Strona głównaZakupyEkogroszek czeski - opinie, zakaz, cena za tonę

Ekogroszek czeski – opinie, zakaz, cena za tonę

Ekogroszek jest jednym z najczęściej wybieranych paliw. W wielu gospodarstwach i domostwach stosuje się go do ogrzewania. Sam ekogroszek powstaje w wyniku obróbki węgla. Poprzez wykruszanie zostaje on rozbity na mniejsze części. Dodatkowo w całym tym procesie jest on oczyszczany, wytrącony zostaje kurz i pył, dzięki czemu finalnie uzyskuje się ekogroszek, który jest wolny od zanieczyszczeń i kaloryczny. Wiele osób ma obawy czy surowca w Polsce wystarczy. Do tego dochodzą ceny za węgiel, które stale rosną, chociaż do sezonu grzewczego jeszcze sporo czasu. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka alternatywy dla paliwa pozyskiwanego i produkowanego w kraju. Jedną z nich jest kupowanie ekogroszku z Czech. Jak kupić ekogroszek z Czech?

Dowiedz się dzisiaj:

  • Jakie opinie ma czeski ekogroszek?
  • Jakie opinie ma w ogóle węgiel z Czech?
  • Jaka jest cena za tonę takiego węgla?
  • Czy jest zakaz palenia czeskiego ekogroszku w Polsce?

Ekogroszek czeski opinie

Zacznijmy może od kwestii tego, czy ekogroszek z Czech nadaje się do kotłów, jakie wykorzystuje się u nas w kraju. Tutaj kluczowa jest odpowiednia granulacja surowca. Charakteryzuje się on granulacją 10-25 mm, więc spełnia unijne wymagania, które pozwalają na korzystanie z tego typu paliwa. Jakie wartości ma ekogroszek czeski? Opinie użytkowników są pozytywne. Wartość opałowa tego surowca jest na wysokim poziomie, a niewielka ilość popiołu (poniżej 9,5%) sprawia, że jest on dobrym i kalorycznym paliwem. Warto też zwrócić uwagę na zawartość siarki. Im mniejsza, tym produkt emituje mniej zanieczyszczeń. W tym przypadku jest to ok. 0,9-1,7%. Są to dobre parametry.

cena ekogroszku z czech
Jak widać jeszcze w październiku 2021 można było zdobyć tonę czeskiego ekogroszku za 600 zł!

Węgiel czeski opinie

Węgiel jest ważnym źródłem energii na świecie, zaspokajającym około 32% światowego zapotrzebowania na energię pierwotną. Jednak ze względu na rosnące obawy dotyczące emisji gazów cieplarnianych, na światowym rynku węgla energetycznego nastąpiła znacząca zmiana. W Chinach, które są jednym z największych na świecie konsumentów węgla energetycznego, połączenie czynników ekonomicznych i środowiskowych doprowadziło do bezprecedensowego odejścia od węgla na rzecz gazu ziemnego jako źródła paliwa. Ma to znaczące konsekwencje dla producentów węgla na całym świecie. Starając się znaleźć nowe, otwarte dla nich rynki, wiele krajów coraz częściej zwraca się ku Europie Wschodniej jako możliwej alternatywie.

Jedną z podstawowych obaw Polaków przed korzystaniem z węgla z Czech, jest fakt, jak był on składowany. Aby opał miał dobre parametry, a także prawidłowo się spalał, nie może być zawilgotniały. Czeski węgiel pochodzi z dwóch znajdujących się tam kopalni. Jednak w procesie transportu i magazynowania jest on odpowiednio zabezpieczony. Czy warto wybrać węgiel czeski? Opinie są bardzo przychylne, a fakt, że zanim trafi on do odbiorców, jest najpierw składowany w Polsce, gwarantuje jego wysoką jakość. Zdecydowanym plusem jest cena, za tonę takiego węgla trzeba zapłacić 600-800 zł, co jest o wiele niższą ceną niż obecne, dotyczące węgla z Polski. To dobra alternatywa, a niska cena pozwala na przygotowanie się na sezon grzewczy.

Ekogroszek czeski cena za tonę

Dobre parametry oraz fakt, że czeski ekogroszek nadaję się do palenia w kotłach z podajnikiem klasycznym i ślimakowym, a także w kuchniach węglowy sprawia, że to alternatywa warta uwagi. Szalejące ceny węgla związane z sytuacją gospodarczą i polityczną budzą obawy wielu osób. Ta opcja, korzystania z czeskiego surowca jest naprawdę atrakcyjna. Bardzo dobre parametry spalania gwarantują niewielką emisję spalin i długie oddawanie ciepła przez ekogroszek czeski. Cena za tonę to ok. 800 zł, co i tak z porównaniu z cenami w Polsce jest tańszą opcją. Cena może być wyższa jeśli dojdą do tego ceny transportu, jednak często są one po stronie dystrybutora.

Ekogroszek czeski zakaz

Pojawiło się wiele fałszywych informacji, według których nie można korzystać z alternatywy jaką jest ekogroszek czeski. Zakaz jednak nie jest prawdziwą informacją, bo pozyskiwany w dwóch czeskich kopalniach surowiec spełnia wymagania i normy unijne w zakresie dopuszczenia do jako paliwo. Cena ekogroszku w Czechach jest o wiele niższa, a nieprawdziwe informacje najprawdopodobniej miały zniechęcić do jego zakupu i korzystania z polskich produktów. Jednak nie da się ukryć, że cena jest tu ważnym wyznacznikiem. Już teraz wiele osób obawia się, że nie będzie ich stać na ogrzewanie, a nie wiadomo czy zima będzie lekka, czy mroźna. Biorąc pod uwagę bardzo dobrą kaloryczność i resztę parametrów, to doskonały i tańszy zamiennik. Niewielka emisja siarki także wyróżnia ekogroszek czeski. Zakaz palenia jest nieprawdziwą informacją, a w razie wątpliwości warto zapytać w punkcie, który zajmuje się sprzedażą.

Jak kupić ekogroszek z Czech?

Wiele osób z pewnością zastanawia się jak kupić ekogroszek z Czech? Można oczywiście sprowadzić go bezpośrednie z tego kraju, chętnie korzystają z tego na ogół mieszkańcy czeskiej granicy. Ale wiele firm i skupów, które działają w Polsce, oferuje także sprzedaż tego surowca. Sprowadzają go najczęściej jako węgiel, a nowoczesne zaplecze sprzętowe pozwala im na wytwarzanie z niego ekogroszku. Można go także kupić przez internet — istnieje wiele opcji, w tym bardzo szybka i wygodna wysyłka kurierska. 

Ekogroszek jest workowany po 25 kg. Nie każdy ma także jak podjechać do skupu, czy samochód, który pozwoli na transport. Tutaj także nie ma się czego obawiać, bo istnieją albo firmy transporterowe, a wiele skupów węgla oferuje transport w każde miejsce w Polsce we własnym zakresie. Z pewnością kupno większej ilości będzie bardziej opłacalne. Biorąc pod uwagę zarówno dobre parametry, jak i ceny to doskonała alternatywa, i wiele osób już teraz kupuje go na sezon zimowy.

A Ty jakie masz opinie o ekogroszku z Czech?

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

  1. punkty ze sprzedaza opalu nie chca sprzedac czeskiego ekogroszku bez zaswiadczenia z np. urzedu miasta lub gminy ze posiadamy piec minimum 1 megawat jest to chore gdyz mozemy juz palic mialami ktore maja duzo gorsze parametry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne