytura należy mu się, jak każdej osobie, która pracowała. W tym wypadku kwota będzie naprawdę duża, z racji dochodów i majątku Urbana. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę fakt, że przez wiele lat nie korzystania ze świadczenia kwota emerytury jest znacznie wyższa, niż zakładana. Ile wynosi emerytura Jerzego Urbana? Na wielu stronach można znaleźć informację, że wynosi ona około 4700 złotych, a więc suma nie taka mała, więc nic dziwnego, że znany dziennikarz zdecydował na jej pobieranie. 

Majątek Jerzego Urbana

Chorobliwie bogaty milioner Jerzy Urban może pochwalić się naprawdę sporym majątkiem. Oprócz willi z basenem, w której mieszka, a także kilku drogich samochodów i milionów na koncie, Jerzy Urban otrzymuje bardzo wysoką emeryturę. Mimo, że wiele lat temu utracił już status milionera i nie widnieje już na liście najbogatszych Polaków, to bieda mu na pewno nie grozi. Od niedawna zdecydował się pobierać emeryturę, która mu się należała za przepracowanie 60 lat. Za okres, od którego przeszedł na emeryturę uzbierała się niemała suma. Ile lat ma Jerzy Urban?

W tym roku dziennikarz kończy 89 lat. A więc emerytura należy mu się od ponad 20 lat. O ile wzbogacił się majątek Jerzego Urbana o to świadczenie socjalne? Biorąc pod uwagę miesięczne świadczenie, czyli 4700 złotych, które powinno być mu przyznawane od 20 lat, to na konto powinno wpłynąć ponad 1 200 000 złotych. Niejedna osoba marzy o tak wysokim świadczeniu. Jednak należy się ono nie licznemu gronu, bo zaledwie 5 procent wszystkich emerytów może spodziewać się takiej kwoty. Dlaczego dopiero teraz Jerzy Urban zdecydował się na pobieranie emerytury? Jak sam twierdzi, jako posiadacz tak ogromnego majątku, myślał, że po prostu ona mu się nie należała. Dopiero kilka lat temu sprawdził, że prawda wygląda inaczej.

Mimo, że najbogatszym milionerem nie jest, to nadal jego gazeta, której jest redaktorem naczelnym, przynosi ogromne dochody i jest jedną z najczęściej czytanych i kupowanych gazet. Rozgłosu dodatkowo przynoszą mu kontrowersyjne wypowiedzi, z czego dziennikarz słynie. Nie brakuje również Jerzego Urbana na YouTube, na którym umieszcza filmy, które osiągają milionowe wyświetlenia. To też w pewnym stopniu rodzaj zarobku. 

Majątek Urbana niejednego zachwyca i zastanawia, jak można dojść do takich sum będąc jedynie redaktorem tygodnika, a zaczynając jako rzecznik prasowy Rady Ministrów w jednym z najtrudniejszych okresów Polski. Przeglądając karierę Urbana można przeczytać, że pełnił on wiele funkcji, nie tylko w rządzie polskim, ale także spełniając się w kulturze, głównie w prasie, z której czerpie największe zyski. Od niedawna również prowadząc bloga i nagrywając filmy na YouTube, zbierając ogromne liczby wyświetleń, za które również otrzymuje niemałe sumy. Sposobu na tak ogromny majątek Urban nie podaje, bo prostu znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne