Strona głównaOff-topicCo to znaczy SIMP? Kto to? Definicja

Co to znaczy SIMP? Kto to? Definicja

Słownik nowomowy, którą posługują się młodzi ludzie z pokolenia Z stale się zmienia i ewoluuje. Obecne są w nim liczne zapożyczenia z języków obcych, a także mnogość przekształceń słów, które obowiązują w języku polskim. Tempo tych zmian powoduje, że nawet najwytrwalsi, którzy na co dzień starają się nadążyć za tym, o czym właściwie mówią młodzi ludzie, mają często z tym problemy. Nie inaczej jest również, w przypadku słowa Simp. Co to znaczy Simp? Albo jak niektórzy pytają, kto to Simp? Czy jest na to jakaś definicja? Zastanawiają się na różnych stronach internetowych, poświęconych nowomowie. My również zainteresowaliśmy się tym tematem. Jeśli jesteście ciekawi, czego się dowiedzieliśmy, zapraszamy do lektury.

SIMP – rozwinięcie. Co to znaczy, kto to SIMP? 

Od czego by tu zacząć, chcąc wytłumaczyć dokładnie, jakie jest rozwinięcie tego określenia? Początki tego terminu, sięgają lat 90 ubiegłego wieku. W wielu hip – hopowych utworach z tamtego okresu, można zauważyć dość częste występowanie tego słowa. Jakie ma znaczenie? Niestety, nie jest ono pozytywne. Wyjaśniając, co to znaczy Simp, trzeba wyobrazić sobie mężczyznę, któremu w oko wpadła jakaś kobieta. Warto przy tym zaznaczyć, że często wydźwięk tej fascynacji ma na celu tylko rozpoczęcie znajomości o charakterze romansu. Przy tym niestety, nie potrafi on naturalnie i bez wysiłku zdobyć jej uwagę. Często, udaje więc przyjaźń i zainteresowanie jej osobą, byle tylko przypodobać się w jakikolwiek sposób. Jego akcjom, bardzo często towarzyszy jej oschłe zachowanie a niekiedy też poniżanie. Niektórzy, tłumacząc sobie kto to Simp, odnajdują w języku i kulturze polskiej odpowiednik w słowie „pantofel”. Ta definicja, nie jest trafna. Taka osoba jest już w związku, co jest odwrotne do tego, jaki status matrymonialny ma Simp. Po polsku tłumaczy się to słowo, jako „naiwniak”. Co jest też ciekawe, zachowaniem tego typu, charakteryzował się Stanisław Wokulski w powieści ,,Lalka” Prusa.

Czemu tak wiele osób, zastanawia się w ostatnim czasie co to znaczy Simp? W 2019 roku słowo to stało się niezwykle popularne wśród wielu użytkowników portalu Twitch. Wszystkie osoby, które wpłacały streamującym tam dziewczynom pieniądze, zyskiwali to określenie. Według niektórych definicja tego słowa brzmi w następujący sposób:

Jest to mężczyzna, który w służalczy sposób, zabiega o uwagę kobiety. Jednak to, co jest w tym wszystkim najgorsze to fakt, że nie jest on z nią w związku. 

Jako rozwinięcie tej definicji, można powiedzieć jeszcze, że: 

Jest to lizus, który zniesie wszystko, byle tylko, nawiązać romans z kobietą.

SIMP Card – co chodzi?

Kto to Simp, już pokrótce wytłumaczyliśmy w poprzednim akapicie. Jakie jednak jest znaczenie Simp Card? Z tego, co udało nam się dowiedzieć, znaczenie tego terminu jest dość proste do wytłumaczenia. Simp Card to „odznaczenie”, którym internauci „wyróżniają” tego, który robi rzeczy w duchu tych, które opisaliśmy, starając się wytłumaczyć, czym jest Simp po polsku. Przy czym warto również zaznaczyć, że niekiedy taka „plakietkę” można również otrzymać w realnym życiu, jeśli jest się zbyt uległym w czynach, mających na celu, rozpoczęcie romansu z jakąś kobietą.

No SIMP September – zasady 

Widząc tytuł tego akapitu, który brzmi: No Simp September zasady, większość zastanawia się – ,,Ale o co chodzi? Przecież wiem już czym jest Simp po polsku, czy oni mają jeszcze jakieś reguły?’’ Okazuje się, że jest to termin, który został wymyślony przez innych internautów, aby uniknąć już zamieszania wokół tego terminu. Jakie więc jest założenie w no Simp September? Zasady, mówią wprost. Cały wrzesień użytkownicy różnych portali, takich, jak chociażby Twitch, mają ignorować kobiety tam udzielające się oraz traktować je jak powietrze. A już na pewno, nie wpłacać im żadnych pieniędzy. Jako ciekawostkę, dodamy tylko, że wspomniany serwis, zakazuje używania tego określenia.

Simp, to nie jest określenie, z którego powinny dumne być osoby nim obdarowane. Jego wydźwięk jest czysto pejoratywny. Okazuje się jednak, że czasem nadużywany. Przekonał się o tym Gonciarz. Simp i łatka takiej osoby, została mu nadana za to, że jawnie popierał strajki kobiet, które odbywały się w naszym kraju. Sam Gonciarz i Simp, które często widnieje obok jego nazwiska, nie przejmuje się tym zbytnio. Można wręcz odnieść wrażenie, że mocno się do tego dystansuje. W wielu wywiadach przyznaje nawet, że widział na Wykopie taki nagłówek: Gonciarz Simp, nie zrobiło to na nim jednak wrażenia.

Wychodzi na to, że słowo Simp to określenie, które już od dłuższego czasu, istnieje w kulturze mass mediów. Ostatnio tylko zostało „odgrzebane” za sprawą internetu. Należy jednak pamiętać, że nim jakiekolwiek określenie, zagości na dobre w naszej mowie codziennej, należy upewnić się najpierw, co oznacza. Nieodpowiednie użycie może spowodować bowiem tylko więcej szkody niż pożytku.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne