Strona głównaSportRobert Karaś - kto to? Żona, wiek, dzieci, wzrost, rozwód

Robert Karaś – kto to? Żona, wiek, dzieci, wzrost, rozwód

Robert Karaś – kto to jest? Jedni kojarzą go z Ultra Triathlonów, a inni z Fame MMA. Co wiemy o uczestniku 10-krotnego Ironmana? Ile ma lat? Czy ma żonę? Jakie czasy (podczas innych zawodów) zapewniły Robertowi zostanie rekordzistą świata? Ile razy pobił on wcześniej ustanowione rekordy? Odpowiadamy na wszystkie te pytania oraz podrzucamy kilka ciekawostek o sportowcu, których nie znajdziesz na Wikipedii.

Robert Karaś – kto to? Wiek, wzrost, waga

Robert Karaś – kto to jest? Mężczyzna jest sportowcem, który znany jest z bicia rekordów w Ironmanie. I to nie zwykłym Ironmanie. Pobił już rekord Ironmana na dystansach dłuższych 2,3 i 5-krotnie. Od 14.08.2022 roku walczy on o rekord 10-krotnego Ironmana! 

Przez to, że Robert Karaś związany był z Fame MMA, to znamy jego wzrost, wiek i wagę. Ile ma lat sportowiec? Urodził się on w 1989 roku w Elblągu – ma 33 lata. Wiek Roberta ciekawi wiele osób, ponieważ mężczyzna jest młodszy od swojej życiowej partnerki o 9 lat – różnica wieku była na początku ich relacji szeroko komentowana w sieci.  Jeśli chodzi o wzrost, to mierzy on 177 centymetrów. Sportowiec podobno waży ok. 65 kilogramów, ale nie jest to potwierdzona informacja.

Robert Karaś – żona, czyli Robert Karaś i Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk nie jest żoną Roberta Karasia – są oni w związku nieformalnym. O ich rzekomym ślubie głośno zrobiło się, kiedy aktorka dodała zdjęcie budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie. Jednak para załatwiała tam sprawy związane z ich dzieckiem, a nie ze ślubem. 

Robert Karaś – pierwsza żona i rozwód 

Portale plotkarskie o pierwszej żonie, Natalii Ćwik, z którą Robert Karaś się rozwiódł, zaczęły pisać, kiedy Agnieszka Włodarczyk ogłosiła, że jest w ciąży. To powstała plotka, że sportowiec zostawił pierwszą żonę dla Agnieszki. Jednak przed rozstaniem i rozwodem nie łączyła go z aktorką żadna relacja romantyczna. Wcześniej znali się jedynie z jakichś akcji charytatywnych, w których brali udział, czy z social mediów. Po rozstaniu z pierwszą żoną Robert Karaś przeprowadził się z Elbląga do Warszawy, w której Agnieszka Włodarczyk od lat mieszka. Przypadkiem umówili się na wino i tak to się zaczęło. To nie aktorka była powodem rozpadu poprzedniego małżeństwa sportowca – co nim jest naprawdę, wie tylko Robert i jego pierwsza żona.

Robert Karaś – dzieci

Czy Robert Karaś ma dzieci? Owszem – ma jednego syna. Ile ma lat? Chłopiec urodził się 07.07.2021 roku, także niedawno obchodził roczek. Ma on na imię Milan, a jego mamą jest obecna partnerka sportowca – Agnieszka Włodarczyk. Aktorka na Instagramie często publikuje zdjęcia ich wspólnego dziecka. Para sporo podróżuje – Milan niemal zawsze im towarzyszy. Obecnie rodzina jest razem na 10-krotnym Ironmanie. 

Robert Karaś – rekord, 10 krotny Ironman oraz Fame MMA. Kariera sportowca 

Robert Karaś jest człowiekiem stworzonym do bicia rekordów. Ile razy był mistrzem świata? Aż 4! 

 • 2017  rok – mistrz i rekordzista na podwójnym Ironmanie;
 • 2018 rok – mistrz i rekordzista na potrójnym Ironmanie
 • 2019 rok – pobił własny rekord i znów został mistrzem w podwójnym Ironmanie
 • 2021 rok – mistrz i rekordzista na pięciokrotnym Ironmanie

Teraz Robert Karaś walczy na dystansie 10-krotnego Ironmana. Jakie odległości musi pokonać sportowiec w tym triatlonie?

 • Pływanie: 38 km
 • Jazda rowerem: 1800 km
 • Bieganie: 422 km

Dla uzmysłowienia skali tych odległości, postanowiłam sprawdzić, ile kilometrów dzieli Wrocław od różnych miast Europejskich. Robert Karaś będzie musiał pokonać rowerem mniej więcej taką samą odległość, jaką musiałby przejechać, gdyby planował dotrzeć z Wrocławia do Barcelony. Jeśli chodzi o bieganie, to sportowiec dobiegłby ze stolicy Dolnego Śląska, aż do Międzyzdrojów. Jeśli na naszej planecie była tylko woda, to pływając, dotarłby on z Wrocławia do Oleśnicy… 

Jak widzisz są to ogromne odległości – aby pobić ostatni rekord 10-krotnego Ironmana, Robert Karaś musi przebyć go szybciej niż w 190 godzin, 17 minut i 16 sekund. Taki czas ustanowił Niemiec, Richard Jung. Trzymamy kciuki za Roberta i mocno wierzymy w to, że sportowiec da radę to zrobić. Dzisiaj rano (17.08.2022 r.) miał on mocną przewagę nad pozostałymi uczestnikami 10-krotnego Ironmana. Jako pierwszy pokonał 38 kilometrów w wodzie – zajęło mu to poniżej 10 godzin. Na pętlach do jazdy na rowerze zrobił już ponad 1400 kilometrów! Zostało mu zakończyć ten etap i przebiec 422 kilometry. 

Fame MMA – do walki Roberta Karasia z Adamem Josefem, z którym miał zawalczyć 14 maja 2022 roku, finalnie nie doszło. Sportowiec doznał kontuzji, która wykluczyła go z udziału w Fame MMA. O jakiej kontuzji mowa? Robert doznał urazu kręgosłupa – przeszedł 3-miesięczną rehabilitację. 

Robert Karaś – jakie czasy kręci? Czego nie dowiemy z Wikipedii?

Na Wikipedii jest zakładka o Robercie Karasiu – są tam podane czasy sportowca, przez które udało mu się pobić wszystkie wyżej wymienione rekordy. Ile one wynoszą?

 • 2017 rok i 2-krotny Ironman – 19 godzin 44 minut 42 sekundy (poprzedniego rekordzistę pobił o 5 minut i 30 sekund)
 • 2018 rok i 3-krotny Ironman – 30 godzin 48 minut i 57 sekund (poprzedniego rekordzistę pobił o 59 minut)
 • 2019 rok i 2-krotny Ironman – 18 godzin 44 minut 38 sekund (poprzedniego rekordzistę, czyli siebie z 2017 roku, pobił o 1 godzinę i 4 sekundy)
 • 2021 rok i 5-krotny Ironman – 67 godzin 58 minut 01 sekund (poprzedniego rekordzistę pobił o 4 godziny i 41 minut)

Czego nie dowiemy się o sportowcu z Wikipedii? Na przykład tego, jaka była jego najgorsza kontuzja, mimo której kontynuował on wyścig. Podczas jednego z Ultra Triathlonów przez większość czasu padał deszcz. Przez to piasek i żwirek wpadały pod strój Roberta i obcierał jego skórę wiele godzin, aż do krwi. Innym razem musiał on przez 60 kilometrów biec ze złamaną ręką – sytuacja ta miała miejsce na 2-krotnym Ironmanie. 

Jak na razie jedyną przeszkodą do zostania mistrzem w 10-krotnym Ironmanie są osy, które już kilkukrotnie pogryzły Roberta Karasia. Ma on ogromną przewagę nad rywalami, jednak w tak ekstremalnych zawodach zdarzyć może się wszystko. Trzymamy kciuki za Roberta i mamy nadzieję, że i tym razem zostanie on rekordzistą świata.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne