Strona głównaCelebryciYoutuberzyGagri Gagri - co to znaczy? Nowy trend?

Gagri Gagri – co to znaczy? Nowy trend?

Słyszysz: ,,Gagri Gagri’’ myślisz: co to oznacza? Czy ten specyficzny okrzyk, ma jakieś znaczenie? Czy jest na to jakaś definicja? Spróbujemy zaraz, zmierzyć się z tą kwestią. We wstępie tylko, warto dodać, że jest to specyficzny challenge, któremu „ulega” w ostatnim czasie coraz więcej Youtuberów oraz Streamerów w tym między innymi Dawid Jasper czy Nitro. Wyzwanie to, polega na złapaniu się za głowę i wykrzyczeniu bajkowym słowem okrzyku „Gagri Gagri”, co to znaczy? Spróbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Gagri Gagri – co to znaczy? 

Według słownika hindusko – polskiego słowo ghagari (घागरी), oznacza – dzban. Jednak czy taka jest, właściwa definicja słowa gagri, stosowanego w okrzyku wielu streamerów? Nie wiadomo. Inne znaczenie tego słowa, można odnajdywać w słowie ægagrus, które z języka łacińskiego, oznacza – wychudzony. Znaczenie oraz pochodzenie tego słowa, niektórzy przypisują również do bajek. Jaka jest jednak dokładna definicja? Póki co, nie jest dokładnie znana.

Gagri Gagri – Bandura, Dawid Jasper, Multi i inni 

Okrzyk Gagri Gagri, co to znaczy? Dokładnie nie wiadomo. Można tylko przypuszczać, co to. Najprawdopodobniej jest to trend, który nie ma ukrytego drugiego dna. (Tak wiemy, niektórych odpowiedź tego typu może rozczarować, już słyszymy ten pomruk niezadowolenia). Samo brzmienie tych słów, bawi wielu ludzi, stąd tak szybko rozprzestrzenia się on na platformach typu Tik – Tok. Szukając danych, co to takiego,  można jednak natknąć się na filmiki wielu polskich gwiazd strefy internetu. Należą do nich między innymi: Bandura, Dawid Jasper, Nitro czy Multi.

Jeśli chodzi o Dawida Jaspera, pierwszy raz, gdy zastosował on okrzyk ,,Gagri Gagri”, widać jest na filmiku z 6 stycznia 2021. Na kanale prowadzonym pod nazwą dunw, zamieszczona została treść zawierająca owy zwrot. Filmik ten trwa pół minuty, widać na nim jak Dawid Jasper streamuje swoją grę, przerywając ją co jakiś czas charakterystycznym dla tego trendu, drapaniem się po głowie oraz pokrzykiwaniem zwrotu „Gagri Gagri”. 

Okazuje się, że stało się to na tyle ikoniczne, że inni twórcy również postanowili iść jego tropem. Kolejnym youtuberem, który postanowił wpleść ten okrzyk w swoich poczynaniach, jest Bandura. Na filmiku, który zamieścił 30 stycznia 2022 roku, czyli dokładnie rok później od dnia, w którym Jasper zrobił to po raz pierwszy, widać dokładnie to samo zachowanie. Na ośmiu sekundowym filmiku widać, jak pociera sobie głowę i bajkowym głosem wykrzykuje: „Gagri Gagri”.

Następnym twórcą, który sięgnął po „Gagri Gagri” jest popularny w sieci Nitro. On również, tak jak jego koledzy z branży, podczas jednego ze streamów, ściągnął nagle słuchawki i szybkimi ruchami, zaczął drapać sobie głowę, wykrzykując przy tym omawiany w tym artykule okrzyk. 

Czy jest jakaś etymologia lub określona definicja na popularny wśród Youtuberów okrzyk „Gagri Gagri”? Nie wiadomo. Sądząc jednak po tym, że zazwyczaj sięgają oni po niego w momencie radości, można tylko przypuszczać, że wyraża on szczęście i duży entuzjazm. Czy taka jednak jest prawidłowa odpowiedź na pytanie, co dokładnie oznacza? Ciekawi nas, czy ci, którzy decydują się na jego użycie, wiedzą do końca, jaka jest jego definicja. Dla tych jednak, których mocno zastanawia ten temat, rekomendujemy, aby napisali oni do swoich idoli podczas któregoś z ich Live’ów. Są oni znani przecież, z dobrych interakcji ze swoimi fanami. Jesteśmy więc pewni, że na pewno coś w tej kwestii odpowiedzą. My jesteśmy jednak zaciekawieni, czy nasze przypuszczenia z początku artykułu są słuszne. Dopatrujemy się tu języka hindi, łaciny. A tymczasem możliwe jest, że jest to najzwyklejsze w świecie słowotwórstwo. Które może z kolei, być wynikiem właśnie potyczek jakiegoś gamer’a i emocji mu towarzyszących. 

Ach te internetowe trendy, zmieniają się jak w kalejdoskopie przez co tak ciężko niekiedy się w nich połapać a przede wszystkim, nadążyć!

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne