Strona głównaFinanseJak 11 latek może zarobić pieniądze?

Jak 11 latek może zarobić pieniądze?

Masz 11 lat i chciałbyś zarobić pierwsze pieniądze? Wbrew pozorom nawet młodsze osoby mogą dorobić do kieszonkowego. W poniższym artykule przedstawimy sprawdzone sposoby na zarobienie nawet kilkuset złotych w ciągu miesiąca i podpowiemy jak 11 latek może zarobić pieniądze w sposób bezpieczny i zgodny z prawem. Spróbuj swoich sił w różnych dziedzinach i przekonaj się, w czym czujesz się najlepiej. Pamiętaj, że praca to inwestycja w przyszłość!                                                  

Jak zarabiać w wieku 11 lat? Pomysły na wsi, w mieście

Zastanawiasz się, jak szybko zarobić pieniądze w wieku 11 lat? Możliwości jest bardzo dużo. Nieważne czy mieszkasz w mieście, czy na wsi, możesz rozpocząć swoją przygodę z zarabianiem pieniędzy. Jeżeli Twoi rodzice nie zgadzają się na prace sezonowe, roznoszenie ulotek czy wyprowadzanie psów, możesz wykorzystać potencjał Internetu. Spójrz, ile młodych osób zarabia na prowadzeniu social mediów. Zawód influencera daje ogromne możliwości i perspektywy finansowe. Lubisz grać w gry?  Jesteś dobry w Fortnite’a lub CS:GO?  A może lubisz gry przeglądarkowe typu Roblox? Niezależnie od tego w co grasz, możesz zacząć streamować. Na Twitchu i YouTubie jest wiele osób, które nagrywają Let’s Playe oraz  organizują transmisje na żywo.  Oczywiście, aby zebrać szersze grono widzów, musisz się postarać. Nie wszyscy twórcy potrafią zainteresować swoim kontentem i wejść w relacje z widzami. Ok, ale w jaki sposób można zdobyć kasę? Jak zarabiać w wieku 11 lat? Kiedy już będziesz miał stałych odbiorców, możesz skorzystać z opcji wysyłania donejtów, np. przez platformę Tiply. Donate polega na tym, że widzowie wysyłają określoną sumę pieniędzy, najczęściej małe kwoty, w zamian za możliwość przeczytania ich komentarza na żywo.  Najwięksi twórcy mogą zarobić nawet kilkanaście tysięcy zł za jednego live’a. Zarobki mniejszych streamerów są oczywiście mniejsze, ale  z czasem wzrastają. Nie rezygnuj zbyt łatwo i daj sobie czas na wdrożenie się w świat internetu.

Jak szybko zarobić pieniądze w wieku 11 lat? Pomysły z Internetu

Nie poddawaj się i próbuj swoich sił w internecie. Działaj na wielu platformach i dziel się swoimi zainteresowaniami. Duże pole do popisu daje aplikacja Tik Tok. Jak 11 latek może zarobić pieniądze na Tik Toku? To proste. Wystarczy wrzucać filmy, które wpisują się w światowe trendy. Jeżeli chcesz wiedzieć, co jest modne, wystarczy śledzić topowych twórców i szybko reagować na to, co dzieje się w sieci. Nie musisz nagrywać układów tanecznych do piosenek. Na Tik Toku jest wiele osób, które dzielą się swoją wiedzą, pokazują pasje i prowadzą profile o tematyce edukacyjnej.

Równie ciekawym pomysłem na to, jak zarabiać wieku 11 lat, jest założenie konta YouTube.  Jeżeli lubisz układać klocki LEGO, masz talent plastyczny lub ładnie śpiewasz, możesz pokazać swój talent w serwisie, który wypromował wiele światowych gwiazd. Warto przy tym zaznaczyć, że YT monetyzuje filmy, czyli pozwala zarabiać twórcom na reklamach i wyświetleniach.

Jak jeszcze 11 latek może zarobić pieniądze?

Nie jesteś przekonany do zarobków przez internet? W takim razie podejmij się drobnych prac. Jak szybko zarobić pieniądze w wieku 11 lat nie siedząc przed komputerem? Jeżeli mieszkasz w mieście, możesz wywiesić ogłoszenie, w którym opiszesz zakres swoich usług. Przykładowo, możesz wyprowadzać psy za określoną kwotę lub pomagać przy myciu auta.                                                

Jeżeli mieszkasz na wsi, możesz zatrudnić się na sezonowym zbieraniu owoców. W okresie wakacyjnym właściciele gospodarstw rolnych często poszukują pracowników tymczasowych. Stawki za takie prace mogą być naprawdę wysokie, szczególnie gdy osoby zatrudnione pracują bez umowy. Lista prac, które można wykonywać w młodym wieku, jest bardzo długa, niemniej warto pamiętać, że nie wszystkie są legalne. Jako że większość rodziców nie pozwala swoim dzieciom na podjęcie pracy zarobkowej, najbezpieczniejszym sposobem będzie wspomniana wyżej praca przez internet. Pamiętaj jednak, aby wszystkie swoje kroki konsultować z rodzicami. Nie rób nic bez ich wiedzy, ponieważ może okazać się, że zostałeś oszukany. Absolutnie nigdy nie podawaj swoich danych, haseł dostępowych do konta ani danych swoich rodziców. Skoro już wiesz, jak 11 latek może zarobić pieniądze, możesz przystąpić do działania.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne