Strona głównaRozrywkaFajne nazwy klubów - fajne, śmieszne, wymyślone, do FIFY

Fajne nazwy klubów – fajne, śmieszne, wymyślone, do FIFY

FIFA jest najpopularniejszym tytułem o piłce nożnej, w jaki można grać na komputerach oraz konsolach. Niesłabnąca popularność gry utrzymuje się od 1994 roku, kiedy to została wydana pierwsza pozycja ze słynnej serii – FIFA International Soccer. Z biegiem lat wydawca tytułu, amerykańska firma EA Sports, dodawała coraz to nowe opcje, jakimi użytkownik mógł urozmaicić swoją rozgrywkę. Jedną z nich była możliwość stworzenia własnej drużyny i nadanie jej nazwy.

W artykule podpowiemy fajne, śmieszne nazwy klubów do FIFY, jakie zostały przez nas wymyślone. 

Śmieszne nazwy klubów 

Decydując się na nazwę naszej drużyny wcale nie musimy od razu głowić się nad nie wiadomo jak wymyślną nazwą, która z założenia ma brzmieć poważnie, rzeczowo i prawdziwie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze fantazji i zdecydować się na bardziej abstrakcyjną, śmieszną nazwę klubu. 

Inspiracjami, jakie mogą posłużyć nam w określaniu nazw drużyn do FIFY, mogą być jakieś fajne wydarzenia z naszego życia albo sytuacje związane z klasą, do której chodzimy. Przykładowo, do FIFY nadają się takie oto nazwy drużyn: FC Śmieszki, Fani Ciuchów tak bardzo (to wersja bardziej dla dziewczyn), Warszawskie patusy (to dla zwolenników brutalnej gry, których nie paraliżuje myśl, że gdy zrobią ostry wślizg, narażają się tym na czerwoną kartkę), K.F.C. – Koledzy Fikuśni Całuśni (dla szkolnych romantyków, którzy lubią latać za koleżankami), Śmieszne piłkarzyki.

Wymyślone nazwy klubów 

Możemy także skupić się na bardziej poważnych nazwach klubów do FIFY. Warto posłużyć się tutaj miejscem zamieszkania i od niego utworzyć jakąś nazwę. Na przykład Zjednoczeni z Wrocławia, Warszawskie Orły, Gdańskie Delfiny, Tygrysy z Podhala, Kozice z Zakopanego, Krety z Katowic, Syrenki Warszawskie, Koziołki Poznańskie, Toruńskie Pierniki.

Nazwy klubów do FIFY

Pamiętajmy też, że nie tylko gracze stają przed dylematem, jaką nazwę klubu do FIFY stworzyć. W ostatnim czasie pojawiła się informacja, że po latach współpracy pomiędzy EA Sports, a Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, między oboma podmiotami doszło do nieporozumienia w kwestiach związanych z prawem do wykorzystywania nazwy ,,FIFA’’. 

Przed zakończeniem współpracy amerykański wydawca gier płacił federacji piłkarskiej 150 milionów dolarów rocznie za prawa do wykorzystywania nazwy. W myśl nowej umowy, jakiej zażądała FIFA, cena ta miała wynieść… 300 milionów dolarów! Pomimo prowadzenia długich rozmów w tym temacie, firmie i organizacji nie udało się ostatecznie dojść do żadnego konsensusu. Poskutkowało to tym, że wydana w 2022 roku FIFA 23 jest ostatnią grą z zasłużonej serii, która będzie nosiła taką nazwę.

Zobacz: Nazwy grup na Facebooku. Fajne, śmieszne, chwytliwe pomysły na nazwę grupy

EA Sports musiało się więc zmierzyć nową rzeczywistością i samodzielnie wymyślić swoją własną nazwę gry. Piękno tkwi w prostocie, więc zdecydowano się na nazwę, która łączyłaby w sobie producenta i coś charakterystycznego dla piłkarskich klubów. Tak powstała EA Sports FC. Firma zaraz po tym, gdy przeszła rebranding, od razu zarejestrowała nową markę w najważniejszych urzędach patentowych: Urzędzie do spraw Własności Intelektualnej Wielkiej Brytanii, Urzędzie Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej, Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA.

Na szczęście gracze, chcący stworzyć własną, fajną nazwę dla swojego klubu w wirtualnym świecie nie muszą nigdzie rejestrować swojej nazwy drużyny. Dużo taniej wyjdzie po prostu zakup kolejnego produktu wydanego przez EA Sports. Gra EA Sports FC ukaże się już w 2023 roku. Z całą pewnością dostarczy ona kolejnych wielu radosnych uniesień nie tylko jej najbardziej zagorzałym fanom, ale także początkującym użytkownikom.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne