Strona głównaPrzemysłEkogroszek Ogień - opinie, kaloryczność, parametry

Ekogroszek Ogień – opinie, kaloryczność, parametry

Ceny ekogroszku są jak wszyscy wiemy – absurdalnie wysokie. Jeśli mamy już wydać ponad 3000 złotych za tonę opału, to lepiej jest dokładnie przeanalizować parametry każdego jego rodzaju. W tym artykule przyjrzymy się ekogroszkowi Ogień – opiniom o nim, temu z jakiej jest kopalni i jaką ma kaloryczność. Zapraszamy do lektury.

Sprawdź: Cena ekogroszku w Niemczech – gdzie kupić, ile kosztuje?

Ekogroszek Ogień – opinie

Są różne rodzaje ekogroszku Ogień – mamy do wyboru zwykły ekogroszek ogień, Ultra Ogień lub Premium Ogień. Na początku przyjrzymy się podstawowemu ekogroszkowi Ogień – opiniom, kaloryczności i pozostałym parametrom. 

Ekogroszek Ogień – parametry:

Kaloryczność23 MJ/kg
Spiekalność0 RI
Granulacja8-25 mm
Zawartość popiołuok. 3%
Zawartość siarki0,15%
Pakowanieworki 25 kg
Węgiel odkamienionyTAK

Przejdźmy teraz do opinii o ekogroszku Ogień – co myślą o nim jego użytkownicy? Jako że ekogroszek Ogień kupić można na stronie SIBUGOL, czyli na stronie firmy, która zajmuje się jego dystrybucją, to opinie zamieszczane w ich sklepie internetowym, mogą nie być w 100% wiarygodne. Nie wiemy, czy są one wynikiem szeptanek, jednak zawsze lepiej jest szukać ocen jakiegokolwiek produktu, który chcemy kupić, na niezależnych stronach, które nie mają interesu w polecaniu czegoś. 

Sprawdź: Najtańszy ekogroszek workowany, który można kupić TERAZ

Poniższe o ekogroszku Ogień opinie znaleźliśmy na niezależnych forach i filmach na YouTube. Weź pod uwagę to, że opinia to nic innego, jak subiektywne odczucie – dla jednych ten ekogroszek jest świetny, a drugich już niekoniecznie. Zawsze można też trafić na lepszą lub gorszą paletę. Mamy inne standardy i to normalne, że opinie o ekogroszku Ogień są czasem sprzeczne. Internauci, którzy podzielili się swoimi opiniami o Ogniu mają również inne piece, co oczywiście wpływa na spalanie. Jednak dosyć teorii – przechodzimy do konkretów.

Ekogroszek Ogień – opinie:

POZYTYWNE:

 • Jeden z użytkowników YouTube zrobił test ekogroszku Ogień, na którym pokazał, jak wygląda jego popielnik po 12 godzinach palenia – był praktycznie pusty, co potwierdza parametry tego ekogroszku (zawartość popiołu ok. 3%). Nie ma żadnych spieków (te widoczne na zdjęciu są pozostałością po paleniu ekogroszkiem innego rodzaju) – ekogroszek Ogień spala się na pył. 
Źródło: YouTube (film użytkownika Tanie ogrzewanie – mity i kity opałowe)
 • Piec szybko się nagrzewa, ekogroszek ładnie się pali. 
 • Szybka dostawa – paleta z workami dobrze zabezpieczona. 
 • Użytkownik YouTube, który skomentował film, napisał, że od 2 miesięcy pali tym ekogroszkiem i zgadza się z recenzją. Dodał, że ekogroszek Ogień jest praktycznie bezdymny.
 • Czysty, bez obecności miału.

NEGATYWNE:

 • Kilka osób na forach wspomniało o nie tak małym zużyciu ekogroszku Ogień.

Z jakiej kopali pochodzi? Jak już wspominaliśmy, dystrybuuje go polska firma SIBUGOL – to ona jest właścicielem kopali zlokalizowanej w Rosji, z której pochodzi ekogroszek Ogień. Firma na Facebooku napisała, że nie popiera żadnych działań wojennych i angażuje się w pomoc Ukrainie. Ekogroszek możesz zakupić w punkcie stacjonarnym w Częstochowie – na ul. Kisielewskiego 8/16, 42-200 Częstochowa (przy M1). Oczywiście można go również zamówić telefonicznie lub online kurierem. 

Ekogroszek Ogień Premium – opinie

Przejdźmy teraz do bardziej kalorycznej wersji, czyli do ekogroszku Ogień Premium – opinie i parametry znajdziesz poniżej. 

Ekogroszek Ogień Premium – parametry:

Kaloryczność23-26 MJ/kg
Spiekalność2-5 RI
Granulacja5-25 mm
Zawartość popiołu5-9%
Zawartość siarkiok. 0,6-0,9%
Pakowanieworki 25 kg
Węgiel odkamienionyTAK

Ekogroszek Ogień Premium – opinie:

POZYTYWNE:

 • Spala się na sam pył, popiołu nie ma dużo – podobnie jak w wersji zwykłej ekogroszku Ogień. Z 30 kg zostało 0,772 kg popiołu.
 • Niemal bezdymny.
 • Nie jest wilgotny.
 • Kaloryczność na dobrym poziomie.

NEGATYWNE:

 • W komentarzu na YouTube jeden użytkownik napisał, że ten ekogroszek zostawia u niego spieki. Wspomniał również o tym, że on trafił na bardziej wilgotny opał. 

Ekogroszek Ogień Ultra – opinie

Ekogroszek Ogień Ultra ma największą kaloryczność spośród wszystkich ekogroszków od SIBUGOL. Jakie ma opinie i parametry? 

Ekogroszek Ogień Ultra – parametry:

Kaloryczność26-29 MJ/kg
Spiekalność0-5 RI
Granulacja5-25 mm
Zawartość popiołu3-5%
Zawartość siarkiok. 0,5%
Pakowanieworki 25 kg
Węgiel odkamienionyTAK

Ekogroszek Ogień Ultra – opinie:

POZYTYWNE:

 • Według recenzji na YouTube, ekogroszek Ogień Ultra jest czysty, bez miału.
 • Praktycznie bezdymny.
 • Pali się ładnie, miarowo i spokojnie.
 • Popiół bardzo sypki, podobnie jak w poprzednich rodzajach ekogroszku Ogień – minimalna liczba spieków/
 • Trzyma temperaturę zadaną.
 • Na małej mocy spala się bardzo dobrze.

NEGATYWNE:

 • Jest minimalnie wilgotny – recenzent z YouTube wsypał odrobinę pelletu, który miał pomóc w pozbywaniu się wilgoci. Jeden z widzów napisał w komentarzu, że trafił na paletę z ekogroszkiem, który był bardziej wilgotny. 

Już wiesz, z jakiej kopalni jest ekogroszek Ogień i jakie mają opinie różne jego warianty. Niektóre recenzje były zamieszczane rok, czy dwa lata temu, więc możliwe, że jakość uległa zmianie. Pamiętaj, że to, czy u Ciebie ekogroszek Ogień się sprawdzi, zależy od tego, na jaką paletę trafisz i jaki masz piec. Jednak ogólnie można stwierdzić, że ekogroszek Ogień (w tym Premium i Ultra) mają raczej pozytywne opinie i jego użytkownicy są z niego zadowoleni. Wtedy podkreślali, że cena adekwatna do jakości – cóż teraz Ogień kosztuje ponad 2000 zł więcej, więc raczej nikt już w ten sposób nie ocenia opału ale mimo wszystko warto zwrócić na niego uwagę. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne